• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

6 būdai įtraukti į pavasarinę ruošą vaikus  1 

Autorius: Laura Barzdaitienė
2011-04-05 15:38:00

6 būdai įtraukti į pavasarinę ruošą vaikus
Dreamstime nuotr.
Pavasaris – pats metas generalinei tvarkai. O jums tikrai prireiks pagalbos! Daugiau rankų – daugiau nuveiktų darbų. Taigi nepalikite mažųjų nuošaly!

1. Komandinis žaidimas

Vienam tvarkytis savo kambarį – nuobodu. Tačiau jei į darbą kibs visa komanda – bus kas kita. Jūsų vaikas tik apsidžiaugs jei užuot priekaištavę dėl netvarkos kambaryje tėvai drauge su juo stos į kovą su chaosu. Be to, tai bus puiki ir linksma tvarkymosi pamoka.

2. Apsikeiskite darbais

Tas pats suverstas rašomasis stalas, ta pati nepaklota lova... Ir visa pabodusi rutina. Kažin ar tokią tvarkymosi programą džiugiai pasitiks jūsų pradinukas. Ir visai kas kita būtų jei paprašytumėte gražiai sutvarkyti jūsų rūbų spintą ar stalo stalčius. Juk ten – šitiek visko įdomaus! Duokite aiškius nurodymus, ką reikia padaryti, ką tvarkingai sudėti, o kur atidėti daiktus, kuriuos vėliau išmesite (aišku, prieš tai turėsite patikrinti, ar atrinkta teisingai) – ir vaikas tikrai susidoros su užduotimi!

3. Kas namuose šeimininkas?

Norite pramogos? Liaukitės griežę pirmuoju smuiku! Užteks vadovauti, kaip turi vykti tvarkymosi procesas. Pakaks švelniai pareguliuoti. Bet palikite erdvės ir mažiesiems nuspręsti, kur kokius daiktus statyti, skirkite jiems zoną, kur galėtų viską pakeisti savo nuožiūra.

4. Darbų loterija

Kiekviena šeimininkė turi savitą darbų atlikimo tvarką. Tačiau kodėl ir jos nepavertus smagiu žaidimu? Surašykite darbus ne ant lapo, o ant atskirų lapelių. Ir leiskite mažiesiems juos traukti kaip loteriją. Kokį darbelį išsitraukė – tą ir daro. O paskui už kiekvieną lapelį su pliusiuku galima skirti prizų.

5. Paaugliams – savarankiški darbai

Deja, komandinis žaidimas tvarkantis namus su tėvais paaugliams – ne pats patraukliausias užsiėmimas. Jei jūsų vaikas taip pat raukosi nuo tokios „pramogos“ – skirkite jam savarankišką ir pakankamai didelį darbą, kurį jis galėtų atlikti vienas, klausydamasis mėgstamos muzikos, galbūt šokdamas ar dainuodamas pats. Ir pageidautina, kad tas darbas būtų ne jo paties kambaryje! Net ir iššveisti orkaitę ar išvalyti šaldytuvą jam bus įdomiau nei kuopti savo suverstą rūbų spintą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
mamyte
2011-04-11 19:13:21
maniškis tai nenori man padėt :D