• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Vitaminai vaikams - būkite atsargūs

Autorius: Gerda Zemenskaitė
2010-06-29 13:00:00

Vitaminai vaikams - būkite atsargūs
Jupiterimages.com nuotr.

Vitaminai akims, vitaminai imuninei sistemai, vitaminai, kurių dėka lengviau susikaupsime ir įveiksime dienos darbus bei vitaminai, kurie būtini augančiam organizmui. Vitaminų pasiūla vaistinėse pati įvariausia. Tik nevertėtų pamiršti, jog vitaminus privalu gerti tokiomis dozėmis, kurios yra nurodytos informaciniame lapelyje arba kaip Jums rekomendavo vaistininkas ar gydytojas.


Neseniai teko žiūrėti laidą, kurioje buvo pasakojama istorija apie vitaminais apsinuodijusį berniuką. Kol mama dirbo, jos mažasis sūnelis atidarė stalčių ir išvydo daug spalvotų saldainiukų. Nusinešęs juos į savo kambarį, kol vyresnėlis brolis nematė, jis juos valgė. Vitaminai spalvoti ir primena tikrų tikriausius saldainiukus. Per visą dieną, mažasis suvalgė daugiau nei 40 tablečių. Vakare, kai mama grįžo iš darbo, suprato, jog sūnus serga.  Jis jai nepasakė, ką per visą dieną darė.  Pirma mamos mintis buvo, jog jis apsinuodijo, mat vaikas skundėsi pilvuko skausmu. Visai netyčia, mama atidariusi stalčių, kuriame laiko vaistus, pamatė, jog vitaminų, kuriuos perka savo mažiesiems buteliuko, nėra. Ji sunerimo, apieškojo namus ir berniuko kambaryje rado keletą išsibarsčiusių spalvotų tablečių. Berniukas papasakojo mamai, ką padaręs ir tikino manęs, jog tai saldainiai. Mama nepyko, juk nieko pakeisti negalėjo.


Berniukas buvo išvežtas į ligoninę, kurioje jam buvo išplautas skrandis ir leidžiami reikiami vaistai.  Ši istorija daug pamoko ir primena visiems tėveliams bei mamytėms kaip reikėtų elgtis su vaistais bei jų laikymu, kai namuose yra mažų vaikučių.


Vitaminai būna gražūs


Visi, auginantys vaikus žino, jog vitaminų vaikams pasiūla yra labai plati. Tai ir meškučio, ir žmogeliuko formos tabletės. Gamintojai stengiasi gaminti kuo įvairesnius ir „linksmesnius“  vitaminus vaikams, kad šie neatsisakytų kiekvieną dieną jų vartoti. Tokiu būdu, kai pakuotėje yra skirtingų formų arba skonio vitaminų, vaikams atsiranda noras sužinoti „kokios formos tabletę gers rytoj“ ir su nekantrumu laukia vitaminų gėrimo laiko. Atrodytų, jog tai privalumas, tačiau, deja, čia kartu slypi ir pavojus, kad vaikutis gali nesulaukti „žadėto rytojaus“ ir kol mama nematys, tą pačią dieną išmėginti pačių įvairiausių formų ar skonių vitaminų. Būtent dėl šios priežasties, tėveliai privalo būti apdairūs ir vitaminus bei vaistus laikyti vaikams neprieinamoje vietoje ir padėti juos ten tik tada, kai įsitikins, jog jų mažieji nemato, kur spalvoti žirniukai dedami.

2 psl.
Puslapis 1 iš 3Kitas
Gairės: vitaminai, vaikai


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus