• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vyras gimdyme: taip, bet...  10 

Autorius: L. Mureikaitė
2009-11-05 15:07:00

Vyras gimdyme: taip, bet...
Jupiterimages nuotr.
Klausimas „būti ar nebūti tėvui gimdyme“ ne toks paprastas, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ypač kai girdi vienas kitam prieštaraujančius draugų, giminaičių, gydytojų patarimus.

Kadangi pastaruoju metu gimdymas drauge su vyru savo populiarumu gerokai lenkia gimdymą be jo, pamėginkime vis dėlto išsiaiškinti, kada geriau pačiai savo brangiausiajam pasakyti: „gal geriau lik namuose“...

Argumentas UŽ: Vyras gimdyme aktyviai padeda moteriai, palaiko, padrąsina ją, pagelbsti ir masažu, ir laiku paduota vandens stikline.

TAIP, BET... Jei tu pati jauti, jog ragini vyrą dalyvauti gimdyme vien tam, kad jis įvertintų tavo kančias – verčiau nedaryk sau meškos paslaugos. Gydytojai pastebi, kad kai kada vyro dalyvavimas gimdymą tik apsunkina: moteris, norėdama parodyti, kad jai sunku, gali pernelyg sureikšminti, dramatizuoti savo pojūčius. O jau tada įsisuka užburtas ratas: suvaidinusi didesnį skausmą netrukus išties ima jausti, jog jis sustiprėjo.

Argumentas UŽ: Pastebėta, kad tėvai, regėję savo vaikų gimimą, anksčiau pajunta tėviškus jausmus, juos sieja glaudesnis ryšys su atžalomis.

TAIP, BET... Tėčiai, kurie tikisi gimdymo metu apčiuopiamo savo pagalbos rezultato, neretai nusivilia. Šiaip ar taip, gimdymo procese jiems tenka griežti net ne antruoju, o veikiausiai trečiuoju smuiku. Yra gimdyvė ir yra procesą stebintis bei jo eigą prireikus šiek tiek kontroliuojantis gydytojas. Tėčiui tenka pagalbininko vaidmuo. Jis nusiteikęs palengvinti skausmus masažu. O kas, jei to masažo neprireiks? Arba jei moteris paprašys nuskausminimo? Jis nusiteikęs pats nukirpti kūdikiui virkštelę, bet štai gimdymas baigiasi cezario pjūviu, o tėtušis išstumiamas už operacinės durų. Gimdančiai moteriai padeda netgi žinojimas, kad mylimasis – greta. Tačiau jei ji nesugebės įtikinti veiklaus tėtuko, jog net ir toks pasyvus egzistavimas gelbsti – vėliau veikiausiai teks raminti jo savigraužos priepuolius „aš niekam tikęs“. Todėl įvertink jo charakterį ir rinkis ne tai, kas populiaru, o tai, kas geriau jūsų atveju.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
ema
2010-03-18 11:38:51
Aš nesuprantu tu moteru kurios galvoja, kad poto vyras gali pradėti šlikštėtis savo moterimi nes viską matė, tai čia tada ne vyras o skistiena.. Aš pritariu kad vyro nereikia versti, o tik paklausti ar jis noretu dalyvauti . Jeigu nori tai nebus jokiu problemu tikrai, o moteris jausis užtikrintesne šioj sunkioj užduoti.
pritariu marijai
2009-12-21 11:50:12
Man patiko tavo poziuris ir tikrai esi teisi,visos kurios tave peikia pacios yra visiskos debiles.
panter
2009-12-10 19:35:32
Zinoma cia kiekvienos moters asmeninis reikalas ar ji nori vyro gimdyme. As pritariu "sypsenelei" kad vyras nera reikalingas gimdyme. Na gerai kad vaikas tai abieju bet kam reikia kad vyras matytu kaip tau sunku,kad tau skauda ir pan. na nebent tik drasios gali pagimdyti pacios.