• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Į kurią ausį kalbėti apie meilę  2 

2008-05-07 00:00:00

Į kurią ausį kalbėti apie meilę

Turbūt visi žinome kad mūsų smegenys padalinti į du pusrutulius – kairįjį ir dešinįjį. Kairioji pusė siejama su matematika, logika, tikslumu, o dešinioji – su menu, kūryba, intuicija, vizualiniu vaizdavimu. Mokslininkai teigia, kad šias smegenų pusrutulių savybes galime išnaudoti tikslingai: pavyzdžiui, jei vyras nori išgirsti iš mylimosios ilgai lauktą "taip", tai pasiūlymą geriau ištarti į kairiąją ausį.

Mūsų kairysis smegenų pusrutulis dar vadinamas "vyriškuoju", o dešinysis – "moteriškuoju".

Yra žinoma, kad su dešiniuoju pusrutuliu susijusi kairioji mūsų organizmo pusė, ir atvirkščiai, su kairiuoju – dešinioji pusė. Todėl norint paveikti "loginę" arba "intuityviąją" pašnekovo asmenybę galime bendraudami su žmogumi iš reikiamos pusės.

Pavyzdžiui, siūlyti ranką ir širdį geriausia į kairiąją ausį – tokiu atveju didelė tikimybė, jog vyras išgirs iš mylimosios lūpų "taip". Meilės prisipažinimai, pokštai, arba atvirkščiai, įžeidžiantys žodžiai lengviau ir gyliau priimami sakomi į kairiąją ausį, o tuo tarpu neemocionalūs pranešimai, pavyzdžiui, instrukcijos ar nurodymai, geriau įsisavinami sakomi į dešiniąją ausį.

Žmogus, išgirdęs kairiąja ausimi anekdotą arba bet kokią juokingai pateiktą informaciją, greičiau pradės juoktis ir iš kart supras pokštą.

Bendravimas telefonu, laikant ragelį prie kairiosios ausies labai palankus verslui. Didžiosios Britanijos mokslininkai ištyrė, kad kairė ausis yra daug palankesnė verslo susitarimams telefonu, vykdant įvairius sandėrius pasiekiami geresni rezultatai. Spėjama, kad tie, kurie kalbasi telefonu laikydami ragelį prie kairiosios ausies intuityviai užmezga glaudesnį emocinį kontaktą su pašnekovu kitame laido gale.

Pastebėta, kad motinos dažniau supa mažylius prie kairiojo šono – nepriklausomai nuo to, ar yra kairiarankės, ar dešiniarankės. Mokslininkai padarė išvadą, kad moterys tai daro intuityviai, norėdamos geriau pajausti vaiko emocinius ir fizinius poreikius. Mokslininkų teigimu, "kairysis supimas" padeda užmegzti glaudesnius vaiko ir motinos emocinius ryšius.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
:)
2009-12-04 16:12:16
nesamone juk jeigu girdi informacija tai is karto su abiem klausais o ne su wiena ausim :D zodziu piewa
Ustina
2008-06-18 13:55:32
Labai idomus straipsnis ;] aciu