• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gyvūnų įtaka žmogaus sveikatai  1 

Autorius: tavokunas.lt
2010-03-05 09:00:00

Gyvūnų įtaka žmogaus sveikatai
jupiterimages.com nuotr.

Gyvūnai vis labiau pripažįstami visaverčiais gydomojo proceso dalyviais. Jų bežodė užuojauta, prisirišimas ir bendravimas be išskaičiavimo gali padėti žmogui pasveikti ar įveikti stresą.

Gyvūnų terapija – tai gydymo metodika „vienas vienam“, turinti aiškiai suformuluotus tikslus, kai gydymas atliekamas dalyvaujant ir padedant gyvūnams, kuriuos prižiūri savo srities profesionalas. Šiandien sutariama, kad gyvūnų terapija negali pakeisti įprastinio gydymo, bet akivaizdžiai prie jo prisideda.

Plaukiojimas su delfinais

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad naminių gyvūnų turėtojai gyvena 4–5 metais ilgiau už tuos, kurie jų neturi. Pavyzdžiui, šuns glaustymasis sumažina kraujospūdį. O kai žmogus pats glosto augintinį, sulėtėja jo širdies susitraukimų dažnis, kvėpavimas tampa tolygus, mažėja raumenų įtampa, gerėja virškinimas. Gyvūnų terapija naudinga depresija sergantiems žmonėms.

Deja, Lietuvoje nėra nė vieno gyvūnų terapijos metodo, apmokamo Ligonių kasų. Taip pat nėra savanorių centrų bei vykdomų mokymų, kurių metu galėtų būti rengiami žmonės bei gyvūnai bendrauti su pacientais ligoninėse.
Nors mokslininkai to neskuba pripažinti, bet jau seniai sutrikusio intelekto ar didelį stresą patyrusiems vaikams taikoma plaukiojimo su delfinais terapija.
Praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje JAV mokslininkai, tiriantys delfinus, pastebėjo raminamąjį šių gyvūnų poveikį. Floridoje delfinų tyrimų centre atlikti tyrimai patvirtino teigiamą delfinų poveikį vaikams, sergantiems autizmo sutrikimu ir Dauno sindromu: iš pradžių užsimezga vaiko kontaktas su delfinu, paskui tą modelį vaikas bando perkelti į žmonių pasaulį – pradeda ieškoti bendravimo būdų su šeimos nariais bei aplinkiniais.
Jau prieš 20 metų delfinų terapijos pradininkas neuropsichologas ir elgsenos tyrinėtojas Davidas E. Nathansonas nustatė, jog neįgalūs vaikai pozityviau reaguoja į bendravimą su delfinais nei į bendravimą su kitais gyvūnais. Per terapijos seansus delfinai žaidžia su vaikais, todėl jie labiau atsipalaiduoja. Taip lengviau įsisąmoninama nauja informacija, koncentruojamas dėmesys, bendravimo ir visuomeniškumo įgūdžiai, gerėja vaiko psichoemocinė būklė. Terapijos esmė glūdi delfinų sugebėjime vystyti ir išlaikyti žaidybinę elgseną ilgiausiai iš visų žinduolių.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
mama
2010-03-05 10:03:36
kaciu nemegstu nzn kodel