• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Egzotinių gyvūnų paroda „Ekskursija po žemės fauną 2010-2015“ (balsavimas)  1 

Autorius: OZAS
2010-10-17 10:00:00

Egzotinių gyvūnų parodoje prekybos ir pramogų centre „Ozas“ lankytojams septyniuose, pagal žemynus suskirstytuose parodos moduliuose pristatomi gyvatės ir bestuburiai iš viso pasaulio. Parodoje iš viso eksponuojami 111 gyvūnų, kurių net pusė yra saugomos ir beišnykstančios rūšys. Iki lapkričio 7 dienos vyksianti paroda – pirmoji tokio dydžio ir įvairovės šių rūšių gyvūnų paroda Lietuvoje.

Gyvatės
Pirmą kartą gyvatės buvo sutiktos prieš 100–150 milijonų metų ankstyvuoju kreidos periodu. Šiandien jų egzistuoja beveik 3000 įvairių rūšių, išsivysčiusių per milijonus metų ir galbūt kilusių iš vienos vienintelės driežų grupės. Šioje parodoje galima pamatyti 4 šeimų (pasaulyje žinoma 12) gyvates: 5 rūšių smauglines, 15 rūšių žaltines, 11 rūšių angių ir 1 rūšies aspidų iš Afrikos, Azijos, Amerikos ir Europos. Toliau pateikiami kelių įdomiausių parodoje eksponuojamų gyvačių aprašymai.

• Afrika

Karališkasis pitonas (Python regius). Vienas populiariausių nelaisvėje auginamų pitonų, nes turi grąžų raštą ir auga iki 1,5 metrų. Turi specifinę savigynos savybę: paimtas į rankas susisuka į kamuolį ir stengiasi viduje laikyti galvą. Yra užfiksuota, kad vienam jų priklauso ilgaamžiškumo rekordas – viename zoologijos sode karališkasis pitonas išgyveno 50 metų, nors paprastai ilgaamžiškiausios gyvačių rūšys gyvena iki 30 metų. Pasaulyje yra nemažai fermų, kurios užsiima karališkųjų pitonų veisimu. Šiuo metu išveista labai daug įvairių spalvinių šios rūšies gyvačių variacijų, kai kurios jų labai brangios.

Afrikos margė (Bitis arietans). Tai daugiausiai žalos padaranti Afrikos gyvatė. Ji gyvena labai didelėje šio žemyno dalyje ir neaptinkama tik pačiose karščiausiose dykumų kopose ir džiunglėse Vakarų Afrikoje. Pasitaiko jų ir Saudo Arabijoje. Šios gyvatės turi puikų slepiamąjį raštą, dėl kurio yra sunkiai pastebimos; yra gana nejudrios, grobio ieško tykodamos, todėl ant jų lengva užminti. Užauga labai masyvios, yra gana ilgos, turi atitinkamai didelę galvą, ilgą nuodingą dantį ir talpią nuodų liauką, kurioje sukaupia nuo 100 iki 350 mg nuodų. 100 mg šių nuodų dozė per parą gali nužudyti suaugusį vidutinio svorio žmogų. Jeigu Afrikos margė kerta, ilgi dantys sminga į gilesnius audinius, iš kurių pašalinti nuodus iščiulpiant nepaprastai sudėtinga. Jos baisiai piktos, išgąsdintos visada šnypščia ir atakuoja. Atakos judesys yra antras pagal greitumą gyvačių pasaulyje – 1/3 s. Greičiau už Afrikos margę kerta tik Efa (Echis carinata) – 1/6 s. Margės yra gyvagimdės ir veda nepaprastai daug – apie 40, bet gali būti ir 80 – nemažų, 12–16 cm ilgio jauniklių.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​
Kurio egzotiško gyvūnėlio labiausiai norėtumėte?
Brazilinė glotnioji gyvatė
0 (0 %)
Garbaniuotaplaukis pauksteda
5 (13.89 %)
Eskulapo žaltys
2 (5.56 %)
Karališkasis pitonas
3 (8.33 %)
Kukurūzinis žaltys
1 (2.78 %)
Tamsusis tigrinis pitonas
7 (19.44 %)
Vietnamo maldininkas
0 (0 %)
Didysis lapapilvis
7 (19.44 %)
Imperatoriškasis skorpionas
11 (30.56 %)


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Edita
2010-10-17 12:53:45
Panašu, kad niekas nieko nenori :)