• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Antruosius patiekalus lietuviai dažniausiai gardina kečupu
Autorius: Eli.lt
2012-04-05 17:59:00

Beveik pusė (47,5 proc.) Lietuvos gyventojų teigia antruosius patiekalus dažniausiai skaninantys kečupu. Mažiau populiarius pagardus – krie nus, garstyčias, majonezą ir kitus – renkasi po 15 ir mažiau procentų gyventojų, rodo „Spinter tyrimų“ vasario mėnesį atlikta apklausa.


Šio tyrimo duomenys patvirtino, kad kečupas Lietuvoje išlieka klasikiniu padažu antriesiems patiekalams gardinti. Žinome, kad maždaug trečdalis gyventojų juo maistą skanina kasdien“, - sako kiekybinį tyrimą inicijavusios bendrovės „Suslavičius-Felix“ generalinis direktorius Darijus Taraila.


Bendrovė pastaruoju metu šalies kečupo rinką analizavo dvejopai: per „Spinter tyrimus“ vykdė kiekybinę apklausą apie jo populiarumą ir kartu su tyrimų bendrove „GfK Baltic“ įgyvendino išsamų kokybinį tyrimą. Jo metu bendrovė gilinosi į skonio niuans us ir išsiaiškino, kuo vadovaudamiesi šalies žmonės renkasi kečupą. Dalyviai išskyrė tri s pagrindinius kriterijus: skonį, kainą ir tai, ar jis gaminamas be konservantų.


Pagrindinė šio tyrimo dalis buvo akla degustacija. 250 vyrų ir moterų, kurie dažniau nei kartą per savaitę valgo kečupą , ragavo Lietuvoje populiariausius kečupus . Skaniausiu jie įvardijo „Suslavičiaus“ kečupą be konservantų. Rezultatai rodo, kad šiame skonyje žmonės labiausiai į vertino saldumo ir rūgštumo balansą“, - sakė „GfK Baltic CR“ vyresnioji projektų vadovė Giedrė Plepytė .   


D. Taraila priduria, kad lietuviai ypatingą dėmesį teikia kečupo sudėčiai , pastaruoju metu itin svarbus ir faktas, ar jis – be konservantų. „Išsiaiškinome, kad šis kriterijus kečupo mėgėjams – trečias pagal svarbą po skonio ir kainos. Jau prieš kurį laiką technologiškai užtikrino me, kad mūsų gaminamame kečup e nebūtų konservantų , ir netrukus prekybos vietose „Suslavičiaus kečupus pakeis naujieji gaminiai“, - sako įmonės vadovas.  


Dviejų reprezentatyvių tyrimų metu gautas žinias „Suslavičius-Felix“ ketina papildyti socialinio eksperimento – Skonio receptorių tyrimo metu gauta informacija. Balandžio savaitgaliais trijuose didžiuosiuose šalies miestuose Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Studentų mokslinės draugijos nariai tirs gyventojų skonio receptorius ir vertins jų būklę. Tyrimo dalyviai galės nemokamai pasitikrinti savo skonio receptorius ir gauti jų būklės įvertinimą .


Gaminame klasikinį produktą, todėl turime nuolat pasitikrinti, kas lietuviams įprastai, natūraliai skanu. Buvimas kuo arčiau žmonių tą akimirką, kai jie jaučia ir vertina skonį, mums yra ypatingai svarbus. Pamatysime žmonių reakcijas į skirtingus skonius, o gyventojams suteiksime galimybę sužinoti apie savo skonio receptorių būklę “, – dalijosi D. Taraila.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus