• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Dovana jaunavedžiams: net ir „vokelis“ gali būti su emocija
Autorius: Indrė Žukauskaitė
2011-07-07 21:08:00

123rf.com

Vasara – vestuvių metas. Be amžinos meilės priesaikos draugų ir artimųjų akivaizdoje, viena iš tradicinių vestuvių dalių – dovanos jauniesiems. Nors pastaraisiais metais jos tampa labai praktiškos, dažniausiai apsiribojant „vokeliu“, vestuvių bei dovanų ekspertai rekomenduoja nepamiršti ir svarbiausios dovanos paskirties – dovanoti emociją.

Pasak vestuvių planuotojos Viktorijos Prokofjevos, paprastai jaunavedžiai jau žino, ko norėtų dovanų, tad retai dėl to konsultuojasi su vedybų planuotojais. Tačiau neabejotinai populiariausios išlieka dovanos „vokeliuose“, t. y. kai dovanojami pinigai. Kai kurie jaunavedžiai net tiesiogiai tą nurodo kvietimuose.

Be abejo, tai patogu ir jaunavedžiams, ir svečiams. Pastariesiems nebereikia sukti galvos, ką čia tokio išrinkus jaunajai porai, nors tokioms dovanoms pritrūksta pagrindinio dovanos elemento – emocijos, su kuria dovanojama ir priimama. „Vis dėlto, „vokeliai“ – neabejotinai geriau nei statutėlės, paveikslai ar dar vienas virtuvės kombainas, išrinkti ne pagal jaunavedžių skonį, jų namų interjerą ir poreikius. Tokios dovanos paprastai taip ir neranda vietos jų gavėjų namuose ir ramiai „ilsisi“ tamsiuose kambarėliuose arba būna perdovanojamos kitiems“, – sako V. Prokofjeva.

Kartais tam tikros emocijos (tik dovanotojams!) suteikia konkretus jaunavedžių nurodymas, kam bus naudojama surinkta piniginė dovana – galbūt tai bus povestuvinė kelionė, o galbūt – pirmasis įnašas už jaunųjų svajonių namą. Tokiu atveju dovanojantieji ne tik žino, ką dovanoti, bet ir kokia dovanos nauda – tai irgi teikia pasitenkinimą.

Kartais taip pat pasitaiko praktika vestuvių metu gautus pinigus paaukoti kilniam tikslui trečiosioms šalims, pavyzdžiui, vaikų namams, menų mokyklai ar gyvūnų prieglaudai. Tačiau tokie atvejai vis dar pavieniai. Tai sau gali leisti jaunavedžiai, neplanuojantys vestuvių kaštų bent dalinai padengti piniginėmis svečių dovanomis.

Ką dar be „vokelių“ būtų galima dovanoti jaunavedžiams? Vakarų šalyse labai populiarūs dovanų sąrašai Lietuvoje iki šiol taip ir neprigijo. Belieka spėlioti, kodėl mūsuose tokia paslauga dar neteikiama ar bent mažai apie ją kalbama. Galbūt jaunavedžiams vis dar nedrąsu nurodyti konkrečius daiktus, juolab, jeigu norėsis brangesnių, kuriuos ne visi svečiai galėtų įpirkti. Be to, didžiuosiuose šalies prekybos centruose dar nėra specialios vestuvių dovanų sistemos. Šie centrai, galintys pasiūlyti prekių „nuo-iki“, įsikūrę didmiesčiuose, tad besituokiantiems miestelių ar kaimų gyventojams gali būti nepatogu vykti specialiai rinktis dovanų į kitą miestą, sudarinėti sąrašus (kas yra ne vienos dienos darbas), savo ruožtu – svečiai, norėdami nurodytąsias dovanas nupirkti, taip pat turėtų ruoštis į kelionę. Taigi, dažniausiai jaunavedžiai linkę vėliau, gavę pinigus ir žinodami bendrą sumą, juos paskirstyti savo nuožiūra.

Be dovanų sąrašų, Lietuvoje yra kita galimybė – dovanoti konkrečios parduotuvės dovanų čekį – tuomet jaunavedžiai renkasi patikusius daiktus už tam tikrą čekyje nurodytąją sumą.

V. Prokofjeva siūlo visada atsižvelgti į jaunavedžių norus dovaną gauti pinigais, tačiau sugalvoti, kad ir mažytį priedą, suteiksiantį malonių emocijų nuotakai ir jaunajam. Neverta apkrauti jaunavedžių kad ir mažais suvenyrais. Tai verčiau galėtų būti nemateriali dovanėlė būtent jiems, įprasminanti jųdviejų šventę, meilę, romantiką, arba susijusi su jų pomėgiais, pavyzdžiui, dovanų kuponas kartu praleisti laiką lepinantis, pramogaujant arba mokantis naujų dalykų.

Didžiausio Lietuvoje pramogų platintojo „Gera dovana“ vadovas Ernestas Kačerauskas teigia pastebįs vestuvių sezono įkarštį iš pastebimai daugiau perkamų brangių dovanų rinkinių ar kuponų. „Svečiai vietoj pietų servizų arba norėdami išvengti banalumo, dovanodami pinigus ar vien tik juos, vis dažniau pasirenka tokias dovanas dėl jų pridėtinės emocinės vertės. Be to, rinkiniai suteikia begalinę laisvę rinktis pagal jaunųjų norus ir galimybes“, – pabrėžia jis.

Dažniausiai vestuvių proga perkami po keliasdešimt pasiūlymų turintys dovanų rinkiniai, iš kurių jaunavedžiai išsirenka sau labiausiai patinkantį. Populiariausi – atitrūkti nuo kasdienybes padedantys ir ypatingą atsipalaidavimą dviem suteikiantys rinkiniai: nuo gurmaniškos vakarienės saulei leidžiantis į jūrą ar senąja dvasia alsuojančiame dvare iki pabėgimo į karališką viešbutį ar prabangios SPA malonumų programos abiem įsimylėjėliams.

Taip pat populiarūs išskirtinių pramogų kuponai – skrydžiai oro balionu, jodinėjimas žirgais po parkus, vyno-šokolado degustacijos ar tango pamokos. Žodžiu, viskas, kas dvelkia romantika ir medaus mėnesio žavesiu. Tokios „povestuvinės“ dovanos tarsi pratęsia šventę, suteikdamos neįkainojamų emocijų, kurios dar ilgai lieka jaunavedžių atmintyje.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus