• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kada laikas antram vaikui?  1 

Autorius: Parentsask.com
2010-03-02 11:39:00

Kada laikas antram vaikui?
123RF nuotr.
Kada laikas į jūsų šeimą pasibelsti antrai (trečiai, ketvirtai, šeštai) atžalai? Tai kiekvienos šeimos gyvenime ypač reikšmingi sprendimai. Ir jei tik šio sprendimo už jus nepriėmė pokštininkas likimas, teks apsvarstyti daugybę aspektų.

Svarbiausia – iškelti tikrai teisingus ir reikšmingus klausimus ir labai pasikliauti savimi priimant sprendimus. Nėra vienintelio teisingo ar neteisingo sprendimo – kiekvienam jis labai individualus.

Kodėl noriu dar vieno vaiko?

Priežasčių gali būti daug. Pradedant troškimu, kad jūsų vienturtis turėtų broliuką ar sesutę baigiant tiesiog didžiuliu noru auginti daugiau vaikų. Paanalizuokite, kaip jūs save įsivaizduojate ateityje, kokios šeimyninio gyvenimo trokštate, kurlink suka jūsų širdis? Jei jus vis dar valdo nepaprasta nėštumo ir gimdymo patirtis, jei pasiilgstate šio stebuklingo virsmo, nepamirškite, jog ties tuo motinystės džiaugsmai ir rūpesčiai nesibaigia, jie tęsiasi metų metus po to, kai kūdikis jau bus gimęs. Jei svarstote apie kitą vaiką, nes jaučiate savo ar sutuoktinio tėvų, draugų, artimųjų spaudimą – palyginkite savo troškimus su jų lūkesčiais ir pagalvokite, ar jie sutampa, o jei ne – kas vis dėlto jums svarbiau? Įsiklausykite tik į jums tikrai svarbių, mylimų žmonių nuomonę. Šiaip ar taip, sprendimą turite priimti tik jūs ir sutuoktinis, žmonės, kurių gyvenimas ir kiekviena diena tiesiogiai nuo jo priklausys.

Kaip dar vienas vaikas pakeis jūsų šeimos padėtį?

Atkreipkite dėmesį – klausimas neformuluojamas „ar įstengsime išlaikyti dar vieną vaiką?“ Esmė slypi kur kas giliau, nes kiekviena šeima yra nusistačiusi ribas, į kokius finansinius kompromisus jie gali leistis. Būkite realistai: dar vienas vaikas – dar daugiau išlaidų. Bet šeimos ekonominė padėtis neapsiriboja vien tik finansais. Dar vienas vaikas kainuos ir daugiau jūsų laiko, kantrybės, dėmesio – visa tai turės būti dalinama į daugiau dalių. Daugeliui žmonių tai nesudaro didelių sunkumų, nes su dar vienu vaiku padidėja ir nuolat atsinaujinantis energijos šaltinis – meilė.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
sandra
2010-04-03 01:19:28
na dar as nedaug priaugau kilogromu , visoms skirtingai.