• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kas geriau – retas ar madingas vardas?  5 

2009-04-24 00:00:00

Kas geriau – retas ar madingas vardas?
Pagal Thesun.co.uk, Jupiterimages nuotr.
Kas užkoduota jūsų vaiko varde? Jei tas vardas – Ikea, Chlamidija ar Princesė Tiamii, jame slypėti gali išties daug.

Tai – tik 3 vardai iš ilgo beprotiškiausių vardų sąrašo, kuriais pavadinti pastaraisiais metais gimę mažyliai. O kadangi būtent tokie vardai dabar karaliauja antraštėse, pranešančiose apie garsenybių atžalas, vadintis Simona, Kristina, Nerijum ar Kostu gali reikšti... tikrą galvos skausmą.

Vardas lemia ateitį?

Vardo suteikimas vaikui yra pirmasis oficialus tėvų žingsnis. Į vaiko vardą tėvai neretai sudeda savo viltis ir palinkėjimus vaikui, mažylio vardas pasako, kaip jo tėvai suvokia juos supantį pasaulį, koks jų požiūris į visuomenę ir, žinoma, patį naujagimį.

Vėliau vardas žmogui tampa pirmuoju žodžiu, kuriuo jis apibūdina save susipažindamas su naujais žmonėmis. Taigi pageidautina, kad vardas išties reprezentuotų, o ne trukdytų.

Kai kurie žmonės tiki, kad vardas gali nulemti visą gyvenimą. Pavyzdžiui, britai paskaičiavo, kad daugiausia šansų įstoti į Oksbridžą (jungtinį Oksfordo ir Kembridžo universitetų darinį) turi mergaitės, kurių vardai yra Beatričė, Karolina ir Marta bei berniukai, pavadinti Artūrais, Alkotais ir Greidonais.

Floridos universiteto mokslininkai nustatė, kad vaikai, turintys žemesniojo statuso vardus, dažniausiai – itin retus ir neįprastus – prasčiau laiko egzaminus nei jų bendraamžiai, pavadinti tradiciniais vardais.

Ir vis dėlto kol žvaigždės, rodosi, konkuruoja viena su kita, kuri duos keistesnį vardą savo vaikui, pavyzdžiui, Apple (angl. Obuolys), Satchel (angl. Knygų krepšys, kuprinė) ar Moon Unit (angl. Mėnulio vienetas), jų gerbėjai... seka savo dievukų pavyzdžiu.

Kaip apsaugoti vaikus nuo tėvų fantazijos?

Anglakalbėse šalyse pastaruosius 10 metų pastebima tendencija ieškoti vaikams naujoviškų, įdomių ir neįprastų vaikų, pradedant neįprastu tradicinio vardo užrašymu (pvz. įprastą vyrišką vardą Kyle (Kailas) pakeičiant Kaylee) ir baigiant prekių ar prekių ženklų pavadinimais (pvz. Chardonnay, Lexus, Armani) bei tik inicialais vietoje vardo (pvz. JD – skaitoma kaip Džeidi).

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Neagnė
2009-04-24 15:31:30
Nu 4 Agnės gal ir nieko gero. Bet geriau sutikčiau būti kad ir 15-ta Agne klasėje, negu kokia Chlamidija, Gonorėja ar Euzebija :D
as
2009-04-24 15:16:00
nereiketu taip varyti ant retu ir originaliu vardu. Jau tiek tu Agniu ir Tomu yra,tai nezinau kokia cia jau nauda is populiaraus vardo. mano klasej buvo keturios Agnes. Koks cia smagumas?...
ei
2009-04-24 15:11:31
ZARAZA :DDDDDD