• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Savaitgalis namuose: 7 idėjos be televizoriaus

Autorius: L.Barzdaitienė, mama.lt
2010-05-14 14:00:00

Savaitgalis namuose: 7 idėjos be televizoriaus
jupiterimages.com nuotr.

Savaitgalis be televizoriaus? Daugybei auginančių vaikus tėvų tai atrodo misija neįmanoma. Kas gi dar padovanos valandėlę ramybės, jei ne animaciniai filmukai? Ir vis dėlto pamėginti tikrai verta. Smagūs žaidimai su mažaisiais gali būti naudingi ne tik jiems, bet ir... jums.

1. Lipdukų aplikacijos
Aplikavimas karpant iš spalvoto popieriaus ir kantriai tepant klijus reikalauja ne tik kruopštumo, bet ir atidžios priežiūros, kad klijai taip ir liktų tik ant popieriaus, o ne ant baldų ir kilimų. Šią akimirką neturite laiko tuo užsiimti? Duokite vaikams keletą lapų lipdukų (arba lipnaus spalvoto popieriaus), švarų lapą – ir leiskite kurti savo unikalias aplikacijas.
 
2. Chaoso suvaldymas kambaryje
Norite atbaidyti vaikus nuo prasmingos veiklos? Pasiūlykite susitvarkyti kambarį! Ir visai kas kita, jeigu žaismingai pranešite „orų prognozę“: po 10 (20, 30, priklausomai nuo kambario suvertimo lygio) minučių kyla uraganas, nušluosiantis viską, kas mėtosi ne vietoje. Būtina skubiai sudėlioti žaislus į jų „slėptuves“, kitaip juos nuneš viesulas. Kad būtų tikroviškiau, mažylį galite aprengti netgi improvizuota gelbėjimo komandos apranga, apsimetus reporteriu fotografuoti ar filmuoti gelbėjimo darbus, juos komentuoti, vėliau priimti „gelbėtojo“ ataskaitą ir jį apdovanoti už drąsą ir darbštumą. Po gelbėjimo operacijos ant grindų vis dar tvyro netvarka? Galbūt metas išties pralėkti it viesului su maišu ir besimėtančius žaislus nunešti kuriam laikui į sandėliuką?
 
3. Pora kojinei
Ką ir bekalbėti, kojinės turi tokią keistą savybę pamesti poras. Jei jūsų vaikų kojinių stalčiuose kaip tik taip ir nutiko – metas rengti estafetę „suporuok kojines“. Išimate glėbį pavienių kojinių, metate ant grindų ir duodate ženklą švilpuku: kas greičiau suporuos daugiau kojinių? Jei namuose – ne vienas mažylis, rungtynės bus tikrai įnirtingos. Nepamirškite prizų dalyviams. Prizas lenktynių organizatorei – tvarka kojinių stalčiuje!
 
4. Žmogus orkestras
Nebijote triukšmo? Suteikite savo mažajam muzikantui galimybę pagroti... įvairiais instrumentais vienu metu. Tiesiog sudėkite juos greta, kad vaikas, atsistojęs vienoje vietoje, galėtų pasiekti visus. Iš pradžių kartu aptarkite, kokį garsą skleidžia kiekvienas instrumentas, o paskui leiskite improvizuoti jam pačiam, kurti savas įvairių instrumentų kompozicijas. Net jei namuose neturite būgnų ir fortepijono – kuo puikiausiai išsiversite su apverstais puodais, keleto rūšių barškučiais, švilpyne, metalofonu. O kad būtų smagiau – fone galite paleisti ir vaikiškų dainelių „fonogramą“, kuriai taip smagu pritarti įvairiausiais garsais.
 
5. Mažasis bibliotekininkas
Raginate vaiką pavartyti knygelę? Gali būti, kad ši veikla jį mažai domina. Šį kartą pasiūlykite sudėlioti savo knygeles lentynoje pagal dydį ar spalvą – ir jis bus užimtas ilgam. Nes veikiausiai neatsispirs pagundai berūšiuodamas jas pavartyti, paskaitinėti (jei moka), prisimins tas, kurių jau ilgokai nėra lietęs.
 
6. Giluminis nardymas
Už sofos, po sekcija, po virtuvės spintelėm – tai vietos, kur kaupiasi ne tik dulkės, bet ir įvairiausi užmesti, nukritę daiktai. Užmaukite siaurąjį dulkių siurblio antgalį, įduokite mažajam narui ir pirmyn rinkti trofėjų! 10-15 minučių, ir iš šio žygio jis grįš su lobių (žaislų, nosinių, kitų smulkių daiktų) krepšeliu. O „probleminės“ jūsų namų zonos bus švarutėlės.
 
7. Kompiuteris – ne priešas
Net jei esate griežtai nusistatę prieš kompiuterinius žaidimus, kurie vilioja mažuosius it raganos saldumynų namelis, atsiminkite: kompiuteris – ne priešas. Ir jei vaikas jau po truputėlį mokosi raideles, paprasčiausias „Word“ lapas jam gali tapti tikru atradimu. Pamokykite klaviatūroje surinkti savo vardą, keletą paprastų žodelių, pakeisti šrifto raides, jų dydį, spalvą – ir vaikas ne tik ilgam susidomės nauja veikla, bet ir tobulins savo rašymo bei skaitymo įgūdžius.


 


 Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus