• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Ką svarbu žinoti apie dantis nėštumo metu?  5 

Autorius: Eli.lt
2014-03-26 11:29:00

Didis džiaugsmas, kai sužinote, jog laukiatės. Didžiam džiaugsmui atsiranda ir mažų rūpestėlių. Reikia būti gerai informuotai apie tai kaip toliau rūpintis savo organizmu, ką valgyti, kaip saugotis nuo ligų. Viena iš aktualijų yra ir dantų priežiūra. Burnos sveikata taip pat ypatingai svarbi besilaukiančioms mamytėms. Besilaukiančios moterys yra labiau linkusios į dantų ir dantenų problemas, todėl taip svarbi ir reikalinga informacija.


 
Dėl tos priežasties, kad nėščiosioms padidėja dantų problemų grėsmė, svarbu padidinti burnos priežiūrą. O dar geriau, jei nėštumas yra planuotas, rekomenduojama tuo susirūpinti iškart. Odontologijos klinika Vilniuje teikia ne tik įprastas odontologijos paslaugas vyresnio, vidutinio ar visai jauno amžiaus žmonėms ir vaikučiams, bet ir nėštukėms. Apsilankius pas specialistą, odontologą, būtinai informuokite, jog laukiatės kūdikėlio, nes atitinkamai specialistai žinos kokius vaistus ir gydymą galima taikyti, o ką jau reikėtų atidėti po nėštumo.
 
Nėštumo metu dantų ir dantenų problemos dažniausiai atsiranda dėl padidėjusio hormonų kiekio. Pasireiškia dantenų kraujavimas. Taip pat burnos sveikatos problemos pasireiškia ir dėl to, jog nėščios moterys nori vis įvairesnio maisto, kas atitinkamai įtakoja danų būklę. Tad nėščiosioms ne tik galima, bet ir rekomenduojama profilaktiškai apsilankyto odontologijos klinikoje.
 
Ir visgi ką daryti, jei prireikė tvarkyti dantis nėštumo metu? Ar dantų tvarkymas tuo metu apskritai galimas? Pirmiausiai žinoma tai priklauso nuo datų problemos. Tokias paprastas ir nebūtinas procedūras kaip dantų balinimas verčiau apskritai atidėti po nėštumo. O ar galima plombuoti dantį? Jei įmanoma tai atidėti, taip pat galima atidėti po nėštumo, tačiau dantų plombavimas galimas ir nėštumo metu. Tačiau verčiau odontologijos klinikoje apsilankyti kuo anksčiau, nes vėliau paprasčiausiai bus sudėtinga išsėdėti tam skirtoje kėdėje, kol jūsų dantukai bus tvarkomi.
 
Odontologijos klinikoje atliekant įvairius dantų gydimus, dažnai prisireikia rentgeno nuotraukos. Nėščioms moterims visgi patartina vengti rentgeno, jei tai įmanoma. Ypatingai per pirmąjį trimestrą, kai kūdikėlis yra dar pirminėje vystymosi stadijoje. Tačiau jei atidėti nėra įmanoma, rentgeną galima atlikti, tik vėlgi geriau vėlesniu laikotarpiu, tad bene geriausiai dantų gydymą atlikti per antrąjį trimestrą. Tai tuo atveju, kai neįmanoma atkelti dantų gydymo po nėštumo.
 
Jei įmanoma, rekomenduojama dantų taisymą odontologijos klinikoje atidėti ir dėl gydymui naudojamų nuskausminamųjų. Iš tiesų yra įvairios odontologų nuomonės ar nuskausminamieji vaistai kenkia nėščiosioms ir besivystančiam kūdikėliui, tačiau rekomenduojama kiek įmanoma vengti ir jų. Tačiau jei gydymas kiek sudėtingesnis, tokių vaistų neišvengsite, nes juntamas skausmas gydymo metu gali sukelti stresą ir atitinkamai duoti neigiamus padarinius, todėl jei gydymas tikrai būtinas dabar ir negalima atidėti – tiesiog naudojama kaip įmanoma mažiau nuskausminamųjų.
 
Dažnu atveju užtenka kiek intensyvesnės burnos higienos ir bet kokio odontologinio gydymo išvengiama nėštumo metu. Tiesiog rekomenduojama naudoti dantų pastą su fluoru, lankytis profilaktiškai pas odontologą. Odontologą taip pat informuoti, jog laukiatės.Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
jo
2014-03-31 15:27:26
nu joooo
nezinojau
2014-03-28 07:51:01
Net nepagalvojau kad taip buna
taip
2014-03-27 13:18:43
taip;)