• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ekologiškų mokyklinių prekių kainos tėvams neįkandamos

Autorius: Grynas.lt, fredigitalphotos.net
2012-09-06 17:10:00

Ekologiškų mokyklinių prekių kainos tėvams neįkandamos
Perdirbtas popierius - dvigubai brangiau
Užsienio aplinkosaugos bei ekologijos idėjas propaguojantys portalai jau gerą pusę mėnesio mirga perdirbto popieriaus sąsiuviniais, blonknotais, dokumentų segtuvais, perdirbto popieriaus pieštukais ir netgi kuprinėmis su saulės baterijomis – skirtomis pakrauti viduje nešiojamam kompiuteriui, grotuvui ar mobiliajam telefonui. Ar rinkdamiesi prekes savo vaikui atkreipėte dėmesį į ką nors panašaus?

Nors Lietuvoje taip pat galima atrasti perdirbto popieriaus sąsiuvinių ir, gerai paieškojus, netgi pieštukų su segtuvais, užsibrėžus supirkti visiškai „žalią“ mokinio krepšelį jo kaina imtų augti kaip ant mielių. Raštinės reikmenų parduotuvių bei moksleivių tėvų GRYNAS.lt teiravosi apie požiūrį į aplinkai draugiškas raštinės prekes bei jų kainą.

Perdirbtas popierius - dvigubai brangiau

Kanceliarinių prekių parduotuvių tinklo „Staipa“ atstovė Brigita Valakauskaitė patvirtino mūsų spėjimus – šio tinklo parduotuvėse „žaliųjų“ prekių tėra kelios rūšys ir gyventojai jų retai ieško.

„Turime kelis verslo klientus, kurie atsižvelgia į ekologiją ir ieško būtent tokio tipo prekių. Tačiau eiliniai pirkėjai retai tokių pageidauja. Perdirbto popieriaus sąsiuvinių turim vos kelias rūšis. O kaina... gali būti netgi dvigubai brangesni. Todėl ir augimo šioje srityje nėra“, - tikino parduotuvės atstovė.

Kanceliarinių prekių parduotuvių tinklo „Sanitex – Office1“ rinkodaros vadybininkė Aistė Juodytė teigė, jog ekologiškų prekių asortimentas kasmet yra plečiamas, kadangi šių prekių poreikis auga.

„Savo klientams galime pasiūlyti bent po kelias rūšis kiekvienoje prekių kategorijoje. Ekologiškas prekes specialiai žymime EKO ženklu“, - pasakojo A. Juodytė. Ji teigė, kad prieš rugsėjo pirmąją ekologiškų prekių pardavimai ne itin išauga.

„Sanitex – Office1“ ekologiškų prekių kainos maždaug 10 - 30 proc. brangesnės nei analogiškos neekologiškos. „Tokių prekių pagaminimo procesas yra daug sudėtingesnis (kaip ir kitų prekių kurios yra gaminamos iš perdirbtų medžiagų). Be to, kol nėra stipriai išvystyta būtent šios kategorijos prekių paklausa, pagaminimo kaštai nedideliems kiekiams visada bus daug didesni“, - pridūrė A. Juodytė.

Verslininkas: pirkėjų jau neapgausi su užrašu „ekologiškas“


Perdirbto popieriaus gaminiais aktyviai prekiauja verslininkų šeima, pasivadinusi „E4U“. Praėjusio savaitgalio „Sostinės dienų“ mugėje perdirbto popieriaus užrašinių, blonknotų ar tušinukų siūlęs įsigyti Aleksandras Cvetkovas teigė, jog nedaugelis jų platinamų prekių tiktų mokyklinio amžiaus vaikams.

„Daugiau orientuojamės į rankų darbo užrašų knygas, albumus. Jei tokia knygutė – odiniu viršeliu, tai kaina gali siekti ir 100 litų. Čia jau ne moksleiviui. O prieš rugsėjį aktyvių pardavimų nepajuntame. Aktyviausias sezonas mums būna ruduo. Žmonės juk perka ištisus metus, kiek jiems reikia, tad rudenio prekybą paskatina tik verslininkai. Šios prekės populiarėja – žmonės pradeda klausinėti, ar tai ekologiškas popierius, ar tiesiog perdirbtas, ar makulatūrinis? Jų jau neapgausi su užrašu „ekologiškas“ - pradeda atskirti. Mes turime rudą popierių, kuriame 20 proc. makulatūros ir 80 proc. celiuliozės. O šviesus popierius – 100 proc. iš perdirbtos makulatūros“, - dėstė A. Cvetkovas.

Būtų labai pigu, bet...

Vyras pripažino, kad tokia produkcija šiandien yra brangesnė, tačiau tik todėl, kad nepopuliari.

„Juk kuo daugiau pirksi – tuo pigiau išeis. O perdirbto popieriaus naudojimas netgi pasaulio mastu – mažas. Mažesnės ir gamybos apimtys. Todėl visiems sakome – reikia naudoti perdirbtą popierių, investuoti šiek tiek, kad rytoj būtų pigiau. Nes kuo daugiau žmonių pradės juo naudotis, tuo labiau jis pigs. Jei perdirbtas popierius būtų gaminamas tokiomis apimtimis, kaip įprastas – jis būtų žymiai pigesnis, reikėtų mažiau energijos jo gamybai“, - tikino A. Cvetkovas.

Du mažylius į mokyklą šiais metais vesianti Aina į GRYNAS.lt klausimus atsakinėjo kaip tik viešėdama kanceliarinių prekių skyriuje. Ji pripažino, kad vaikų kuprinėse – nė vieno sąsiuvinio ar rašiklio iš perdirbtų medžiagų.

„Nemanau, kad pirmokėliams tinka tas perdirbtas popierius. Kiek teko pačiai ant jo rašyti, tinka rašyti su tušinukais, tačiau pirmokai rašo su rašaliniais parkeriais – plunksna kimba už tokio popieriaus plaušelių ir rašalas liejasi. O juk tas pirmokėlis ir taip vargsta raitydamas raides. Jei vyresni rinktųsi tokį sąsiuvinį – kodėl gi ne“, - svarstė dviejų vaikų mama.

Nevilioja nuobodūs viršeliai

Paklausta, ar kanceliarinių prekių kaina turėtų didelės įtakos renkantis vieną ar kitą sąsiuvinį Aina svarsto, jog tai priklausytų nuo „to meto piniginės storio“. Vis dėlto moteris mano, jog didesnė kaina jos neatgrasytų nuo ekologiško produkto.

Šios prekės populiarėja – žmonės pradeda klausinėti, ar tai ekologiškas popierius, ar tiesiog perdirbtas, ar makulatūrinis? Jų jau neapgausi su užrašu „ekologiškas“ - pradeda atskirti.
A. Cvetkovas

„Manau, kad jei jau gyventi „žaliai“ - tai „nuo... iki“. Kas iš to, kad pirksi „žalią“ perdirbto popieriaus sąsiuvinį ir vaikščiosi vien su sintetiniais rūbais? Jei jau vystai tokį gyvenimo būdą, tada turbūt ir kaina neturi turėti didelės įtakos. Manęs asmeniškai ta didesnė kaina neišgąsdintų“,- svarstė moteris.

Į ketvirtą klasę dukrą vesiantis Vaidas tikina, kad pilkšvo ar rusvo atspalvio perdirbto popieriaus sąsiuvinių viršeliai jo vaiko tikrai nesuviliotų.

„Visai neieškojau jokių ekologiškų prekių. Apsipirkau viename iš prekybos centrų – jei ten ir yra kokių perdirbto popieriaus sąsiuvinių, jie tikrai nepadėti jokioje matomoje vietoje. Na, o jei jie būtų padėti matomoje vietoje – gal pats ir nusipirkčiau. Vaikui šiuo metu svarbu kačiukai, šuniukai ir ji pati sprendžia, kokio sąsiuvinio norėtų. Ekologiški sąsiuviniai neturi spalvingos išvaizdos, todėl tas rudas viršelis, toks ekologijos įvaizdis vaikams tikrai nepatinka“, - svarstė jis.

Kur naudojama daugiau popieriaus - tualete ar mokykloje?


Vaidas pridūrė, kad pats pedirbto popieriaus sąsiuvinį ar blonknotą pirktų ir už didesnę kainą. „Na, jei tik jis kainuotų ne 20 litų – kaina gali būti didesnė, bet nekristi į akis“, - pridūrė.

Vis dėlto vyras mano, kad sąsiuviniai nėra ta sritis, kuriai švaistoma daugiausia naujo popieriaus.

„Jei „nevarai“ po vieną pratimą į kiekvieną puslapį, galima pakankamai taupiai „susisukti“. Per visus mokslo metus to popieriaus mokyklai turbūt reikia mažiau, nei namuose per mėnesį sunaudojama tualetinio popieriaus“, - lygino ketvirtokės tėtis.

Šįmet į pirmą klasę dukrą lydintis Rolandas taip pat pripažino nešvaistęs laiko ir pinigų ekologiškų prekių paieškoms.

„Nieko mes su žmona neieškojom. Yra pirmokas, yra sąsiuvinis – imi ir dediesi. Tam tikslui išleidžiama tiek pinigų, o jei dar žiūrėtum, kur koks popierius – turbūt užtruktum dvi savaites. Tie sąsiuviniai – visai nesvarbu. Man svarbu, kad būtų gera kuprinė, vaikas vaikščiotų tiesia nugara. Ir ta jūsų ekologija – žiauriai brangi. Patys paskaičiuokit – be 1000 litų vaiko į mokyklą neišleisi, o jei dar ekologiškom prekėm tai ir be 2000 litų turbūt neišeitų“, - bėrė Rolandas.

Peržvelgus perdirbto popieriaus gaminiais prekiaujančių bendrovių pasiūlymus internete matyti, jog jos labiau orientuojasi į verslininkus: užrašinės, vizitinės kortelės, spausdintos ant perdirbto popieriaus, dokumentų segtuvai ir aplankai, kalendoriai. Kai kur prekes prašoma užsakyti didesniais kiekiais.

Verslininkams svarbu pasipuikuoti iš pirmo žvilgsnio visai neišvaizdžia užrašine, tarsi įrodančia kompanijos dėmesį aplinkosaugai. Pradinukams tuo metu tenka spalvingesnė ir pigesnė produkcija.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus