Festivalyje bus kepama tradicinė duona
Autorius: “Panemunių žiedų” festivalis
2010-05-27 12:50:00

Šį šeštadienį, gegužės 29 d., Raudonės pilyje vyksiančio „Panemunių žiedų“ teatralizuoto festivalio svečiai turės išskirtinę galimybę patys išsikepti jų mėgstamos duonos. UAB „Fazer kepyklos“, kepanti „Gardėsio“ prekiniu ženklu pažymėtus duonos gaminius, pirmą kartą duonos mėgėjus pakvies pačius prisidėti prie duonos kepimo proceso.


„Šiandien, kai prekybos centrų lentynos lūžta nuo įvairiausių rūšių duonos, duonos mėgėjams norime parodyti, kaip atsakingai ir iš širdies dirba mūsų kepimo meistrai. Turime ne tik modernias technologijas, bet ir gerai įgudusias rankas, kurios moka iškepti skanią duoną pagal tikras senąsias receptūras. Džiaugiamės, kad šventės svečius galėsime ne tik supažindinti su duonos kepimo procesu, bet ir suteiksime jiems galimybę patiems išsikepti savo kepaliuką“, - teigia UAB „Fazer kepyklos“ prekybos direktorius Mindaugas Snarskis. 


Gardėsio“ pilies kepyklėlėje kiekvienas šventės svečias, norintis išsikepti duoną, galės tai padaryti padedamas profesionalių duonkepių. „Ant savo duonos šventės lankytojai galės užsibarstyti norimų pagardų, pašauti ją į krosnį ir sulaukus kol kepaliukas iškeps, mėgautis kvepiančia, minkšta ir, svarbiausia, savo rankomis kepta duona“, - pasakoja M. Snarskis. „Gardėsio“ pilies kepyklėlės svečiai taip pat bus kviečiami paragauti skirtingų rūšių tradicinės lietuviškos juodos duonos, kepamos naudojant tik natūralų plikinį bei raugą. Čia bus galima rasti senosios receptūros „Ajerų“, saulėgrąžomis, rugiais, linų sėmenimis, sezamo sėklomis ir traiškytais grūdais pagardintos „Penkiagrūdės“ bei tik iš ruginių miltų kepamos „100% ruginės“ duonos. Smaližiams kepėjai siūlys saldžiųjų bandelių.


Teatralizuotas Raudonės pilies festivalis „Panemunių žiedai“ kasmet vyksta paskutinį gegužės mėn. savaitgalį. Šiais metais organizatoriai nutarė sugrįžti į XIX a. ir papasakoti pilies savininkės Sofijos Platonovnos Kaisarovos anūkės Sofijos Lvovnos ir portugalo rašytojo Jose Carloso de Faria e Castro meilės istoriją. Festivalyje skambės portugališka muzika, visą dieną pilies kiemeliuose bus galima vaišintis kulinarinio paveldo patiekalais, mokytis senųjų amatų, o dienai baigiantis Raudonės pilies parke bus rodoma istorinė Balio Sruogos drama „Milžino paunksmė“.