• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kai vaiką prižiūri močiutė

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2014-03-20 18:00:00

Kai vaiką prižiūri močiutė
Jupiterimages.com nuotr.

"Staiga šešiametis Audriukas pradingo skradžiai žemės. Jo močiutę išpylė šaltas prakaitas, įveikdama silpnumą, moteris išbėgo klausinėti praeivių ar nematė kas nors berniuko mėlyna kepuraite. Audriukas tuo laiku tupėjo už kaimyno automobilio ir smalsiai stebėjo močiutę. Jos beretė nusmuko ant šono, nosis ir skruostai paraudo, ji juokingai linguodama lakstė nuo vienų prie kitų žmonių, griebė juos už rankų ir kažko klausinėjo. Audriukas lūkuriavo, o kai pabodo, iššoko iš už automobilio ir garsiai sušuko: "O štai ir aš!"


Močiutė aprėkė berniuką, o vakare viską pasakė savo sūnui, berniuko tėvui. Jis pabarė Audriuką, trinktelėjo per užpakaliuką ir jis pravirko. Ne tiek dėl skausmo, kiek dėl nuoskaudos. Vaiką užtarė jo mama. Bendras ginčas buvo trumpas, bet audringas. Svarbiausia, visi jo dalyviai išsiskirstė įsižeidę.


Šiuolaikinėje šeimoje labai dažnai vaikų priežiūra patikima seneliams. Tačiau ši gerovė dažnai lydima barnių bei ginčų. Jų esmę sudaro ir ekonominės problemos (vietų vaikų darželiuose trūkumas) bei psichologinės (skirtingos auklėjimo požiūris). Jauni tėveliai, užkrovę seneliams rūpestį jų vaikais, nori ir visiškos kontrolės santykiuose taro močiučių bei anūkų. Panašūs reikalavimai sukelia įtampą tarp kartų, kurios galima išvengti. Pateikiame esminius, dažniausiai užduodamus klausimus, susijusius su vaikučių priežiūra, šeimos psichologei:

 

Ką daryti, jei močiutė su anūku nuolat pykstasi?

Nesikiškite į jų santykius. Vaikai elgiasi su žmonėmis labai skirtingai. Anūko su močiute gali susiklostyti Jums visiškai nežinomas bendravimo būdas. Nesistenite jo pakeisti. Truputį kantrybės ir viskas susitvarkys. Be to, Jūsų mama užaugino Jus, tad kodėl gi Jūs manote, kad ji nesusitvarkys su Jūsų vaiku?

Kaip išaiškinti seneliams, kad vaikučio negalima lepinti?
Visų pirma, išmokykite atskirti meilę nuo lepinimo. Įsidėmėkite, mamos širdis — motiniška, o močiutės — moteriška ir močiutiška. Padėkokite močiutei ir seneliui už meilę anūkui ir aptarkite Jūsų priekaištus. Dažnai tėvai skundžiasi, jog po vaiko pabūvimo su seneliais, vaikui reikia savaitės, kad jis adaptuotųsi prie tėvelių auklėjimo. Keldami sąlygas močiutei, stebėkite, galbūt ji, auklėdama anūką, suprato savo auklėjimo klaidas augindama Jus ir verta su ja sutikti.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus