• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaikiškų batų paieškos

Autorius: Beata Bukotaitė
2008-01-15 00:00:00

Vaikiškų batų paieškos

Kas trečias vaikas avi netinkamą avalynę. Tokią šokiruojamą žinią paskelbė batų pardavėjai, ištyrę per 100 tūkst. vaikų pėdas.

Siūlo išmatuoti skeneriu

Nepaisant pardavėjo ir prekės ženklo, ant vaikų avalynės pado nurodomas dydis dažnai neatitinka avalynės vidinio ilgio.

Spaudžiantys batai gali sukelti rimtų deformacijų – pakenkti pėdos augimui ir sąnariams. Per dideli batai neleidžia vaikui stabiliai vaikščioti. Įsivaizduojame, kad batai atlieka tik apsauginę funkciją – saugo nuo šalčio, drėgmės, sužeidimų. Tačiau avalynė gali ir formuoti pėdą, netgi ją gydyti.

Todėl norint išrinkti vaikui tinkamiausią avalynę batų parduotuvė "Reno", įsikūrusi Vilniaus prekybos ir pramogų centre "Akropolis, siūlo pėdas pamatuoti specialiu skeneriu.

Parodo ilgį ir formą

"Urtė smulkaus sudėjimo, tačiau jos pėda auga greitai", – sakė ant skenerio penkiametę dukterį užkėlusi vilnietė Žaneta Rozenbergaitė.

Pėdos atvaizdas ekrane mamai priminė, kad mergaitei dar reikia atlikti ir ortopedo nurodytus mankštos pratimus, nes jai dar nevisiškai pavyko išsigydyti plokščiapadystę.

"Skeneriu galima nustatyti ne tik tikslų vaiko pėdos dydį, bet ir formą. Prietaisas valdomas kaip įprastas kompiuteris – parduotuvės personalas moka juo dirbti ir gali atlikti pėdos matavimus. Tačiau tai nėra sudėtinga, ir jei klientai nori, gali skenuoti pėdas savarankiškai", – tikino parduotuvių tinklą "Reno" valdančios bendrovės "Armitana" rinkodaros vadovė Renata Pipiraitė.

Matuojant pėdas reikia atsistoti ant skenerio. Skenuojama atskirai dešinė ir kairė kojos. Kompiuterio ekrane iškart pamatai pora duomenų: dydį ir formą.

Prieš nustatydamas rekomenduojamą dydį ir formą skeneris išanalizuoja keletą pėdos matavimo taškų. Be pėdos ilgio, matuojamas padikaulio ilgis, plotis, kampas, padikaulio apimtis, keltis, kulno plotis. Taip pat išskiriami trys skirtingi pėdų tipai: plonos pėdos, normalios pėdos, didelės pėdos.

Skeneris skirtas matuoti vaikų pėdoms, tačiau juo savo pėdas gali išsimatuoti ir suaugusieji, jei sveria ne daugiau nei 100 kg ir jų pėdų dydis yra ne didesnis nei 39.

Užrašai neatitinka tikrovės

Gaminant vidpadžius neatsižvelgiama į svarbius veiksnius, kaip antai padikaulio ilgis, kampas, keltis, kulno plotis.

"Ką nors pirkdami mes dažniausiai pasikliaujame ant gaminio ar etiketės nurodomais užrašais ar dydžiais. Kalbant apie avalynę, būtent šie užrašai dažniausiai ir neatitinka tikrovės", – sakė Vienos (Austrija) universiteto mokslininkas daktaras Wielandas Kinzas. Jo vadovaujama tyrėjų komanda nustatė, kad net 97 proc. vaikiškos avalynės pažymėta klaidingai. Iš tiesų ji yra arba trumpesnė, arba ilgesnė, ir kartais net trimis dydžiais!

"Įsivaizduokite, kad nupirkote savo atžalai avalynę, ant kurios pado užrašytas 25 dydis. Bet iš tikrųjų avalynės vidaus ilgis yra tik 23 dydžio!

Taigi vaikui teks gerokai suriesti pirštus, kad galėtų įsprausti koją į batą. Kitaip sakant, vaikas tokių batų avėti negalės. O ką jau kalbėti apie sveikatą", – sakė daktaras W.Kinzas.

Jis priminė, kad jei batas puikiai tinka, jis atkartoja kiekvieną mažylio pėdos judesį. Tai teikia judėjimo džiaugsmą ir lavina pėdos raumenis. Ne brangiausia avalynė yra geriausia, o ta, kuri labiausiai tinka.

Negali pasakyti, ar spaudžia

Vaiko pėdų nervų sistema ir jutimas yra ne taip gerai išsivystę, kaip suaugusių žmonių.

Vaikai nejaučia, kad batai spaudžia, ir negali įvertinti, ar jie tinka, ar ne. Todėl tėvai avalynės neturėtų pirkti paskubomis. Avalynė vaikams dažnai perkama tiksliai neišmatavus pėdų arba batų vidaus ilgio. Dažnai mažyliai avalynę avi per ilgai, todėl svarbu nuolat tikrinti, ar ji ne per ankšta.

Vaikų pėdos auga ypač sparčiai. 3–6 metų vaikų pėdos per metus gali ištįsti 2–3 dydžiais (1 dydis – 6,6 mm).

Mokyklinukų pėdos auga kiek lėčiau – padidėja maždaug 1–2 dydžiais per metus. Todėl 3–6 metų vaiko pėdą reikėtų matuoti kas 4–6 savaites.

Kiek batų porų reikia?

Jei parduotuvėje radote tinkamus, patogius, patinkančius batus, siūlome nusipirkti dvi poras, kad galėtumėte pakeisti. Nes ir pačios mažiausios kojos, kai šilta - prakaituoja. Jei batai nespėja visiškai išdžiūti ir išsivėdinti, labai greitai juose gali atsirasti palanki terpė pėdų grybeliui.

www.klaipeda.daily.lt


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus