• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Bandymas atsakyti į klausimą, kurio atsakymą slepia šuo

Autorius: Knygų klubas
2012-02-13 15:14:00

Bandymas atsakyti į klausimą, kurio atsakymą slepia šuo
W. Bruce Cameron: „Šuns tikslas“

„Šuns tikslas“ – knyga, pavadinimu intriguojanti ne tik šunų mylėtojus, bet ir labai skeptiškus skaitytojus. Ar tikrai žmogus gali atsakyti į klausimą, ne tik kaip, bet ir ką mąsto šuo? Manau, šioje diskusijoje skeptikų atsirastų labai daug. W. Bruce‘as Cameron‘as jau knygos pradžioje bando išvengti šios diskusijos pabrėždamas, kad skaitė daugybę knygų, mokslinių straipsnių ir tyrimų, kurie fokusavosi į šunų elgseną, santykius su žmonėmis, stebėjo šunis ir jų mokytojus. Jei šis autoriaus pasiteisinimas nepastūmė kritiško žvilgsnio į šoną, derėtų į šią knygą pažvelgti kaip į pamąstymą, vieną iš bandymų atsakyti į klausimą, koks yra šuns tikslas šioje žemėje?

KETURI GYVENIMAI. W. Bruce‘as Cameron‘as pasakoja apie keturis to paties šuns gyvenimus. Istorija prasideda nuo laukinio šunyčio, kuris atsiduria šunų pilname meksikiečių šeimos kieme ir ten su savo broliais bando išsikovoti vietą dideliame konkuruojančiame būryje. Antrą kartą šuo atgimsta auksaspalvio retriverio kailyje, apsigyvena aštuonmečio berniuko Itano namuose ir gauna vardą – Beilis. Šiuose namuose jis nugyvena ilgą šuns gyvenimą. Trečiasis gyvenimas pasisuka dar nepažįstama linkme – atgimęs kalyte Ele, jis tampa šuniu-gelbėtoju. Paskutinysis šio šuns gyvenimas, po ilgo blaškymosi ir kančių, sugrąžina benamį šunį į jau nebe aštuonmečio, o senolio Itano namus. Keisčiausia tai, kad visi keturi gyvenimai yra susiję vienas su kitu. Kiekviename jų šuo nepamiršta įgytos patirties. Kodėl būtent keturi gyvenimai? Istorijos pabaigoje šuo pasiekia savo tikslą, kuriam prireikia ne vieno, o keturių gyvenimų.

ŠUO IR ŽMOGUS. Tai vienas įdomiausių ryšių, kurį bando pažinti knygos autorius. Šioje istorijoje visuose keturiuose gyvenimuose šuo turi tam tikrą santykį su žmogumi, tačiau jie labai skirtingi, atskleidžiantys unikalius dalykus. Mes, žmonės, puikiai žinome savo poziciją ir kaip mes žiūrime į šunis. Žinome, dėl kokių priežasčių renkamės būtent tokios veislės ar dydžio šunį. Dažnai žinome ir tai, kada geriausias metas įsigyti šunį. O jei situacija apsiverčia aukštyn kojom: renkatės ne jūs, o šuo. Atidarote namų duris ir būtent prie jūsiškių cypia mažytis šunelis, ieškantis namų. Kodėl būtent prie jūsų durų ir būtent šiuo metu atsidūrė šis keturkojis? Atsitiktinumas? O kaip šuo žiūri į žmogų? Kokią taktiką naudoja pavergti žmogaus širdį? Ar šuo gali rinktis? Kodėl iš gausios vados mažylių išsirenkame būtent TĄ šuniuką? Gal jis tuo metu kitaip pažiūri į jus? Gal parodo kokį triuką? O tai atsitiktinumas ar... šuns tikslas?

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus