• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Dvynukų bumas  9 

2008-08-25 00:00:00

Dvynukų bumas
"Gamma" nuotr.

Ar atsitiktinai vis daugiau žvaigždžių - Julia Roberts, Jennifer Lopez, Denniso Qaido žmona Kimberly ir Angelina Jolie - susilaukia dvynukų? Dar 9-ojo deš. pradžioje 85 gimdymams tekdavo viena dvynių pora. Šiandien tikimybė susilaukti dviejų atžalų yra 1:50.

Gimimų skaičius mažėja, o dvynukų gimsta vis daugiau... Tai tiesa, bet ši tendencija yra teisinga kalbant apie heterozigotinius dvynius, t.y. gimusius iš dviejų kiaušinėlių. Monozigotinių, vieno kiaušinėlio dvynių skaičius išlieka pastovus. Monozigotiniai vaikai tikrai yra panašūs "it du vandens lašai", taigi klasikiniai dvyniai. Jų genai yra vienodi, todėl jie būna tos pačios lyties. Identiški dvyniai gimsta, kai nėštumo pradžioje pasidalija vienas kiaušinėlis - tai gamtos įgeidis, kurio paveikti neįmanoma. Heterozigotinių dvynių gimimo faktui didžiausią įtaką daro moters amžius. Šiandien vaikų susilaukia vis vyresnės moterys. Kuo vyresnė moteris, tuo didesnė tikimybė jai pagimdyti dvynius. Viena vertus, metams bėgant keičiasi hormono, nuo kurio priklauso kiaušinėlių augimas, koncentracija. Tai padidina galimybę, kad vietoj vieno folikulo per ciklą - kas yra normalu - subręs du kiaušinėliai, kurie abu gali būti apvaisinti. Taip gimsta dviejų kiaušinėlių dvyniai. Antra vertus, vyresnėms moterims apskritai tampa sunkiau pastoti, bet jei vis tik moteris pastoja, tikimybė jai susilaukti dvynių yra didesnė nei jaunystėje.

Neseniai 47 metų australė, pastojusi natūraliai, pagimdė trynukus. Bet stimuliuoti kiaušides, dėl ko subręsta keletas folikulų, gali ir medikai. Tuo šiandien naudojasi vis daugiau vis jaunesnių moterų. Moterys, kurioms per 30, dažnai kreipiasi pagalbos į vaisingumo kliniką, jei nepastoja per pusę metų. Žinoma, gydymo tikslas niekada nebūna dvyniai, bet net ir labai populiarios tabletės, sukeliančios ovuliaciją, gali paskatinti subręsti keletą folikulų. Be to, gydoma ir hormonų injekcijomis, taikomas apvaisinimas mėgintuvėlyje: keletas kiaušinėlių apvaisinami mėgintuvėlyje ir įsodinami į gimdą, tikintis, kad prigis bent vienas. Tiesa, paprastai įsodinama ne daugiau trijų, bet ir trys apvaisinti kiaušinėliai padidina šansą susilaukti daugiau nei vieno vaiko. Šis limitas įstatymais numatytas Vokietijoje, bet negalioja, pavyzdžiui, Austrijoje, Belgijoje, Čekijoje ir JAV. Todėl Amerikoje per 50 proc. atvejų po dirbtinio apvaisinimo gimsta dvynukai ar trynukai.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
vivi
2008-08-29 22:05:55
tai naujiena dvyniu bumas, tik tiesa ta kad zvaigzdes prisivaro skatinamuju ir stai tau dvyniai, tegu dar dziaugiasi kad ne sesetas :)
Ana
2008-08-26 12:53:03
O as noreciau dvinukus pagymdyt, tik kad butu heterozigotiniai.
Sutaupyciau laiko
xxx
2008-08-26 12:44:57
Tigi tos visos zvaigzdes-dirbtiniu budu apvaisintos