• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kaip kovoti su pagiriomis?

Autorius: Elegancija.eu
2013-11-24 10:00:00

Kaip kovoti su pagiriomis?
Jupiterimages.com

Dėmesio! Žemiau pateikti patarimai nėra gydymo nuorodos alkoholikams. Jei vartojate alkoholinius gėrimus, visada privalote kontroliuoti save ir kiek įmanoma greičiau išsiblaivyti, kol dar nepadarėte to, dėl ko vėliau tektų gailėtis.

Visi žinome, kas yra pagirios, visi esame matę, kaip atrodo pagiriojantys žmonės, ir daugelis mūsų esame tai patyrę patys. Kiekvienas žinome bent po vieną efektyvų kovos su pagiriomis būdą, tokių patarimų taip pat pilna Internete. Bėda tik ta, kad žinomos priemonės ne visada veikia, ir pravartu turėti alternatyvų, kurios yra surinktos iš įvairiausių šaltinių į šį straipsnį.

Žinoma, pats efektyviausias kovos su pagiriomis būdas – išvis negerti, tačiau jei Jus yra apstoję stribai (ar „liaudies gynėjai“ – kaip kam patinka) su automatais, kurie grasina nudobsią Jūsų mylimiausią žiurkėną, jei neprisigersite iki žemės graibymo, pasiruoškite neišvengiamiems ir sunkiems išbandymams rytojaus dieną. Kuriuos vis dėlto įmanoma bent jau sušvelninti, nors šimtaprocentinės garantijos negali duoti niekas.

Pradžiai, kas yra tos pagirios? Įvairiuose Interneto šaltiniuose lietuvių kalba tvirtinama vienodai: „išgertas alkoholis skaldomas kepenyse, veikiant specifiniams fermentams, o alkoholio skilimo produktai pašalinami pro inkstus ir tam sunaudojama daug organizmo vandens“. Skamba mįslingai, tačiau aišku viena – svarbiausia pagirių priežastis yra dehidracija – vandens praradimas. Būtent ji sukelia stiprius galvos skausmus ir bendrą silpnumą, nes organizmas, prarasdamas vandenį, jį automatiškai pradeda siurbti iš kitų savo organų, net ir pačių svarbiausių, tokių, kaip smegenys.

Kita pagirių priežastis – „acetaldehido (alkoholio skilimo tarpinio labai toksiško produkto) sankaupos organizme. Alkoholis kepenyse skaldomas dviem etapais: pirmiausiai susidaro acetaldehidas, kuris vėliau paverčiamas acetatu (šalintinu su šlapimu). Jei pirmasis etapas vyksta greičiau už antrąjį, t.y., jei acetaldehido prisikaupia daugiau nei acetato, tai organizme susikaupia toksino perteklius ir savijauta būna labai bloga“.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus