• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Lietuviai valgo daugiau šokolado, estai – žuvies, latviai – dešrelių
Autorius: TNS
2011-07-28 17:07:00

Flickr.com nuotr.

Atlikus Baltijos šalyse maisto produktų ir gėrimų vartojimo tyrimą, paaiškėjo, kad tiek lietuviai, tiek latviai, tiek estai dažniausiai renkasi duoną, aliejų ir arbatą. Į Lietuvos gyventojų labiausiai mėgstamų maisto produktų penketuką taip pat patenka mėsa (kiauliena, jautiena, paukštiena) ir prieskoniai, į latvių – grietinė ir šviežios daržovės, į estų – pienas arba kefyras ir sviestas arba margarinas. Tai parodė specialus rinkos tyrimų kompanijos „TNS“ Baltijos šalyse atliktas pirkimo ir vartojimo įpročių tyrimas „TNS Atlas™“.

 

Lietuviai dažniau nei kitų Baltijos šalių gyventojai vartoja daržoves, prieskonius, majonezą ir kečupą. Mūsų šalies gyventojai yra šokolado mėgėjai – šokoladinius batonėlius bei plyteles bent kartą per savaitę prisipažino valgantys 35 proc. lietuvių, 27 proc. estų ir 18 proc. latvių. Taip pat Lietuvoje, lyginant su minėtomis kaimyninėmis šalimis, suvartojama daugiausiai alaus – daugiau nei ketvirtadalis arba 27 proc. lietuvių bent kartą per savaitę geria alų, tuo metu Estijoje šis rodiklis siekia 21 proc., o Latvijoje – 19 proc.

 

Estai dažniau nei kaimyninių šalių gyventojai vartoja makaronus, sūrį, jogurtą, garstyčias, varškės desertus ir kremus, įvairius užpilus salotoms ir mėsai bei sausus pusryčius. Šios šalies gyventojai yra ir didžiausi žuvies mėgėjai, ją bent kartą per savaitę valgo 40 proc. estų, Lietuvoje šis rodiklis siekia 37 proc., Latvijoje – 32 proc.

Taip pat beveik pusė, t. y. 48 proc., estų bent kartą per savaitę geria sultis ar jų gėrimus, tarp lietuvių ir latvių šie rodikliai mažesni – atitinkamai 35 proc. ir 23 proc. Estai yra ir didžiausi tarp Baltijos šalių gyventojų rūkytų gaminių mėgėjai – daugiau nei kas antras estas bent kartą per savaitę valgo šiuos produktus.   

 

Latvijos gyventojai išsiskiria tuo, kad mažiau vartoja baltos duonos – 81 proc. gyventojų bent kartą per savaitę, Lietuvoje – 89 proc., Estijoje – 90 proc. Tačiau šios šalies gyventojai labai mėgsta dešreles, net 59 proc. latvių jas valgo bent kartą per savaitę, Lietuvoje – 51 proc. gyventojų, o Estijoje – 49 proc. Taip pat latviai yra didesni saldumynų mėgėjai. Pavyzdžiui, bent kartą per savaitę 38 proc. latvių valgo saldžius sausainius, tarp lietuvių šis skaičius siekia 36 proc., estų – 33 proc. Taip pat latviai dažniau – 17 proc. gyventojų – mėgaujasi ledais, tuo metu ledus renkasi tik 13 proc. lietuvių ir 14 proc. estų.

 

Visose trijose minėtose Baltijos šalyse dažniausiai vartojami maisto produktai tarp vyrų ir moterų skiriasi. Moterys dažniau renkasi sveikesnius ir lengvesnius produktus – tokius kaip jogurtas, varškės sūreliai, švieži vaisiai ir daržovės. Tarp vyrų populiaresnis greitas ir sunkesnis maistas: dešrelės, rūkyta dešra, kečupas, garstyčios, makaronai ir kumpis. Vyrai taip pat dažniau vartoja alų.

 

„TNS Atlas™“ tyrimas buvo atliktas 2011 m. pavasarį, o jame dalyvavo 1819 Lietuvos gyventojų nuo 15 iki 74 m. amžiaus. „ TNS Atlas“ tikslas – nustatyti tikslines produktų vartotojų grupes, surinkti informaciją apie žmonių pirkimo ir vartojimo įpročius.

 

„TNS LT“ kontroliuoja tarptautinė tyrimų kompanija „TNS Global“, kuri turi sukaupusi daugiau nei 60 metų patirtį rinkos tyrimų ir įžvalgų srityje. TNS atstovybės yra įsikūrusios daugiau nei 80-yje pasaulio šalių   Europoje, Pietų ir Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Afrikoje ir Viduriniuose Rytuose.

 

 

 

 

 

Vartoja bent kartą per savaitę (top 5)

Lietuva

%

Latvija

%

Estija

%

Juoda duona, šviesi duona

95

Juoda duona

87

Juoda duona, šviesi duona

95

Aliejus

90

Arbata

86

Aliejus

92

Arbata

89

Aliejus

86

Balta duona

90

Baltos duonos gaminiai

89

Balta duona

81

Pienas, kefyras

85

Kiauliena, jautiena , paukštiena

81

Grietinė

81

Sviestas, margarinas

83

Prieskoniai

80

Šviežios daržovės

74

Arbata

81

 
Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus