• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Berniukas AR mergaitė?  3 

Autorius: Lietuvos Sveikata
2011-03-21 13:00:00

Berniukas AR mergaitė?
123rf.com
Su draugėmis kartą ne juokais susiginčijome, ką sunkiau auginti - berniuką ar mergaitę. Savaime suprantama, mergaites auginančios įrodinėjo, kad sunkiau joms, tačiau aš, pati augindama sūnų, galvoju priešingai. Įdomu, ką šiuo klausimu mano specialistai, pavyzdžiui, psichologai?
Rita
Tai klausimas, į kurį iš tiesų labai sunku rasti vieną atsakymą. Tačiau, pasak psichologų, pabandyti išsiaiškinti vis dėlto galima.
 
Disciplina
Kam sunkiau? Berniukams!

Kodėl berniukai visai nesiklauso, ką jūs sakote? Pasirodo, jie girdi kiek prasčiau nei mergaitės jau nuo pat gimimo, o vėliau šis skirtumas tik didėja! Mergaičių klausa apima platesnio diapazono garsus, jos lengviau suvokia tai, kas pasakyta, verbaliniai centrai jų smegenyse formuojasi greičiau nei berniukų. Berniukams labiau reikia fizinio kontakto - tiesiog paimti už rankos ir patraukti nuo draudžiamo objekto. Veiksmą jie supras geriau nei žodžius.

Fizinis saugumas
Kam sunkiau? Berniukams!

Vertinant mergaičių ir berniukų elgesį nesunku pastebėti, jog berniukai iš tikrųjų yra labiau išdykę ir agresyvūs nei mergaitės. Nuotykiai ir rizika maloniai kutena jų smegenyse esančius malonumo centrus.
Tam, kad pažintų pasaulį, daugumai berniukų neužtenka perskaityti apie jį knygose - paprastai jiems gyvenimas dovanoja daugiau mėlynių, guzų ir traumų. Ir daug didesnę paslaugą vaikams padarys tie tėvai, kurie, užuot draudę rizikuoti, išmokys įvertinti rizikos laipsnį ir atsirinkti, kada rizikuoti verta, o kada geriau kiek sulėtinti tempą.

Bendravimas
Kam sunkiau? Iš pradžių - berniukams, vėliau - mergaitėms!

Mergaitės nuo gimimo atidžiau ir noriau tyrinėja žmonių veidus, taigi jos gana anksti išmoksta suprasti neverbalinius signalus, kuriuos galima įžvelgti žmogaus veido išraiškose. Jos taip pat geriau pastebi balso tono pakitimus. Berniukai ne tik vėliau nei mergaitės išmoksta kalbėti - jų žodynas skurdesnis, jiems dažniausiai keblu išreikšti žodžiais savo jausmus. Taigi iš pradžių berniukams bendrauti išties gali būti sunkiau.

Tačiau mokykliniame amžiuje padėtis pasikeičia. Mergaitės dažnai pernelyg daug dėmesio ir energijos ima skirti balso tonui, žvilgsniui bei žodžių potekstei, tad joms bendrauti tampa kebliau: už išgirstos informacijos jos sparčiai ima ieškoti kitos informacijos, taip nutoldamos nuo pasakytų žodžių esmės.

Pasitikėjimas savimi
Kam sunkiau? Mergaitėms!

Pasak psichologų, mergaitėms paprastai sunkiau pasitikėti savimi ir jausti savo vertę dėl seniai visuomenėje įsigalėjusio stereotipo, esą mergaitė privalo būti miela ir mandagi, vadinasi, įtinkanti kitiems. Šis kultūrinis spaudimas nuo mažens moko mergaites rūpintis kitų jausmais ir poreikiais pamirštant savuosius. Ir kuo labiau mergaitė tam paklūsta, tuo menkiau ji ima vertinti save.
Vėliau savo vertės suvokimą dar labiau gali sumenkinti nepasitenkinimas kūnu ar išvaizda, taip pat gerokai dažniau varginantis mergaites nei berniukus.

Mokykla
Kam sunkiau? Dažniausiai berniukams!

Berniukai mokytis pradeda būdami kiek mažiau brandesni nei mergaitės. Todėl pradinėse klasėse berniukų mokymosi įgūdžiai paprastai būna silpnesni nei jų klasės draugių.

Išvada:

Tėvams, auginantiems berniukus, prireiks daugiau kantrybės įveikiant jų vaikystės metamus iššūkius nei tėvams, auginantiems to paties amžiaus mergaites. Tačiau sulaukus paauglystės viskas gali būti net labai pasikeitę - tada daugiau kantrybės, pedagogikos ir psichologijos žinių iš jų pareikalaus dukros.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Giota
2011-03-28 18:07:43
nu auginu sunu, tai tikrai jis negirdi, reikia jam tapstelt per peti ir tik tada jam ausys "issijungia", nors jam dar tik 21 men, bet yra be galo judrus ir kietagalvis, tiesa esam dvikalbiai, dar nesnekam normaliai, bet matau kad uzsites tas reikaliukas....o del drausmes tai rek nerekes.....ji reikia net papurtyti, kad pradetu klausytis....ir i akis ziureti kai ka nors sakau, jei taip is nugaros jam leksi tai tarsi nieko jam ir nesakei...
Eva
2011-03-22 11:54:54
Turiu ir sūnų ir dukrą. Net išsižiojau paskaičiusi - nagi tikrai daug kas atitinka. Va, su dukra ką nors susitarti pavykdavo jau nuo 2 metukų, o sūnus... vienu metu net ėmiau įtarinėti, kad jam su klausa kažkas - ne tik į prašymus ar raginimus, apskritai dažnai kviečiamas tiesiog nereaguoja. Sakyk nors 10 kartų. O va jei prieini, palieti, už rankos paimi - tada jau pradeda suprasti ką sakai. Laimė, su klausa jam viskas gerai. Va tik į kalbas dėmesio nekreipia, jei jam tai neįdomu.
mama
2011-03-21 22:14:12
auginu sunu nu nzn ar jau ant tiek reikia nuvertyti tuos berniukus pvz yra mergaite pazystama musu ir ji pusmeciu vyresne uz mano sunu tai ant kalbos ir kai kuriu veiksmu mano sunus lenkia ja.