• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Gimdymas: sunkumai dar nesibaigė  2 

Autorius: Veslo.org, Dreamstime nuotr.
2012-09-28 14:09:00

Kartais gimdymo skausmai - tik menkniekis palyginus su komplikacijos, kurios gali eiti po to...
Kartais gimdymo skausmai - tik menkniekis palyginus su komplikacijos, kurios gali eiti po to...
Atrodytų, didžiausia nėštukės baimė - artėjantis gimdymas. Juk visos žino: skaudės. O kiek dar visokių komplikacijų gali nutikti! Tuo tarpu laimingai pagimdžiusios moterys primena: kartais gimdymo skausmai - tik menkniekis palyginus su komplikacijos, kurios gali eiti po to...

Neskubame gąsdinti, kad tavo pogimdyminis periodas bus baisus kaip devyni pragaro ratai. Tik primename: laimingai pagimdžiusi išlik budri ne tik tyrinėdama savo kūdikį, bet ir save!

Būk atidi

Kaip teigia medikai, pogimdyminiai sunkumai dažniausiai kyla dėl to, kad moterys atsainiai vertina savo sveikatą. Kad ir kiek gydytojai tikintų, jog nėštumą reikia planuoti kuo rimčiau, daugeliui moterų jis iki šiol - tik maloni staigmena, o ne būklė, reikalaujanti didesnės atsakomybės. Neretai dar besilaukdama kūdikio mama jau turi visą puokštę neišgydytų infekcijų - tiek genitalinių (pienligė, kolpitas, chlamidiozė), tiek ir nesusijusių su ginekologija. Į organizmą įsiskverbusi infekcija, nepasireiškusi iki nėštumo ir nėštumo metu, gali išryškėti dideliais nemalonumais po gimdymo, kai moters imunitetas labai nusilpęs. Todėl gydytojai nuolat primena: pasitikrink sveikatą dar prieš pastodama. O jei sergate chroniškomis ligomis, nuolat lankykitės pas gydytoją ir atlikite visus būtinus tyrimus.

Kiekviena jauna mama tikriausiai žino, kad išleidžiant iš gimdymo namų gydytojai primena: po pusantro-dviejų mėnesių būtinai apsilankykite pas ginekologą profilaktinei apžiūrai. Tačiau prasidėjus sauskelnių, maitinimo, maudymo rutinai šis priminimas išlekia iš galvos. O juk kūdikiui reikia sveikos mamos!

Dar viena būtina sąlyga sveikatai užtikrinti - švara ir nepriekaištinga higiena. Dėl susilpnėjusio imuniteto moters organizmas tampa mažiau atsparus infekcijoms. Taigi tau būtini idealiai švarūs apatiniai, patalynė, rankšluosčiai, dažnai keisk higieninius įklotus (tamponų pogimdyminiu laikotarpiu naudoti apskritai nerekomenduojama), keletą kartų per dieną apsiprausk. Atrodytų, elementaru. Ir vis dėlto, pasak gydytojų, daugybė net iš pažiūros tvarkingų moterų kaip tik taip pasigauna infekciją.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Eva
2012-10-01 15:30:10
Jei esi žalia kaip lapas, protingiausia visų pirma būtų pasitarti su gydytoju!!!
GIMDIMAS
2012-09-30 00:13:27
ACIU UZ INFO , REIKETU KUO DAUGIAU, NES AS DAR JAUNA, PASITARTI SU KAZKUOM NEGALIU :( NIEKAS MAN NEPAPASAKOS... ZALIA KAIP LAPAS SITOJE SRITIJE