• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

10 ilgiausiai gyvenančių gyvūnų

Autorius: Eli.lt
2014-07-15 14:45:00

Daugelis didelių paukščių gyvena apie 50-80 metų, panašaus amžiaus sulaukia ir drambliai, tačiau mažai kam žinoma, kad ilgiausiai gyvenančių gyvūnų sąrašo viršuje galima rasti žuvis ir moliuskus!

Jautakė saulažuvė - iki 200 metų
Apie 42 centimetrų ilgio žuvis, gyvena šiltuose vandenynuose, 300 - 1600 metrų gylyje. Šios žuvys gyvena būriais, minta kitomis žuvimis, vėžiagyviais.


Pjūklapilvis beriksas - iki 150 metųGan didelės, giliavandenės žuvys gyvena šiltuose vandenynų vandenyse, susiburdamos į būrius. Aktyvi žvejyba ir šių žuvų ilgaamžiškumas lemia kritišką jų nykimą - beriksai lytiškai subręsta ir pradeda daugintis tik sulaukę 30 - 40 metų, tačiau iki to laiko daugelis individų būna pagauti.


Vėžlys Aldabra - apie 150 metųAldabroje, Seišeliuose gyvenantys ginantiški vėžliai yra ne tik vieni ilgiausiai gyvenančių, bet vieni didžiausių pasaulio vėžlių. Jų kiautas yra apie metro ilgio, šie gyvūnai sveria apie 120 kilogramų!


Ežerinis eršketas - daugiau nei 150 metųŠis, kaip ir kiti eršketai, išsiskiria savo pailgu, tvirtu kūnu. Eršketai yra viena seniausių žuvų šeimų. Žvejyba ribojama, kadangi lytinę brandą šios žuvys pasiekia vėlai, sulaukusios apie 30 metų.


Trumpadyglis jūrinis ešerys - apie 160 metųŠios žuvys užauga iki beveik metro ilgio ir pasiekia 20 kilogramų svorį. Jos gyvena 300 - 400 metrų gylyje.


Galapagų vėžlys - apie 180 metųŠie, Galapagų salose gyvenantys, milžinai užauga iki 120 centimetrų ilgio bei pasiekia 300 kilogramų svorį. Įdomu ir tai, kad šie vėžliai maitinasi kitiems gyvūnams nuodingomis žolėmis ir krūmynais.


Raudonasis jūrų ežys - 200 metųŠie Ramioji vandenyno ežiai daugiausiai laiko praleidžia pakrantėse, tačiau gali gyventi ir 90 metrų gylyje. Šie gyvūnai yra padengti apie 8 centimetrų ilgio spygliais, o didžiausių iš šių apvalių gyvūnų diametras siekia 20 centimetrų.


Aleutinis jūrinis ešerys - daugiau nei 200 metųŠie jūriniai ešeriai išauga iki metro ilgio ir sveria apie 7 kilogramus. Daugiausiai šių žuvų gyvena netoli Japonijos krantų.


Grenlandinis banginis - 210 metųSeniau šie, iki 21 metro uŽaugantys ir net 100 tonų sveriantys, banginiai gyveno visoje Arktyje, tačiau dėl intensyvios medžioklės buvo beveik išnaikinti. Minta planktoniniais vėžiagyviais ir moliuskais.


Moliuskas Artica islandica - 400 metųNatūraliai šie valgomi moliuskai gyvena šiaurinėje Atlanto vandenyno dalyje, tačiau komerciniais tikslais jie auginami daugelyje pasaulio vietų. Seniausias rastas individas buvo 507 metų!

Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus