• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ką kiekvienam vairuotojui reiktų žinoti apie padangų amžių?

Autorius: Eli.lt
2016-11-10 11:56:00

Ką kiekvienam vairuotojui reiktų žinoti apie padangų amžių?
Kokybiškos padangos vienas svarbiausių saugumo kelyje faktorių, tačiau kai kurie vairuotojai, norėdami sutaupyti, dažnai rizikuoja ir renkasi naudotas ar restauruotas padangas, tačiau reiktų atminti, kad net iš pirmo žvilgsnio geros padangos turi savo galiojimo laiką. Ką turėtų žinoti vairuotojas, prieš pirkdamas naujas padangas, pasakoja didžiausios elektroninės parduotuvės Lietuvoje Pigu.lt specialistai.

Naujos kiniškos ar dėvėtos žinomo gamintojo?

Specialistai tvirtina, kad šiuo metu Kinijoje naudojamos padangų gaminimo technologijos yra stipriai pasenusios ir nuo europietiškų standartų atsilieka geru dešimtmečiu, todėl ir testų rezultatai dažniausiai būna tiesiog tragiški. Taigi, nereikia apsigauti, nes po dailiu fasadiniu vaizdu slepiasi itin prasta kokybė, kuri turi įtakos automobilio stabilumui ir saugumui kelyje. Jei reikia rinktis iš dviejų blogybių – naujų kiniškų padangų ir dėvėtų, tačiau žinomo gamintojo padangų, geriau rinktas pastarąsias. Žinoma, yra keletas sąlygų, kurias pravartu žinoti.

10 metų ir padangos turi būti pakeistos

Pačios kokybiškiausios ir patikimiausios – naujos, žinomo gamintojo padangos, tačiau, jei nėra galimybių jų įsigyti, galima rinktis ir senesnes, tačiau visi padangų gamintojai vienbalsiai sutaria, kad padangas, kurių amžius perkopė dešimtmetį reikia keisti, nes jos nebetinka eksploatacijai. Padangos guma laikui bėgant praranda savo technines savybes pradeda skilinėti, tampa ne tokia patikima. Beje, ši taisyklė galioja ir atsarginei padangai net ir tuo atveju, jei ji atrodo kaip nauja. Kaip sužinoti, kada padanga buvo pagaminta? Šis klausimas tikriausiai iškilo ne vienam vairuotojui.

Pasak specialistų, padangos pagaminimo data ir visa kita reikalinga informacija yra surašyta ant pačios padangos šoninės sienelės. Padangos pagaminimo data yra įtrauka į jos identifikavimo kodą, kurio reikalauja JAV Transporto ministerija (angl. Department of Transportation arba DOT). Visi padangų gamintojai naudojasi šiuo standartu. DOT kodą sudaro trys simbolių grupės, kurias sudaro raidės ir skaičiai. Pirmieji du kodai nurodo padangos gamintoją ir gamyklą, o trečiasis – padangos pagaminimo datą. Kodo pirmieji du skaičiai reiškia pagaminimo savaitę, o paskutinieji – pagaminimo metus. Pavyzdžiui, jei ant jūsų padangos yra nurodyta 04216, tai reiškia, kad padanga buvo pagaminta ketvirtą 2016 metų savaitę.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus