• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaikų auklėjimas pagal Keit Blanšet

Autorius: Lietuvos Sveikata
2011-06-27 14:00:00

Vaikų auklėjimas pagal Keit Blanšet
123rf.com
Nors iš pirmo žvilgsnio aktorė Keit Blanšet (Cate Blanchett) atrodo švelni, tačiau kaip pati prisipažįsta yra greičiau policininkas nei mama.

Ne kartą pelniusi draugiškiausios aplinkai moters titulą aktorė Keit Blanšet tą patį bando įskiepyti ir savo vaikams. “Viename žurnale perskaičiau, kad netrinku galvos, nes dušo galvutėje įmontuotas prietaisas, kuris vandenį leidžia vos dvi minutes. Negana to, kad pati nemėgstu trinkti galvos, dar ir vaikus mokau būti nevalyvus. Bet tai juokinga. Mano vaikai žino, kad valantis dantis vandens rankenėlę reikia pasukti tuomet, kai ant dantų šepetėlio jau užtepta dantų pasta, o užsukti vos tik atitraukus dantų šepetėlį nuo srovės. O dviejų minučių po dušu visiškai pakanka gerai nusiprausti”, - teigia aktorė.

 Kaip sako pati moteris vaikus reikia auklėti griežtai, bet su meile, o įvairias taisykles įvedinėti nuo mažų dienų. Kad vaikai geriau įsisavintų, kas vyksta realiam pasaulyje tereikia pasitekti įvairiausias vaizdines priemones. “Žinoma, kartais sunku būti piktu policininku, bet visada sau sakau, kad taip reikia. Man neramu, jog daugelis šiuolaikinių tėvų stengiasi bet kokia kaina tapti geriausiais savo vaikų draugais. Jei tau rūpės tik tai, kad vaikas tave mėgtų - vėliau turėsi daug problemų”, - teigia aktorė.

  Viename interviu aktorė prisipažino, kad dar prieš susilaukiant pirmagimio jiedu su vyru nusprendė, jog vaikus auklės itin griežtai. Devynerių sūnų Dashiellį, septynerių Romaną bei trejų Ignacijų tėvai moko, kad aiškiai nustatytos ribos yra daug svarbiau nei buvimas draugais.

 Pasak aktorės, svarbiausia mokėti atžalas išklausyti ir išmokyti išsikalbėti: “Manau, kad esu mylinti motina, todėl vaikai supras, kaip svarbu išsipasakoti. Tikiuosi, kai mano vyrukams bus penkiolika, jie su manimi bendraus lygiai taip pat laisvai, kaip tai daro dabar. Man kelią šypseną, kaip dabar susėdę psichologai aiškina, kad vaiko negalima nubausti už blogą darbą. Aš žinoma, nesakau, kad reikia jį  po namus vaikytis su diržu, tiesiog tam tikros bausmės reikalingos, kad jis suprastų, jog taip elgtis nevalia”, - patarimais dalinasi Keit.
 


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus