• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Natūralus gimdymas – kas tai?

Autorius: pagal Happywoman
2013-10-31 10:00:00

Natūralus gimdymas – kas tai?
Freedigitalphotos nuotr.
Natūralus gimdymas – daugumos šiandieninių nėštukių siekiamybė. O kas tai yra? Ar tam, kad gimdymas būtų natūralus, užtenka pagimdyti natūraliais gimdymo takais, ar svaru atsisakyti ir nuskausminimo?

Gimdymo baimė: žinojimas gydo

Viena esminių natūralaus gimdymo tezių teigia, kad pagrindinė ne tų raumenų įtampos ir dėl to kylančių stiprių gimdymo skausmų priežastis – tai gimdymo baimė, mūsų visuomenėje tapusi norma. Taigi teoriškai ir fiziškai pasiruošusi gimdymui moteris gali to baimės jausmo atsikratyti ir gerokai palengvinti sau gimdymo skausmus. Taip atsiranda galimybė padėti savo kūnui išnešioti ir pagimdyti sveiką kūdikį. O kūdikiui užgimus širdį užpildo malonus pasitenkinimo ir išsipildymo jausmas, kurio laukta visus 9 nėštumo mėnesius.

Būsimoji mama – aktyvi gimdymo dalyvė

Vis daugiau moterų išreiškia norą gimdyti natūraliai. Tai reiškia, kad jos pageidauja išvengti anestezijos, trokšta aktyviai dalyvauti gimdymo procese ir matyti, kaip užgimsta jų kūdikis. Gimdymas be anestetinių preparatų teigiamai veikia kūdikį. Dauguma moterų, patyrusių natūralų gimdymą, tikina, jog tai buvo viena labiausiai jaudinančių akimirkų jų gyvenime. Daugelis taip pat trokšta šią akimirką pasidalinti su vyru.

Apsisprendus gimdyti natūraliai labai svarbu susirasti gydytoją ar akušerę, kuri skatintų kaip tik tokį gimdymo būdą. Dar nėštumo metu svarbu išklausyti nėščiųjų pasirengimo gimdymui kursus, kuriuose supažindinama su gimdymo bei nėštumo fiziologiniais ir psichologiniais procesais. Būtina išmokti ir taisyklingo kvėpavimo sąrėmių bei stangų metu – tai efektyvi priemonė gimdymo eigai palengvinti.

Ar gimdymas su vaistais – nesėkmė?

Tiesa, pasitaiko ir tokių atvejų, kai moteris, rengusis natūraliam gimdymui ir išmokusi įvairių natūralių nuskausminimo technikų, vis dėlto neapsiėjo be medikamentų ar chirurginio įsikišimo, ją apima jausmas, kad gimdymas buvo nesėkmingas, ji nepasiekė savo tikslo.

Tai iš esmės klaidinga. Šiaip ar taip, pagrindinis gimdymo tikslas yra naujos gyvybės užgimimas. Deja, dažniausiai jis yra lydimas skausmo, pasitaiko ir įvairiausių komplikacijų. O medikamentai ar chirurginės priemonės yra kaip tik tai, kas leidžia užbėgti už akių nelaimei ir kūdikiui gimti geriausiomis įmanomomis sąlygomis. Juk tai ir yra svarbiausia, tiesa?Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus