• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
„Mano gražioji mamytė“
2008-05-12 00:00:00

Mama išsitiesino nosį ar susimažino pilvą? Tačiau kaip ji paaiškins vaikams, kodėl jos išvaizda staiga taip pasikeitė? Mamai daugiau nebereikia sukti galvos. Visus atsakymus vaikai ras plastikos chirurgo išleistoje knygoje.

JAV grožio chirurgas Michaelis Salzhaueris iš Floridos visus pasikeitimus, kurie įvyksta pasidarius plastinę operaciją, bando paaiškinti iliustruotoje knygoje „Mano gražioji mamytė“ („My Beautiful Mommy“), rašo Vokietijos dienraštis „Welt“.

„Vaikai yra labai pastabūs. Nuo jų neįmanoma paslėpti, jog mama pasidarė plastinę operaciją“, - sako gydytojas.

Knygoje mama aiškina vaikui, jog operacija bus tik šiek tiek skausminga. „Mama, tu atrodysi kitokia?“, - klausia paauglė. „Ne tik kitokia, bet ir gražesnė“, - atsako mama. Ji nori patobulinti savo kreivą nosį ir pašalinti riebalų perteklių nuo pilvo.

Knygos autoriui kritika, jog tokia knyga vaikams peršami pernelyg dideli ir iškreipti grožio idealai, neatrodo įtikinanti. „Parašiau šią knygą, nes noriu, kad tėvams būtų lengviau paaiškinti, kodėl jų išvaizda taip pasikeitė“, - sako jis.

Paveikslėlių knygoje iš pradžių vaizduojama subintuota mama, o vaikai jai padeda namų ūkyje. Vėliau ateina didžioji diena, kai mama pasirodo visame gražume. „Mama, tavo akys spindi kaip deimantai. Esi gražiausias drugelis visame pasaulyje“, - sako jai dukra. O mama lyg pasakų princesė stovi ant žėrinčio rožinio kilimo.
Knygą išleidusios leidyklos „Big Tent Books“ atstovai teigia, jog internete parduodamos knygos paklausa yra didelė.

Leidyklos atstovas Jerry Seltzeris sako, jog knyga jį šiek tiek nustebino: „Manau, mamos išvaizda jau prieš operaciją buvo be priekaištų“. Tačiau jis jau spėjo įsitikinti, kad knyga turi paklausą, nes moterys dažnai darosi tokias operacijas.

Pavyzdžiui 37 metų šešių vaikų motina Diane Kuplack nusprendė pasididinti krūtis. Jai buvo sunku įsivaizduoti, kaip ji tai paaiškins savo vaikams. Dabar moteris džiaugiasi, kad knyga „Mano gražioji mamytė“ pakliuvo jai į rankas pačiu laiku ir padėjo vaikams viską lengviau suprasti.

M. Salzhaueris, kuris per metus atlieka apie 200 operacijų, savo knygoje naudoja ir alegoriją, kuria plastinę operaciją lygina su natūraliais gamtos procesais: po to, kai mama nusiima tvarsčius, jos dukrai biologijos mokytoja pasakoja, kaip vikšras pavirsta drugeliu.

JAV Plastikos chirurgų sąjungos duomenimis, šalyje 2007 metais buvo atlikta apie 348.000 krūtų padidinimo operacijų ir 143.000 kartų buvo nusiurbiami riebalai.

Čia galite susipažinti su knyga „My Beautiful Mommy“.

www.balsas.ltRušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus