• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kodėl vaikai nevalgo (II dalis)

Autorius: Akvilina Vaičiūnienė
2010-10-25 10:00:00

Kodėl vaikai nevalgo (II dalis)
Jupiterimages.com

Praeitoje dalyje konstatavome vaikų nevalgymo problemą ir pateikėme vieną problemą, kaip gimsta ginčai prie stalo. Šioje dalyje išspręsime problemą ir pateiksime penkių žingsnių planelį, kaip motyvuoti vaikus valgiui.

Žingsnis nr. 1: nurimkite

Svarbiausia, ką galite padaryti, jei esate įkliuvę į užburtą nerimastingo elgesio ratą, tai pabandyti iš jo ištrūkti. Mama buvo paprašyta pakeisti savo elgesį su dukra valgio metu. Jai reikėjo liautis raginus savo dukterį: negrasinti, nepykti ir neprikaišioti.

Dukrai valgant mama turėjo susilaikyti ir nelaidyti jokių neigiamų pastabų bei paliepimų, tokių kaip “suvalgyk viską” arba “sėdėk tiesiai”. Vietoj to jai buvo patarta dažnai girti savo dukrą, kad ji valgo, ir retsykiais teigiamai komentuoti dukros veiksmus: “Žiūrėk, suvalgei visiškai nemažai makaronų.”

Vėliau mama komentavo: “Kai kuriais momentais buvo šiek tiek sunku ir turėjau sukąsti dantis, kai ji nenustygo ir sukinėjusi”. Bet kuo toliau tuo geriau sekėsi suvaldyti savo stresą mamai. Kuo labiau atsipalaidavusi ji būdavo, tuo mažiau nerimo patirdavo.

Žingsnis nr. 2: tegul valgyti būna smagu

Maistas neturėtų būti kažkas be galo rimta. Puikus būdas ištrūkti iš negatyvaus elgesio - nustebinti vaiką nauju požiūriu į maistą. Pirkdami maisto prekes galite žaisti žaidimus. Galite pabandyti kartu gaminti maistą ir padrąsinti savo vaiką įmerkti pirštą į įvairius produktus ir paragauti skirtingo skonio maisto.

Anksčiau minėta mama kartu su savo dukra išsiruošė į iškylą ir tai padėjo joms užmegzti pozityvesnius santykius. Per iškylą dukra galėjo pažaisti su maistu ir išsiterlioti šiek tiek daugiau negu paprastai. Mama dukrai ant nosies užtepė lašelį jos mėgstamos uogienės ir pasiūlė pažaisti žaidimą “Atspėk vaisių”.

Žingsnis nr. 3: prablaškykite ir motyvuokite vaikus

Viena mama buvo taip pripratusi prie negatyvaus bendravimo valgymo metu, kad jai reikėjo išmokti padaryti valgymą smagesnį. Ji pasistengė žaismingai prablaškyti mergaites: “Mergaitės, pažiūrėkit, ar ši morkytė gera? Ar norit ją perlaužti?” - paklausė ji. Mergaitės iš karto susidomėjo.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus