- Mirti paliktas berniukas sulaukė pagalbos (foto)
- Ar galima valgyti grybus nėščiosioms?
- Abortą pasidariusios moters laiškas
- Pasidaryk pats: Muilo burbulų paslaptys
- Mama paaugliui sūnui nupirko iPhone ir sukūrė 18 naudojimosi taisyklių
- Natūralūs šeimos planavimo būdai
- Ką svarbu žinoti apie dantis nėštumo metu?
- Kai vaiką prižiūri močiutė
- TOP5 kontracepcijos priemonės
- 10 dalykų, kurie išduoda, kad tu – mama
- 1. Kūno signalai 12
- 2. Zodiako ženklai ir meilė 26
- 3. 3 gėrimai lieknėjimui 7
- 4. Oksana Pikul erotinė fotosesija (N-18) 34900
- 5. Skilinėja plaukų galiukai! Ką daryti? 3
- 6. 10 kiekvieno Zodiako principų 32
- 7. Jo idealas pagal Zodiaką 147
- 8. Nėštumo požymiai be testo 164
- 9. Ombré nagų lakavimas (video pamoka) 3
- 10. Moterų frazės, kurios erzina vyrus 4
- 1. 10 kiekvieno Zodiako principų 32
- 2. Zodiako ženklai ir meilė 26
- 3. Nėštumo požymiai be testo 164
- 4. Kūno signalai 12
- 5. Oksana Pikul erotinė fotosesija (N-18) 34900
- 6. Jo idealas pagal Zodiaką 147
- 7. Moterų frazės, kurios erzina vyrus 4
- 8. 3 gėrimai lieknėjimui 7
- 9. Skilinėja plaukų galiukai! Ką daryti? 3
- 10. Ombré nagų lakavimas (video pamoka) 3
- 1. Zodiako ženklai ir meilė 26
- 2. Seksas pagal asmenybės tipus (I dalis) 3
- 3. Kūno signalai 12
- 4. Oksana Pikul erotinė fotosesija (N-18) 34900
- 5. Ką vyrai galvoja po sekso? 11
- 6. Gėdingos ir neįprastos sekso istorijos 1
- 7. 5 sekso rekordai 8
- 8. Moterų frazės, kurios erzina vyrus 4
- 9. „Simpsonų“ kūrėjas planuoja serialą kurti iki mirties
- 10. Ombré nagų lakavimas (video pamoka) 3
Vaikas nenori į darželį
2012-10-04 08:14:00

vaikas nenori į darželį
Virginija
Specialisto komentaras:
Vilniaus psichoterapijos ir psichoanalizės centro vaikų ir paauglių psichiatrė-psichoterapeutė Dalia Minelgienė
Socialinė patirtis darželyje, kurios baiminasi ši mamytė, vaikų tikrai nesuvienodina. Kaip tik darželio aplinkoje atsiskleidžia ir išryškėja vaiko asmenybė. Vaikas mokosi bendrauti su kolektyvu, vėliau mokykloje šis bendravimas toliau tęsis.
Nežinau kaip ši mamytė pratino savo vaiką prie darželio. Iš tiesų, rekomenduojama pirmąsias tris keturias dienas, net iki savaitės, susitarus su auklėtoja, pabūti su vaiku kartu bent po kelias valandas. Antrą savaitę rekomenduojama atvesti vaiką pusryčiams, bet pasiimti prieš pietų miegą. Vėliau jau galima palikti jį ir pietų miegui, tačiau pasiimti anksčiau, kad vaikas neliktų paskutinis grupėje. Visada akcentuoju tėveliams, kad jie patys turi susikurti vidinį nusistatymą: „aš pasitikiu darželio auklėtojomis, žinau, kad mano vaikui bus gerai darželyje“.
Blogai, kai tėvai nepasitiki darželiu, kas jaučiasi iš šios mamos laiškučio. Ji buvo pasirinkusi išeitį – jei nepavyks vaiko pripratinti lankyti darželio – patikės močiutėms. Vadinas, motina nebuvo tvirtai nusprendusi, kad stengsis, padės savo vaikui ir jos vaikui bus gerai darželyje. Vaikas jaučia mamos virpesį, nepasitikėjimą ir intuityviai, nejučia perima tėvų nerimą. Ko tikrai nereikėtų, tai bijoti ir graudintis dėl vaiko ašarų. Natūralu, kad vaikas paverkia, nes viskas keičiasi. Jei mama visą dieną būdavo su vaiku, natūralu, kad darželyje jam dėmesio trūksta. Vaikas turi įprasti kitaip elgtis, nes auklėtoja turi paskirstyti dėmesį visiems vaikams. Kartais tai sukelia vaikui skausmo, bet yra vertinga patirtis – jis irgi mokosi – sulaukti savo eilės prieiti prie auklėtojos, pažaisti su kitais vaikais.
Parsivedus vaiką iš darželio, reikėtų dėmesio stoką kompensuoti. Natūralu, kad vaikas toksta nuo mamos, tačiau retas vaikas visai nepripranta prie darželio. Yra tokių, „nedarželinių“ vaikų, kurie, beje, visiškai puikiai integruojasi į mokyklos kolektyvą. Kada laikas vesti vaiką į darželį geriausiai jaučia mama. Ji stebi vaiką ir mato kaip jis bendrauja su kitais vaikais: ar moka dalintis žaislais, ar žaidžia smėlio dėžėje, ar sugeba pats pavalgyti, ar domisi aplinka? Tačiau trys dienos tikrai nėra pakankamas laikas nuspręsti, kad jei vaikas verkia, jis negalės adaptuotis darželyje. Vaiko grąžinimas į namų aplinką po kelių dienų dažnai padaro jam „meškos paslaugą“. Vaikui suteikiama klaidinga informacija, kad paverkęs iš stresinės situacijos gali pabėgti.
darželyje. Vaiko grąžinimas į namų aplinką po kelių dienų dažnai padaro jam „meškos paslaugą“. Vaikui suteikiama klaidinga informacija, kad paverkęs iš stresinės situacijos gali pabėgti.
Nuogąstavimas, kad vaikas darželyje serga dažniau, tikrai yra pagrįstas. Mama turi žinoti ar galės imti „biuletenį“, ar bus kas prižiūri susirgusį vaiką. Bet visi vaikai turi apsikeisti bakterijomis, virusais – reikia praeiti ir šį tarpsnį. Svarbu, kad vaikas nepradėtų ligomis manipuliuoti. Bet jei vaikas namuose grūdinamas – nebijoma jį kad ir šaltesniu vandeniu nuprausti, jis tikrai kolektyve atsilaikys. Slogytės, peršalimo ligos juk atsinešamos iš namų. Darželyje keičiantis virusais, kita vertus, stiprėja vaiko imunitetas, todėl, kuo vaikas augesnis, tuo jis rečiau ir rečiau serga. Pastebėta, kad darželio nelankę vaikai pradeda sirgti mokykloje.

- Kaip sklandžiai mokytis: įveikite mokymosi sunkumus
- Kai vyrai įsibrauna į moters erdvę
- Darželių trūkumas: lygtis be sprendinių?
Rušiavimas: