• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vaikas nevalgus: kaip pavalgydinti?  1 

Autorius: pagal Babycenter.com
2012-02-27 09:40:00

Vaikas nevalgus: kaip pavalgydinti?
Freedigitalphotos nuotr.
Šioks toks išrankumas maistui darželinio amžiaus vaikams – normalus reiškinys. Jie gali atsisakyti valgyti tam tikros formos, spalvos ar tekstūros produktus. Arba staiga pareikšti, kad tai, ką vakar kirto ausimis lapsėdami, šiandien nebeskanu. Dažnai pasitaiko ir atvirkštinis reiškinys: vaikas nuolat, kasdien reikalauja to paties maisto, atsisakydamas viso kito.

Pasak vaikų raidos specialistų, toks išrankumas dažniausiai būna susijęs su naujovių baime. Manoma, kad kaip tik toks išrankumas mūsų tolimiems protėviams padėjo išlikti ir išgyventi: nevalia drąsiai bandyti naujo maisto, nes tai gali būti nesaugu. Paprastai vaikams tokia naujovių baimė praeina sulaukus 4 metų, tačiau kartkartėmis užsitęsia ir ilgėliau. Kad ir kas tai bebūtų – stiklinės pieno ritualas prieš miegą ar įstrižai nupjautas sumuštinis – jūsų vaikas tikriausiai renkasi jam jau pažįstamus dalykus ir neragaus nieko naujo tol, kol tai jam nebus patiekta ir pasiūlyta daugybę kartų.

Išrankumas maistui taip pat gali pasireikšti ir kaip savotiškas nepriklausomybės užsitikrinimas. Tokiu atveju vaikas siekia ne atsisakyti kokio nors konkretaus maisto, o nubrėžti jums ribas, kiek jūs galite kontroliuoti jo gyvenimą. Kita vertus, jei jūsų mažylis judrus, gali būti ir taip, kad tam tikras maistas jam netiks dėl užsitęsusio valgymo proceso: galbūt jam dar sunku išsėdėti tiek laiko, kiek reikia norint suvalgyti, pavyzdžiui, lėkštę sriubos. Todėl jis pareiškia apskritai nemėgstąs sriubos ir renkasi gabalėliais pjaustytą maltinuką.

Kaip siūlyti naujo maisto išrankiukui?

Jūsų vaikas turi vidinį pojūtį, kiek maisto jam reikia, taigi visų pirma suteikite jam galimybę pačiam reguliuoti, kiek ir ko suvalgyti. O tai reiškia, kad turėtumėte jam dažniau siūlyti įvairaus maisto, ramioje aplinkoje, reguliariais intervalais, kasdien tuo pačiu metu.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
rita
2012-03-12 00:11:02
noreciau mamyciu paklausti? mano dukrai beveik tris metukai, kaip ja pripratinti prie mesos? nevalgo nuo pat gimimo vos tik pradejus ragauti maista, visiskai jokios, vos tik kazka panasaus i mesa pamato, nevalgo tada visiskai nieko visa diena, apsikabinus buteliuka laksto. dekuj jei kas idomiu minciu man paskirs