• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Geriausia narkozė – „McDonald’s“ maistas

Autorius: lsveikata.lt
2010-02-17 14:00:00

Geriausia narkozė – „McDonald’s“ maistas
flickr.com nuotr.

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų docentė-konsultantė gydytoja radiologė Nomeda Valevičienė papasakojo įdomų nutikimą, kuris nutiko Santariškių klinikose: 

-Vieni komunikabiliausių mūsų pacientų atliekant magnetinio rezonanso tyrimą yra vaikai. Jie puikiai šį tyrimą toleruoja. Magnetinis rezonansas daugeliui mažųjų ligoniukų asocijuojasi su filmu „Daktaras Hausas“. Jie matė, kaip ten į „vamzdį“ guldo, jiems labai įdomu. Prašo parodyti įrengimą, paaiškinti, ką jiems tirs. O dar kai pasakai, kad nuo jo, nuo to ar gulės ramiai, priklauso kaip mums pavyks tyrimas...

Beje, nemačiau nė vieno vaiko, kuriam atliekant tyrimą pasireikštų klaustrofobija. Vaikams mes aparate pakabiname veidrodį, jie mus mato. Mažieji yra geri pacientai. Po tyrimo jį visada komentuoja. Pasakoja, kad, pavyzdžiui, jautėsi kaip į kosmosą nuskridę. Svarbiausia, kad jiems tyrimas yra kaip žaidimas. Malonu vaikus tirti, ir netgi širdį tiriant labai retais atvejais tenka migdyti. O tėvai džiaugiasi tuo, kad nėra radiacijos. 

Buvo vienas gal aštuonerių metų vaikas, kuriam diagnozuota įgimta širdies yda. Po operacijos jam reikėjo atlikti magnetinio rezonanso tyrimą. Labai aktyvus berniukas - visai nenorėjo gulėti aparate. Mes bandėme jį nušnekinti, sakom, kad jei bėgios, būsim priversti pakviesti daktarą, kuris suleis jam šiek tiek migdomųjų, žodžiu, paskirs narkozę. Tačiau tuo pačiu jį ir atkalbinėjom nuo tokio scenarijaus. Sakom: „Tu užmigsi ir nematysi paties tyrimo!“. Na, vaikas pradėjo svarstyti. Klausia: „O gal man galima kokią kitą narkozę?“ Tada mes jo klausiam: „O kada tu apsiramini?“Jis ir sako: „Aš labai gerai jaučiuosi, kai suvalgau „McDonald’s“ maisto! Mane nuo jo ir į miegą patraukia...“.

Teko tėčiui atvežti maisto, kad vaikas būtų ramus. Tiesa, valgyti prieš tyrimą berniukui neleidom. Įtikinom, kad jam pačiam bus nesmagu daug prisivalgius. Kadangi pacientas turėjo „planą“, tyrimą atlikome be vargo, o iškart po jo berniukas puotavo pas mus. Kaip išsiaiškinom, vaikui tėvai stengiasi „McDonald’s maistą riboti, o kadangi tokios puotos būna retai, vaikas privalgo iki soties. Sotumo jausmas sukelia mieguistumą. Todėl jis pats ir išmąstė, kad geriausia narkozė bus geidžiamas maistas.


lsveikata.lt


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus