• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip auginti orchidėjas?  6 

Autorius: Parengė Gerda Zemenskaitė
2011-10-13 10:30:00

Orchidėja - nuostabiai žydinti gėlė, kuri gali būi drąsiai vadinama interjero detale. Ji suteikia namams jaukumo, o žydinčios orchidėjos byloja apie namų šeimininkės sugebėjimą prižiūrėti gėles.
 
 
Tačiau dažnai jaunoms šeimininkėms iškyla klausimų, kaip auginti orchidėjas, kad jos ne  tik augtų, bet ir žydėtų.
 
Labiausiai orchidėjoms kenkia ryški saulė, todėl žinodami tai, privalome orchidėjas auginti toje namų vietoje, į kurią nepatektų tiesioginių saulės spindulių. Puikiai tinka gerai apšviesta namo dalis.
 
Orchidėjoms kenkia tiesioginiai saulės spinduliai, kurie nudegina orchidėjų lapus. Atminkite, kad orchidėjoms netinka tamsi ir labai šilta augimo vieta. Šis periodas - nuo spalio mėnesio, yra ypač tamsus, todėl orchidėjoms tai - streso metas. Ką daryti? Pasitelkite dirbtinį apšvietimą - puikiai tinka virš gėlės pakabinta lempa.
 
Orchidėjos nyksta ir naudojant netinkamą vandenį. Kietas vanduo yra priešas ne tik mūsų odai, bet ir orchidėjų šaknims, todėl tinkamiausias vanduo orchidėjai - šiek tiek nusistovėjęs.
 
Artėjant žiemai, svarbu atminti, jog orchidėjas prižiūrėti šiuo metu laiku reikėtų gerokai atidžiau, nei vasarą ar kitu metu metų laiku. Kaip tik žiemą padaugėja grybelinių bakterinių ligų - tai vyksta dėl saulės trūkumo. Kaip atpažinti šią ligą? Būtinai bent kartą per savaotę apžiūrėkite orchidėjų lapus - jei jie pagelto arba atsirado taškelių, tai pirmas grybelinės orchidėjos ligos požymis.
 
Tinkamiausias laikas persodinimui - pavasaris. Po persodinimo nekeiskite orchidėjos buvimo vietos, leiskite jai adaptuotis naujoje žemėje, tegu ji pripranta ir tik tada galite blizginti lapus ar žiedus.
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
lina
2014-12-30 23:42:55
Labas as pastebejiau kad pas mane nau zemes atsirado kirminu ka daryti patarkit man kaip sliekai.mano Adresse alinaaa159@gmail.com parasykit
Jurate
2013-04-27 00:32:19
Pas mane irgi kuo puikiausiai zydi ir laikomos ant palanges i pietu puse, kol buvo kitam kambaryje kur nera tiesioginiu saules spinduliu, tai labai mazai zydejo, o viena is viso net ziedu nekrove, persodinau as jas rudeni ir pastaciau ant pietu palanges, dabar visos trys grazuoles pilnos ziedu ir graziausiai zydi, todel abejoju del to jog saule joms netinka ;)
laurita
2013-04-26 21:47:49
Pas mane taip pat stovi pietinėje dalyje, kur visa diena spigina saulė ir mano orchidėjos puikiai bujoja. Ant palangės pastatytos trys orchidėjos išleidusios po du stiebus, o tie stiebai turi daug žydinčių šakelių, kurie toliau krauna žiedus ir pumpurėlius ir ir žydi dideliais žiedais, bet kuriuo metų laiku. Be to reikia laistyti tik į lėkštutę :)
O ten kur namai vėsesni ir mažiau saulės tai jų žiedai per pus mažesni, mažiau bujoja.
Manau jos kaip tik mėgsta saulėtus ir šiltus namus :) esu įsitikinus kuo puikiausiai :)