• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vyras gimdyme: psichologiniai aspektai  1 

Autorius: Mama.lt
2011-09-27 11:40:00

Vyras gimdyme: psichologiniai aspektai
Dreamstime nuotr.
Daugybę šimtmečių nėštumas ir gimdymas buvo išskirtinai moteriška patirtis, kurioje vyras neturėjo jokios teisės dalyvauti. Šiuolaikinėje visuomenėje vos per kelis dešimtmečius šis stereotipas buvo visiškai sulaužytas. Moterys drąsiai konkuruoja su vyrais srityse, kurios anksčiau laikytos išskirtinai vyriškomis, o vyrai žengia į moters paslapčių pasaulį.

Stereotipų lūžis įvyko dėl to, kad žmonės ėmė labiau pažinti save, savo prigimtį. Populiarėjanti psichologija ir psichoterapija leido maksimaliai priartėti prie anksčiau nesuvoktų mūsų esybės aspektų, atrasti pasąmonės slėpinius, pažinti ir tinkamai įvertinti savo kompleksus, su kuriais žmogus neišvengiamai susiduria bręsdamas kaip asmenybė.

Žmogaus prigimtis biseksuali

Viena iš tokių universalijų – teiginys, kad žmogaus psichika savo prigimtimi yra biseksuali, joje esama ir vyriško, ir moteriško prado, nepriklausomai nuo žmogaus lyties. Iš to natūraliai išplaukia išvada, kad vyrams nesvetimi motiniški instinktai. Kuo glaudžiau vyras dalyvauja moters nėštumo procese, tuo labiau išjudinami šie giliai jo sąmonėje tūnantys instinktai. Tačiau čia, kaip ir bet kurioje kitoje situacijoje, susijusioje su archajiškais žmogaus jausmais, nėra vieno vienintelio recepto, kaip geriau pasielgti. Kiekvienu atveju požiūris ir sprendimas – individuali patirtis. Taigi ir sprendimas, ar vyras turėtų dalyvauti gimdyme – subtili ir išskirtinai individuali tema.

Gimimas ir baimė

Iš pradžių svarbu suvokti, ką gimdymas reiškia apskritai ir kokį psichologinį krūvį jis turi. Kūdikio atėjimas į šį pasaulį, ypač jei tai – pirmagimis, į paviršių iškelia pasąmonės baimes ir neišspręstus jaunų tėvų vidinius konfliktus, kurie iki šiol galėjo latentiškai snausti ir niekaip nepasireikšti. Dar nėštumo stadijoje moters sąmonėje prabunda įvairiausios baimės, susijusios su jos pačios vaikyste, ankstyvaisiais santykiais su mama. Kuo nemalonesnė buvo ši vaikystės patirtis, tuo sunkesnis ir prieštaringesnis bus jos pačios santykis su būsimu kūdikiu.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Rita
2011-10-30 08:13:57
cia taip sudetingai viskas aprasyta, o istikruju nera jokiu stebuklu, jei vyras meme, tai ir gimdyme toks bus ir visa gyvenima sunkiausiom akimirkom negalesit i toki atsiremti. maniskiui buvo tik 22metai kai kartu pagimdem musu vaikeli, viska mate- ir ka reikia, ir ko nereikia, sake slyksciai atrode, nors pacio dalyvavimo visai nesureiksmino, seksualinis gyvenimas nenukentejo, as jam tokia pat grazi. tai va