• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaiko kaprizai parduotuvėje: ką daryti?

Autorius: pagal Happywoman.com.ua
2011-03-23 11:45:00

Vaiko kaprizai parduotuvėje: ką daryti?
Happywoman.com.ua nuotr.
Žaislų skyriuje raudantis vaikas – įprastas reginys. O kur dar saldumynų, limonadų skyrius! Daugeliui tėvų kiekvienas apsilankymas su vaiku parduotuvėje – tikra katastrofa. Vaikui – taip pat. Ką daryti? Grasinti bausmėmis? O gal papirkinėti mažylį smulkmenomis?

Siūlome specialistų patarimų, kurie padės įveikti vaiko isteriją ir kaprizus.

1. Kai užaugsiu – būsiu kaip mama

Visų pirma prisiminkite, ar dažnai aptariate savo pirkinius girdint vaikui? Galbūt mažylis tiesiog ima pavyzdį iš jūsų? Jis mato, kaip mama su tėčiu, močiute, draugėmis kalba apie naują daiktą, jį apžiūrinėja, juo didžiuojasi. Tad ir jis jaučia poreikį įsigyti naują žaislą ir juo didžiuotis – juk norisi būti tokiu šauniu, kaip mama!

2. Na gerai, gerai...

Nusileisti ir patenkinti mažylio norą, kai jis ko nors reikalauja ašaromis, riksmais ir kategoriškai reikalaudamas – didžiausia klaida. Tą akimirką, be abejo, tai suveikia. Tačiau vaikas įgyja ydingos patirties: nupirko – vadinasi, ir kitą kartą taip pat bus galima išsireikalauti ko trokšti. Taigi panaši isterija kartosis vėl ir vėl.

3. Netinkami žodžiai

„Na štai, ir vėl verki. Kaip tau ne gėda? Pasižiūrėk – visi vaikai kaip vaikai, o tu?..“ Pažįstami žodžiai? O juk jie duria mažyliui į širdį dar skaudžiau nei nenupirktas saldainis ar žaislas. Tėvai, kurie tokiais žodžiais stengiasi vaiką sugėdyti, iš tikrųjų priverčia jį pasijusti blogu, nereikalingu. Jei norite, kad mažylis nurimtų ir nerėktų – verčiau nukreipkite jo dėmesį į kitus dalykus. Bet nemėginkite priversti gėdytis savo jausmų ir emocijų.

4. Neturime pinigų

Pasak psichologų, mūsų finansinės galimybės didžia dalimi priklauso nuo... auklėjimo. Tad jei nuolat kalsite vaikui į galvą, kad neturite kažkam pinigų – veikiausiai ir suaugęs jis nuolat kęs nepriteklių. Jei priežastis, kodėl neperkate vieno ar kito dalyko – išties pinigų stygius, pasistenkite savo ir vaiko mintis nukreipti pozityvesne linkme: parodykite pinigėlį, kurį grįžę namo įmesite į taupyklę ir pasvajokite, kaip galite sutaupyti visą reikiamą sumą. Arba skirkite savaitės dieną, kada ragausite jo išsirinktų saldainių. Bet ne kasdien.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus