• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kūdikio rūbelių galvosūkis: kas ir patinka, ir tinka?  1 

Autorius: Laura Barzdaitienė
2008-04-02 00:00:00

Kūdikio rūbelių galvosūkis: kas ir patinka, ir tinka?

Atmeskite visus nėštukes persekiojančius prietarus šalin ir pagaliau atsiduokite tam žodžiais nenusakomam malonumui: išeiti į parduotuves ir prisipirkti rūbelių mažajam žmogučiui, su kuriuo po mėnesio-kito susitiksite. Šis apsipirkimas – ypatingas, jis pradžiugina net ir tas būsimąsias mamytes, kurios parduotuvių ir apsipirkinėjimo apskritai negali pakęsti.

Psichologų teigimu, kraitelio ir būtiniausių daiktų pirkimas naujagimiui – tai svarbus žingsnis psichologiškai ruošiantis būsimai motinystei. Tad jo tikrai neturėtų apkartinti abejonės, ar tikrai galima pirkti šiuos daiktus dabar, kai mažylis dar jaukiai sūpuojasi mamos pilvelyje. Ne tik verta, bet ir reikia. Nes visų pirma tai suteiks malonumo ir teigiamų emocijų jums pačiai. Antra, dabar, kol dar laukiatės, jūs turite nepalyginamai daugiau laiko tinkamiausiems pirkiniams išsirinkti, nei kad turėsite vėliau, kai iš namų ištrūksite tik būtiniausiems reikalams sutvarkyti. O pirmaisiais mėnesiais po gimdymo bus būtent taip – kol nusistovės aiškesnis vaikučio dienos režimas.


Jus valdo jausmai, bet paklausykite ir proto

Viena vertus, išrinkti kūdikio kraitelį ir dar vieną kitą būtinesnį rūbelį labai paprasta: nusipirkote paruoštą rinkinį, įsigijote keletą jums patikusių kostiumėlių – ir naujagimio garderobas paruoštas. Tik... ar tikrai išsirinkote būtent tai, ko reikia?


Spalva

Nors spalva nėra itin svarbus kriterijus renkantis rūbelius naujagimiui, vis dėlto emocijų valdomos būsimosios mamos paprastai būtent į rūbo spalvą bei puošybą pirmiausia atkreipia dėmesį. Tad kokį kraitelį pirksite? Rausvą, melsvą, ar kokį nors "neutralų" variantą?

Pernelyg ryškios spalvos agresyviai veikia jautrų kūdikio žvilgsnį. Ypač pavojingu deriniu laikomas akinamai balta ir skaisčiai raudona spalvos. Pirmuosius tris kūdikio gyvenimo mėnesius geriau jo garderobą rinkti iš pastelinių spalvų: švelniai rausvos, melsvos, žalsvos, gelsvos, smėlinės, dramblio kaulo.

2 psl.
Puslapis 1 iš 5Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
as
2008-08-07 15:15:36
rubekius nusipirkti buvo lenngva,nors nezinojau kas gims trauke melyna ir gime berniukas,tik va su dydziu buvo juokas nupirkau naujagimiui o reikejo didesniu nes vaikas gime didelis rengiau nuo 0-3men rubeliais