• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Žieminės padangos: kaip išsirinkti tinkamas?

Autorius: Eli.lt
2016-11-20 17:02:00

Žieminės padangos: kaip išsirinkti tinkamas?
Sparčiai šąlantys orai pranašauja artėjančias šventes. Mažieji džiaugiasi pirmosiomis snaigėmis ir traukia iš sandėliukų rogutes, mes – storus, šiltus megztinius, dairomės parduotuvėse žieminių batų, o vairuotojai sunerimsta, nes jų automobiliams taip pat reikės keisti „avalynę“. Daug kam tai – neblogas galvosūkis, kadangi žieminių padangų pasirinkimas itin didelis, bet dažnai pritrūksta išmanymo, konsultuotis nenorime, o biudžetas riboja. Šio straipsnio tikslas – palengvinti jūsų rūpestį ir atsakyti į klausimus: kodėl, kaip ir kokias.

Kokie žieminių padangų privalumai ir kodėl verta jas įsigyti? Visų pirma, reikėtų paminėti, kad žieminės padangos daug veiksmingesnės šaltais orais, kadangi yra pagamintos iš specialios protektorių gumos, tad gerokai palengvina automobilio valdymą važiuojant apledėjusia ir apsnigta kelio danga. Antras ryškus privalumas – geresnė trauka. Žieminės padangos turi plačius protektorių blokelius ir papildomas įpjovas, kurie lemia geresnį sukibimą su kelio danga žiemos oro sąlygomis, ypač darant staigius posūkius.

Žieminių padangų pranašumus jau išsiaiškinome, tačiau daugeliui vis dar kelia rūpesčių jų pasirinkimo procesas: kaip nepasimesti tarp gamintojų, konsultantų pasiūlymų ir į ką labiausiai reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis žiemines padangas?

Saugumas. Renkantis padangas labiausiai į tai ir reikia atsižvelgti. Saugumui daug įtakos turės keliai, kuriais ketinsite dažniausiai važinėtis. Atsižvelkite į būsimą kelių dangą, kuria teks riedėti jūsų mylimam automobiliui, turėdami galvoje, kad miestų ir pagrindinių automagistralių gatvės dažniausiai būna nuvalytos, o rajoniniai keliai kelininkų priežiūros sulaukia rečiau.

Padangų matmenys. Kaip jau žino daugelis vairuotojų ir automobilių entuziastų, kiekvienam automobiliui yra paskaičiuoti atitinkami padangų matmenų, apkrovos bei greičio indeksai, su kuriais automobilio eksploatavimas pats saugiausias, geriausias bei palankiausias ekonominiu atžvilgiu. Renkantis padangas, pirmiausia būtent reikėtų laikytis visų šių automobilio gamintojų rekomendacijų.

Raštas, guma, iš kurios padangos pagamintos.
Gaila, bet nėra žieminių padangų, vienodai tinkamų visiems keliams, tad  vairuotojams dažnai tenka rasti kompromisą kainos, komforto ar dilimo greičio atžvilgiu. Kaip išsirinkti tinkamą padangų tipą? Dygliuotos arba minkštos gumos padangos tinkamiausios, jei  dažnai važinėsite prasčiau valomais arba užmiesčio keliais – būtent tokie ir atskleidžia visus dygliuotų padangų privalumus. Tačiau jos, kaip ir viskas gyvenime, turi ir minusų – yra šiek tiek triukšmingesnės, ne tokios komfortiškos, būdingas šiek tiek mažesnis stabilumo pojūtis važiuojant sausu arba šlapiu keliu. Ir atvirkščiai – minkštos gumos padangos komfortiškesnės, puikiai įveikia sniegą, tačiau sunkiau susidoroja su apledėjusiu paviršiumi, taip pat ne tokios stabilios važiuojant sausu ar šlapiu asfaltu. Bene didžiausias jų trūkumas – greitesnis dėvėjimasis esant šiltesniam orui ir važiuojant nuvalytais keliais. Visgi žiemą saugiausia važinėti dygliuotomis padangomis, nes jos yra tikrosios žieminės padangos. Kieto mišinio žieminės padangos tinkamos važinėjant nuvalytomis miestų gatvėmis, jos puikiai tinka sausam ar šlapiam, šlapdriba padengtam keliui, yra netriukšmingos, stabilios, komfortiškos, dyla gerokai lėčiau nei minkšto mišinio padangos. Bet minusas, kurio negalima nepaminėti –  prastesnis sukibimas.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus