• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip prižiūrėti savo mylimus augintinius

Autorius: Kristina Bružaitė, aidas.us
2010-04-07 18:00:00

Kaip prižiūrėti savo mylimus augintinius
jupiterimages.com nuotr.
Grožis yra siejamas su estetika, elegancija, grakštumu, tvarkingumu, sveikumu. Geriausiai estetinę išvaizdą ir sveikatos būklę galima įvertinti pažvelgus į veidrodį. O kaip nustatyti savo augintinių grožį ir sveikatą? Į pagalbą galite pasitelkti specialistus iš gyvūnėlių salono, kurie ne tik atliks estetinę švaros procedūrą, bet ir individualiai duos daug vertingų patarimų augintinių mylėtojams.

Kam reikalintgi augintinių specialistai? Tam, kad mūsų augintiniai ne tik spindėtų švariu kailiuku ir ausytėmis, kvepėtų gaiva, džiūgautų išvalytais dantukais, nesibraižytų nagučiais, būtų apsaugoti nuo alergijų bei parazitų, bet ir teiktų džiaugsmą mums. Žinoma, kiekvienas šeimininkas gali pasirūpinti savo numylėtinių švara ir  sveikata, tačiau susimąstykime: gi nesikerpame plaukų patys, nekeičiame automobiliuose esančių akumuliatorių be specialistų pagalbos, nes žinome, kad profesionalai atlieka savo darbus kvalifikuotai.

Apie globotinių priežiūrą kalbamės su augintinių specialiste Raisa, kuri jau keletą metų turi saloną gyvūnėlių priežiūrai „All Pets Design“ ir sugeba pradžiuginti ne vieną šeimą. Moteris yra puiki savo srities specialistė, atliekanti darbą profesionaliai.  „Mes dirbame nuoširdžiai ir kokybiškai, todėl tereikia tik kartą patikėti mums savo augintinius ir mes toliau nuolat širdingai bendrausime“, - šypsosi Raisa.
 
Kokie gyvūnėliai lankosi Jūsų salone?

Mes mylime visus gyvūnėlius, todėl sulaukiame pačių įvairiausių – šunys, katės, triušiukai, jūrų kiaulytės ir pan. Žinoma, dažniausi mūsų lankytojai yra šuniukai: pudeliai, šitsu, retriveriai, šnauceriai, spanieliai, Jorkšyro terjerai ir kt.
Kokias paslaugas teikiate augintiniams?

Mūsų pagrindinės procedūros yra susijusios su švara, estetika bei sveikata:

- Kruopščiai išmaudome gyvūnėlius geriausiais, nealergizuojančiais, natūraliais šampūnais;
 
- Naikiname gyvūnėlius apnikusius parazitus su specialiais šampūnais;

- Saugiai išvalome ausis;

- Kerpame kailį, nagus;

- Darome kirpimus bei šukuosenas, derančias konkrečiai gyvūnėlio veislei;

- Naikiname ypatingai nemalonų skunkų kvapą;

- Atliekame visas procedūras bei kitus pageidavimus, kurių prašo mūsų klientai;

- Esant poreikiui, globojame šeimininkų augintinius, kol jie grįžta iš tolimų kelionių.
 
Nuo kokio amžiaus patartina augintiniams pradėti lankytis salone?

Nuo dviejų-trijų mėnesių, nes kuo anksčiau jie pripranta prie salono, švaros, grožio procedūrų, tuo jie ramiau jaučiasi be šeimininkų, tuo lengviau juos prižiūrėti. Be to, šeimininkams apsilankyti salone ypač vertinga, nes tokiu būdu jie gali sužinoti specifinės ir naudingos informacijos konkrečiai apie savo numylėtinį.
 
Kas kiek laiko patartina gyvūnėlius kirpti, valyti ausis, dantis, maudyti, trumpinti nagus?

Vadovaujantis specializuotais vadovėliais ir moksliniais patarimais, reikėtų priminti, jog kiekviena rūšis prižiūrima skirtingai. Priežiūra daugiau priklauso ne nuo dydžio, o nuo veislės ir, be abejo, nuo pačių šeimininkų pageidavimų (šypsosi).  Paprastai pasirūpnti minėtomis procedūromis vertėtų kas 4-6 savaites.

Bet įsiminkite, jog per dažnos, kaip ir per retos maudymo procedūros nerekomenduojamos. Ypač atkreipkite dėmesį, perkant šampūnus, nes jei šie nebus kokybiški, galite nenorėdami sukelti gyvūnėliui alergiją. Jei jums reikia pagalbos, patarimų, galite apsilankyti mūsų salone ir mes pakonsultuosime, kokioms veislėms, kas yra rekomenduojama.
 
Kaip elgiatės su piktais, irzliais gyvūnėliais?

Individualiai. Visų pirma, stengiamės susidraugauti (šypsosi). Dažniausiai visi augintiniai yra kaip maži vaikai – namie jie vienoki, o svetur kitokie. Neretai net irzlūs šunys pas mus būna kur kas ramesni, švelnesni, bet visada dėl pačių saugumo turime ir antsnukius (šypsosi).
 
Ar darote nuolaidų savo klientams?

Nors krizė dažniausiai priverčia keisti kainas, tačiau mūsų salone jos nekinta. Mes esame savo srities specialistai, neturime konkurentų, mylime gyvūnėlius ir darome viską, kad ne tik jie, bet ir šeimininkai būtų laimingi. Beje, sunkmetis ne tik kad nesumažino, bet ir padvigubino mūsų klientų ratą. Tai tik įrodo mūsų paslaugų kokybę bei reikalingumą.

Kaip ir minėjau, mūsų kainos nėra didelės, tačiau darome nuolaidų šeimininkams, kurie į saloną atveža daugiau nei vieną savo augintinį.
 
Kuo jūsų salonas išsiskiria iš kitų?

Visų pirma ypatingą dėmesį kreipiame į kokybę, profesionalumą, o taip pat mūsų darbe labai svarbi meilė. Mes neskirstome gyvūnėlių į atskiras rūšis, amžių, svorį, mylime visus – tiek jūrų kiaulytes, tiek įvairių rūšių katytes ar šuniukus.

Pas mus buvo toks atvejis, kai klientas norėjo atvesti į saloną neįprastą augintinį - skunką. Tad, kaip matote, mūsų paslaugos prieinamos visiems ir visada. Nuoširdžiai priimame įvairių rūšių, dydžių, charakterių gyvūnėlius: mažus, didelius, kaprizingus (šypsosi). Be to, galime patys atsivežti ir po procedūrų grąžinti juos į namus.
 
Artėja vasara. Ką turėtų žinoti kiekvienas šeimininkas šiuo metų laiku?

Vasarą išties pagausėja klientų, nes numylėtiniai daugiau laiką leidžia lauke nei namie.
Esant aukštesnei oro temperatūrai patarčiau dažniau kirpti, kad gyvūnėliui nebūtų labai karšta. O taip pat rekomenduočiau prižiūrėti, jog augintinis į namus neparsineštų parazitų ir pastebėjus skubiai apsilankyti pas specialistus.

Dar vienas patarimas – nepamirškite pasirūpinti numylėtinių nagais. Vasara – tinkamiausias laikas tuo pasirūpinti ir laiku apsilankyti pas specialistus. Po žiemos dažniau augintiniai išvedami į kiemus, parkus, ir jie turi mažiau galimybių „nusidildinti“ nagučius į asfaltą, todėl neretai šie įauga į odą, sukeldami sveikatos problemų.

Apžiūrėję jūsų gyvūnus mes galime duoti ir daugiau patarimų, tačiau kiekviena rūšis, veislė turi savo ypatumų, tad reikėtų apsilankyti pas mus individualiai.
 
O ką patartumėte šeimininkams, nežinantiems, kas galėtų prasirūpinti augintiniais, kol jie atostogauja ar turi laikinai išvykti iš namų?

Tokiu atveju mes galime pasiūlyti globos (boarding) paslaugas. Turime specialiai įrengtą ir ilgesnei priežiūrai pritaikytą bei pagal reikalavimus paruoštą vietą. Tai atskiras pastatas - „augintinių viešbutis“, kuriame vienu metu gali viešėti net iki 7-ių gyvūnėlių.

Kai žmonės turi vykti į netikėtas keliones ar planuotas atostogas, mes pasirūpiname, kad gyvūnėliai būtų tinkamai ir saugiai globojami, kol šeimininkai sugrįš. Augintinius prižiūrime tiek, kiek šeimininkai paprašo. Mes apgyvendintus gyvūnėlius reguliariai maitiname sveiku maistu, drauge sportuojame ir žaidžiame, galų gale išleidžiame augintinius namo švarius, tvarkingus ir laimingus.
 
 
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus