• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Neišnešiotukas namuose

Autorius: eli.lt
2009-12-05 08:00:00

Neišnešiotukas namuose
jupiterimages nuotr.
Nors išrašymo metu mažylio termoreguliacija jau veikia, bet jam šildant savo kūną vis tiek tenka sunaudoti daug energijos. Todėl jam turite sukurti komfortiškas sąlygas.


Žinoma, išrašydamas kūdikį į namus, gydytojas jums duos būtinus patarimus, kaip toliau jį prižiūrėti. Mes apsiribosime tik pačiais bendriausiais pamąstymais.


Ir namuose jums teks palaikyti nustatytą temperatūrą – kūdikio kambaryje turi būti 22 – 23°C. Nors išrašymo metu mažylio termoreguliacija jau veikia, bet jam šildant savo kūną vis tiek tenka sunaudoti daug energijos. Todėl jam turite sukurti komfortiškas sąlygas. Kitaip sunkiai ištraukto ir gauto maisto energija bus panaudota kūno temperatūrai, o svoris neaugs. Tik nepamirškite, kad kūdikis gali ir perkaisti. Tai taip pat pavojinga.


Sterilizuokite buteliukus ir čiulptukus, kuriais naudojatės maitindama kūdikį. Pasistenkite, kad bent pirmosiomis dienomis mažylis nekontaktuotų su visais giminaičiais ir draugais, kurie nekantrauja jus aplankyti: jo atsparumas infekcijoms silpnas, o sirgti – ne į naudą. Vaikutį maitinkite dažnai, nesijaudinkite, jei jis ilgai išbūna prie krūties – neišnešioti mažyliai žinda ne taip aktyviai ir jiems reikia daugiau laiko, kad pasisotintų. Jeigu matote, kad kūdikis pavargo, nutraukite maitinimą, leiskite jam truputį pasiilsėti. Pasitarkite su gydytoju, ar vaikučiui be jūsų pieno nereikia dar papildomo mišinio, turinčio visas būtinas medžiagas ir polivitaminus. Yra tokių papildų, kurie tirpdomi motinos piene ir sumažina vitaminų stygiaus išsivystymo tikimybę neišnešiotam kūdikiui.


Primaitinti galima tik gavus gydytojo leidimą. Paprastai primaitinti pradedama tuomet, kai kūdikis sveria 6 – 7kg, per parą suvalgo apie 1000ml motinos pieno ar mišinio. Rečiau, esant būtinybei, primaitinti pradedama anksčiau. Nesijaudinkite, jei pirmosiomis dienomis kūdikis nepradės sparčiai augti. Paprastai pirmąsias dvi savaites svoris netgi krenta, o augti pradeda nuo trečios – ketvirtos savaitės. Vidutiniškai neišnešiotas kūdikis per savaitę priauga 100 – 200g. Trečią ar ketvirtą mėnesį jo svoris padvigubėja (išnešiotų mažylių svoris padvigubėja penktą mėnesį), o patrigubėja – šeštą (išnešiotų mažylių svoris padvigubėja tik pirmųjų metų pabaigoje).

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus