• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kada Mažajam Gurmanui pasiūlyti įvairesnio maisto?

Autorius: Parengė Gerda Zemenskaitė
2010-11-18 13:00:00

Klausimas dėl papildomo maitinimo jaudina kiekvieną mamytę. Juk maitinimas – tai svarbiausia pilnavertiško kūdikio gyvenimo, jo vystymosi ir augimo sudėtinė dalis ir kiekviena nekantriai laukia to momento, kada pirmą kartą pasiūlys savo kūdikiui naudingos ir skanios piurė, košytės ar sulčių. Kada gi tai nutiks?

Nustatyti tą momentą, kada kūdikis pasiruošęs priimti suaugusiųjų maisto, gali tiek pediatras, tiek ir pati mama. Reikia daugiau kreipti dėmesio į vaikučio sveikatos būklę, nuotaikas.

Visų pirma, atkreipkite dėmesį į vaiko amžių. Paprastai, papildomai pradedama maitinti nuo 5-7 mėnesių. Neverta pradėti anksčiau vaikučio lepinti, kadangi kūdikio organizmas dar nevisai pasiruošęs priimti ir suvirškinti maistą.

Tad kada pradėti papildomai maitinti kūdikį?

Galima pradėti papildomo maisto davimą, jei vaikelis jau tvirtai sėdi, laiko galvytę ir jeigu Jūs pati jaučiate, jog jis nepasisotina. Dažniausiai vaikučiams jau nuo  5 – 6 mėnesių tai jau įprasta, tačiau yra kūdikių, kurie vystosi lėčiau, iki tokio amžiaus daug ko nemoka. Šiuo klausimu reikėtų konsultuotis su pediatru.
 

Papildomas maitinimas ir mamos pienas

Visiems žinoma, kad kūdikio maitinimas krūtimi – tai geriausia ką mama gali pasiūlyti savo vaikeliui. Būtent dėl to, pediatrai mamoms pataria krūtimi maitinti kuo ilgesnį laiką, pagal galimybes, nesiūlant vaikui kitokio maisto. Iki 6 mėnesių amžiaus kūdikiui pakanka mamos pieno, su kuriuo jis gauna viską, kas vertingiausia jo vystymuisi bei augimui. Svarbu žinoti, kad papildomas maitinimas – tai nėra mamos pieno pakaitalas, o tik jo papildymas. Todėl nesistenkite šiame etape užbaigti maitinimo krūtimi. Jūsų kūdikis dar ilgai norės paties skaniausio mamytės pienuko.
 

Kada negalima papildomai maitinti kūdikio?

Negalima tuo metu, kai vaikutis turi problemų su sveikata. Jei Jūs, davusi tam tikrą produktą vaikučiui, pastebėjote alerginę reakciją, atsisakykite šio maisto ir palikite jį vėlesniam laikui.
 

Kaip pradėti papildomai maitinti?

Į kūdikio racioną palaipsniui pridėkite po vieną maisto produktą, nesumaišydamos. Tai būtina tam, kad nustatytumėte reakciją. Tokie patiekalai kaip piurė, košė, sultys, savyje turi turėti tik vieną komponentą. Kūdikį reikia pradėti maitinti ½ šaukšteliu, kasdien porciją didinant. Kas savaitę keiskite produktus, kad suprastumėte, ką Jūsų mažasis gurmanas labiausiai mėgsta.
 

Belieka palinkėti jam gero apetito.


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus