• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Naujagimiai ir miegas  4 

Autorius: Eli.lt
2009-07-11 12:00:00

Naujagimiai ir miegas
Jupiterimages nuotr.
Elizabeth Pantley, "Miegas be verksmo: būdai, kaip padėti kūdikiui ramiai miegoti visą naktį" autorė


Sveikinu susilaukus naujagimio. Tai nuostabiausias gyvenimo periodas. Nesvarbu, ar tai tavo pirmagimis ar penktasis vaikelis, tu išgyvensi ir atgimimą, ir prisitaikymą, kartais jausiesi sumišusi ar nusivylusi, bet – svarbiausia –įsimylėsi.


Kūdikio iki 4 mėnesių amžiaus miego poreikiai skiriasi nuo vyresniųjų. Perskaičiusi šį straipsnį sužinosi, koks kūdikio miegas ir ko gali tikėtis.


Perskaityk, išmok ir saugokis blogų patarimų


Absoliučiai visi turi savo nuomonę, kaip tau reikėtų spręsti kūdikio miego problemas. Net ir norėdami geriausio, savo patarimais jie gali blogai paveikti mūsų auklėjimo įgūdžius ir, jeigu neturėsime tikslių žinių, kūdikio vystymąsi. Taigi kuo daugiau žinosi, tuo rečiau suabejosi savo sprendimais.


Turėdama tikslią informaciją, auklėjimo planą, galėsi pasitikėdama atsakyti tiems, kurie nors ir gero norėdami pataria priešingai ar net neteisingai. Pirmasis žingsnis – susipažinti. Svarbu žinoti, ką ir kodėl tu darai. Gali skaityti knygas, žurnalus ar lankyti savitarpio pagalbos grupes. Visa tai tau tik padės.


Naujagimio miego fiziologija


Pirmaisiais gyvenimo mėnesiais kūdikis miega tada, kai pavargsta. Tu negali priversti jo miegoti, kai jis to nenori, ir negali prižadinti, kai jis kietai įminga.


Svarbu suprasti, jog kūdikio skrandis yra labai mažas. Naujagimis auga sparčiai, valgo skystą maistą. Pieno mišiniai suvirškinami greitai, o motinos pienas – dar greičiau. Būtų puiku, jei galėtum užmigdyti kūdikį tam tikram laikui ir neišgirsti nė mažiausio garso iki ryto. Tačiau visi žinome, kad taip nebūna. Naujagimiai užsimano valgyti kas dvi – keturias valandas ar net dažniau.

2 psl.
Puslapis 1 iš 4Kitas

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
kotryna
2010-05-25 15:06:20
o as tai i joki kita ciuzini neiskeisciau savo tempur lovos su ciuziniu ir pagalves. Tai miegu taip gerai, kad net nekankina bloga nuotaika, nedarbingumas ir t.t.:)
laura
2010-05-24 15:08:23
ciuzinys tai zinoma, kad labai svarbus miegui, taciau as renkuos dormeo ciuzini ir kas be ko tencel patalyne, kuri tokia svelni, kad vaikutis iskart uzmiega:)
aura
2010-03-08 15:09:01
Pritariu, kad patalyne, kuri gaminama is tencel pluosto yra superine. Ne tik vaikuciui esame nupirke, bet ir sau:)