• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kontraceptikų naujovių paieškos

Autorius: imunitetas.lt
2010-02-19 10:00:00

Kontraceptikų naujovių paieškos
flickr.com nuotr.
Gyvename hormoninių kontraceptikų aukso amžiuje. Šiandien būtent jie laikomi efektyviausiomis ir saugiausiomis priemonėmis nuo nepageidaujamo nėštumo.

Mažai tikėtina kad artimiausiu metu kontracepcijos srityje mūsų lauktų stulbinantys atradimai nesusiję su hormonais, kadangi visas žmogaus lytinis ciklas priklauso tik nuo organizme vykstančių hormoninių pokyčių.

Visi kiti kontracepcijos metodai, kaip parodė ne vienas jų naudojimo dešimtmetis, ne itin patikimi. Iš laukiamiausių kontracepcijos metodų įdomiausi ir patraukliausi ketina rastis būtent hormoninės kontracepcijos srityje. Vienas jų – vyrų hormoninė kontracepcija.

Vyrų kontracepcijos paieškos

Šiuo metu kaip tik bandoma pagaminti vyrišką hormoninę tabletę ir implantą su lytiniais hormonais (testosterono ir progestageno kokteiliu arba hipofizės hormonais), kurie stabdytų spermatozoidų gamybą niekaip nepaveikdami gebėjimo turėti vaikų ateityje. Šie preparatai ketina turėti teigiamų šalutinių efektų, vienas iš jų – saugoti nuo prostatos auglių.

Kontraceptikai moterims

Pagrindinės moterų hormoninės kontracepcijos vystymosi gairės yra šios:

1. Patogesnių kontraceptikų gaminimas;

2. Šalutinių efektų mažinimas;

3. Sisteminio poveikio moters organizmui mažinimas arba šalinimas;

4. Naujos gydomojo ir profilaktinio efekto galimybės.

Skelbiama, kad jau netrukus atsiras kontraceptikai (tabletės, žiedas ir gelis) su natūraliais estrogenais. Bandomas gaminti kontraceptinis žiedas, kuris bus naudojamas 1 kartą per metus, turės profilaktinį ir priešvirusinį poveikį.

Ginekologijos ekspertai teigia, kad pastaruoju metu efektyviausias ir labiausiai paplitęs apsaugos nuo nėštumo būdas – hormoninė kontracepcija, visų pirma – mažų ir mikro dozių oraliniai kontraceptikai.

Pastaraisiais dešimtmečiais būta įvairiausių bandymų atrasti saugią kontracepciją. Vartoti vietiškai veikiantys cheminiai preparatai, biologinių skysčių surinkimo rezervuarai (vyriškas ir moteriškas prezervatyvai), chirurginiai metodai ir kt. Visi jie turėjo rimtų trūkumų: arba per mažą patikimumą, arba buvo nepatogūs, netgi susiję su rizika (pvz. chirurginė operacija), todėl nepaliauta nuolat ieškoti geresnių kontracepcijos metodų.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus