• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaikas ir televizorius  2 

Autorius: parengė Laura M.
2009-09-26 00:00:00

Vaikas ir televizorius
Jupiterimages nuotr.
Ar pavyks įtikinti vaiką, kad žiūrėti televizorių – neįdomu? Vargu. Tačiau galima padaryti bent jau taip, kad laikas, praleistas prie televizoriaus, nebūtų iššvaistytas veltui.

Svarbiausia – nuolat kontroliuokite 2 dalykus: tai, kokias programas vaikas žiūri, ir tai, kiek laiko jis praleidžia prie televizoriaus ekrano. Ir nepamirškite: televizorius – ne auklė, užimanti vaiką kol jūs neturite laiko, o priemonė, leidžianti išvysti ir sužinoti daugybę įdomių ir naudingų dalykų. Be abejo, jeigu ją naudosite išmintingai.

Leiskite vaikui pasirinkti. Ne iš visos televizijos programos, o iš laidų ir filmų, kuriuos pažymėjote jūs. Iš anksto sutarkite, kiek laiko per dieną jis galės žiūrėti televizorių, ir atitinkamai parinkite ne ilgiau trunkančių laidų bei filmų. Kol vaikas neišmoks taip sąmoningai atsirinkti pats, teks viską kontroliuoti jums.

Uždraustas vaisius. Ne paslaptis: jis vilioja. Tad jei tik pamėginsite vaikui uždrausti, pavyzdžiui, kovinius veiksmo filmus – būkite tikra, jis būtinai juos pasižiūrės. Todėl geriausia išeitis – atsisėsti greta, žiūrėti kartu su vaiku ir drauge aptarti tuos epizodus, kurie, manote, verti atskiro dėmesio. Tokie filmai gali tapti puikia pažintine priemone aiškinantis, kas yra gerai ir kas – blogai, kiek vardan gėrio galima nusižengti taisyklėms ir pan.

Mokykite galvoti savo galva. Nepirškite savo nuomonės, padrąsinkite vaikus, kad jie analizuotų, aptartų tai, ką matė ekrane, pateiktų savų interpretacijų.

Kritiškas žvilgsnis. Žiūrėdami filmą ar laidą drauge su vaiku nesidrovėkite reikšti kritinės nuomonės: kas jums atrodo nepriimtina, kuo reali, o kuo – visai neįtikėtina viena ar kita situacija, ypač smagu abiem drauge paieškoti filmavimo liapsusų, kai toje pačioje scenoje staiga pasikeičia aktoriaus šukuosena ar patiekalas jo lėkštėje.  Taip jūs pamokysite vaiką patį kritiškai vertinti ir nepriimti už gryną pinigą visko, ką jis regi ekrane.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Eva
2009-09-30 09:41:45
Matyt, neatidžiai žiūri filmukus ;)
Rodo ir tų senųjų filmukų, o ir naujų, gerų parodo - pvz. Disnėjaus pasakos tikrai nieko blogo nepamokys. Tik viską filtruot reikia.

Na, o mes savo vaikams jau seniai savo nuožiūra kelis šimtus filmukų iš interneto parsipūtę esam, taigi žiūri pagal nuotaiką ir norus, o mums ramu - videoteka sukomplektuota: nori - žiūrėk Karlsoną, nori - Pingviniuką Lolo, nori - Mikę Pūkuotuką ar Leopoldą. Jokių muštynių, jokių šaudo-gaudo, na, nebent išskyrus "Na palauk" :)
coco
2009-09-29 10:33:49
tik nerasykit nesamoniu apie vaikiskus filmukus,biski atmerkit akis,kokie tie filmukai,musasi,dauzosi,keikiasi,baisu,kur tokie filmukai vaikus nuves,jie tik ugdo ziauruma vaikuose. kur dingo ankstesniu laiku filmukai kuriuos buvo malonu,ir grazu ziureti .?