• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Giedrė Gabrielė Burbienė
Advokatė
Giedrė Gabrielė Burbienė

Advokatė Giedrė Gabrielė Burbienė yra baigusi universitetines studijas ir įgijusi teisės bakalauro bei magistro kvalifikacinius laipsnius, siekdama nuolat kelti savo profesinę kvalifikaciją ir geriau suprasti klientų problemas nuolat tobulina savo žinias įvairiuose seminaruose, mokymuose.

Teisines paslaugas teikia pagrindinėse teisės šakose: civilinės (šeimos – išlaikymo priteisimo, globos/rūpybos, paveldėjimo, prievolių ir kt.), darbo ir administracinės.


Kontaktai:
Telefonas: 8~699 74496
www.advokatopagalba.lt

 
Loreta
Laba diena, noriu pasidomėti vienu tokiu klausimu. Aš vienoj parduotuvėj išdirbau 1 metus ir iškart perėjau į kitą darbą. Mano darbo stažas yra nenutrauktas ir aš šiuo metu norėčiau pastoti. Ar man dar reikėtų atidirbti kažkiek mėnesių, kad išeičiau į dekretą, ar galėčiau iškart dar pastoti? Ačiū už atsakymą, laukiu su nekantrumu.
Giedrė Gabrielė Burbienė Pastoti Jūs galite bet kada, tada turėsite pateikti pažymą darbdaviui apie tai, kad laukiatės. Lietuvoje moterims suteikiamos nėštumo ir gimdymo atostogos - 70 kalendorinių dienų iki gimdymo ir 56 kalendorinės dienos po gimdymo (komplikuoto gimdymo atveju arba gimus dviem ir daugiau vaikų - 70 kalendorinių dienų). Šios atostogos apskaičiuojamos bendrai ir suteikiamos moteriai visos, nepaisant faktiškai iki gimdymo panaudotų dienų skaičiaus (LR darbo kodeksas, 179 str.).
Inga
Laba diena, skiriamės su vyru bendru sutarimu, vaikų neturime, turtą įgytą santuokoje sutarėme kaip dalinsimės. Kadangi jis girtuokliauja, galimas atvejis, kad į teismą neateis. Ar galima išsiskirti jam nedalyvaujant teisme?
Giedrė Gabrielė Burbienė Paprastai tokiais atvejais teisėjas posėdį atideda. Tačiau, jeigu keletą kartų kažkuris iš pareiškėjų neatvyksta, pareiškimą palieka nenagrinėtu. Išimtinais atvejais teismas bylą išnagrinėja ir šaliai nedalyvaujant, kartais net rašytinio proceso tvarka.
Danguolė
Ar reikia perrašyti buto dokumentus, kai po teismo sprendimo butas atiteko nepilnamečiui sūnui už alimentų įsiskolinimą?
Giedrė Gabrielė Burbienė Dažniausiai teismas Registrų centrui pats nusiunčia teismo sprendimą, kuriuo perregistruojamos nuosavybės teisės. Jeigu teismas to nepadarė, galite tą padaryti Jūs arba sūnus. Tačiau, jeigu sūnus nuosavybės neketina perleisti, skubos perregistruoti nėra.
reda
Laba diena, man beveik 17 m. ir tuoj turėsiu vaikelį. Ar vaiko globą galėčiau pasiimti sau?
Giedrė Gabrielė Burbienė Remiantis CK 3.158 str., nepilnamečiai veiksnūs tėvai turi visas asmenines teises ir pareigas savo vaikams. Nepilnametis, sulaukęs šešiolikos metų, jo tėvų, globos (rūpybos) institucijų, jo rūpintojo ar jo paties pareiškimu gali būti teismo tvarka pripažintas visiškai veiksniu (emancipuotas), jeigu yra pakankamas pagrindas leisti jam savarankiškai įgyvendinti visas civilines teises ar vykdyti pareigas. Kitu atveju vaikui bus skiriamas globėjas (rūpintojas).
Raminta
Sveiki, norėjau paklausti, kokios trukmės pertraukos tarp procedūrų priklauso masažuotojui? Kur galėčiau rasti dokumentą, kur tai aprašyta ir kokiai institucijai reiktų skųstis, jei darbdavys nedaro pertraukų, kaip priklauso?
Giedrė Gabrielė Burbienė Poilsio laikas - tai įstatymu, kolektyvine ar darbo sutartimi reglamentuotas laisvas nuo darbo laikas. Jūsų, kaip masažuotojos, poilsio laikas turėtų gali būti nustatytas ir darbo tvarkos taisyklėse, pačiame darbo grafike. Skundus priimta Valstybinė darbo inspekcija.
Inga
Laba diena, norėčiau paklausti, aš dirbu 9 mėn tame pačiame darbe ir vasario 27 d. parašiau prašymą, kad išeinu iš darbo. Ar būtina atidirbti 2 savaites? Ar galėčiau kaip nors jų neatidirbti? Jai ne, tai kaip skaičiuojasi dvi savaites, sekmadieniai irgi priklauso ar skaičiuojasi tik darbo dienos? Labai ačiū už atsakymą.
Giedrė Gabrielė Burbienė Taip, jeigu darbo sutartį nutraukiate pagal LR DK 127 str. 1 d., atidirbti privalote 14 darbo dienų. Jeigu tiek dirbti nenorite, galite tartis su darbdaviu, tačiau tada atleidimas bus pagal LR DK 125 str., t.y. šalių sutarimu.
Laima
Laba diena. Neseniai, prieš pusę metų, susituokiau. Norėjau paklausti jūsų, kaip skyrybų atveju būtų dalijamas turtas (būstas)? Jeigu vyras dar prieš santuoką pasiėmė būsto paskolą savo vardu, bet jos visos negrąžino iki santuokos. Didžioji dalis paskolos buvo grąžinta esant jau santuokoje. Ar šitokiu būdu įgytas turtas skyrybų atveju būtų pripažįstamas tik kaip vyro asmeninė nuosavybė, ar kaip bendra sutuoktinių nuosavybė ir dalijamas perpus? Ačiū už atsakymą.
Giedrė Gabrielė Burbienė Jeigu tuo metu, kai vyras įsigijo būstą, Jūs nors ir nesusituokę, bet vedėte bendrą ūkį, turite teisę teismo prašyti, kad teismas šį turtą pripažintų bendra jungtine nuosavybe ir dalintų per pusę. Jeigu ne, turite teisę į kompensacijos dalį, kiek įrodysite, kad prisidėjote prie būsto paskolos mokėjimo.
rigonda
Mergaitei yra 16 metų. Tėvas gyvena Anglijoje, mama - Norvegijoje. Išsiskyrę. Mergaitė nori gyventi Lietuvoje ir baigti gimtąja kalba mokslus. Ar gali ji gyventi viena, artimųjų, suaugusiųjų, giminių kontrolėje? Ačiū.
Giedrė Gabrielė Burbienė Vienam iš vaiko tėvų reikia kreiptis į Vaiko teisių apsaugos tarnybą, kad pastaroji nustatytų laikiną rūpybą su Lietuvoje esančiu giminaičiu.
Erika
Laba diena. Skiriamės su vyru, turime namą, pirktą už banko paskolą ir du
automobilius: vieno vertė 5000Lt, kito 15 000 Lt. Vyras išvyko į užsienį ir nemoka elementų vaikui, pasiėmė abi mašinas, o mane -paliko name, už kurį turiu mokėti pati. Esu bedarbė, nors ir vėluodama, bet už paskolą moku, o vyras pasiėmęs turtą, dingo. Ko galėčiau imtis, kad viską sutvarkyti. Skyryboms neturiu pinigų.
Giedrė Gabrielė Burbienė Jeigu skirtis negalite ar nenorite, kreipkitės į teismą dėl išlaikymo priteisimo. Kad apsaugoti turtą, galima prašyti taikyti turto areštą, tačiau tam būtina reikšti reikalavimą dėl turto padalijimo.
Irena
Laba diena, ar yra būdų sužinoti, ar vyras yra iki šiol neišsiskyręs. Gyvename jau 1,5 metų kartu. Ir tik dabar sužinojau, kad buvo vedęs, ir yra galimai jo vaikas. Sakė, kad išsiskyrė jau seniai, ar galima jam nežinant kažkur kreiptis?
Giedrė Gabrielė Burbienė Tokia informacija tretiesiems asmenims nėra teikiama.
Gabrielė
Laba diena, mirė mano močiutė. Testamentu iš jos paveldėjau butą, kuriame gyvenau ir iki jos mirties. Ar turėsiu mokėti mokestį už paveldėjimą? Kartu gyvena ir mano nepilnametė duktė. Ačiū.
Giedrė Gabrielė Burbienė Iš sutuoktinio, tėvų, įtėvių, vaikų, įvaikių, globėjų, rūpintojų, globotinių, rūpintinių, senelių, vaikaičių, brolių ir seserų paveldimas turtas pagal įstatymą neapmokestinamas. Todėl, jei turtas yra paveldimas iš šių asmenų, bus taikoma įstatyme numatyta lengvata ir paveldimo turto mokesčio mokėti nereikės.
neringa matuseviciene
Laba diena, turiu klausimą. Mirus motinai vyras ir jo broliai bei seserys
- viso 5 asmenys, paveldėjo namą po 15. Dabar visi gauna mokestį už žemės
sklypo nuomą po namu. Vyro sesuo norėjo stot į darbo biržą, tai pasakė,
kad negali, nes turi žemės. Ar žemė po namu yra skaitoma kaip žemės
turėjimas?
Giedrė Gabrielė Burbienė Taip, žemė po namu yra laikoma nuosavybe.
Lukrecija
Mano dukra yra nepilnametė ir neseniai pasigimdė vaikelį, o globa bus ant
manęs parašyta. Ar aš galėčiau važiuoti dirbti į užsieni?
Giedrė Gabrielė Burbienė Rekomenduoju Jums pasitarti su vaiko teisių apsaugos tarnybos
darbuotojais, nes šiuo atveju jie turi duoti sutikimą arba nesutikimą.
Jurgita
Laba diena.
Netikėtai pakliuvau į nemalonią situaciją sporto klube. Nuvažiavusi į vieną Vilniuje sporto klubą nusipirkau mėnesinį abonementą, bet nesugebėjau juo pasinaudoti, nes kalbėdama su administratore ir bandydama neapšviestoje patalpoje įžiūrėti įėjimą į persirengimo kambarius, nepastebėjau vieno laiptuko prie registratūros ir suklupau. Smarkiai pasitempiau koją, iškart išvažiavau į ligoninę. Administratorę informavau, kad mažiausiai mėnesį negalėsiu atvykti sportuoti, net nemaniau kad kils kokių problemų.
Grįžusi po maždaug pusantro mėnesio netikėtai sužinojau, kad mano abonementas jau baiginėjasi. Aš žinojau, kad klube, jei neatvyksti per mėnesį sportuoti po mėnesio imamas skaičiuoti laikas, bet kadangi aš negalėjau atvykti dėl traumos ir juo labiau kurią patyriau pačiam klube prie darbuotojų, net nemaniau, kad kils problemų.
Esmė tokia, kad išgirdusi, jog mėnesio paslaugų jau negausiu ir paklaususi, kodėl taip yra – juk neprašiau kompensacijos už traumą. Tiktai noriu to, už ką susimokėjau, buvau labai nemaloniai užsipulta. Kaip vėliau sužinojau, pats vadovas pradėjo ant manęs šaukti, nemandagiai kalbėjo ir elgėsi, įkišo į rankas taisykles nutempė už parankės prie staliuko ir liepė skaityti taisykles, nes kitaip su manimi net nesiteiks kalbėtis. Žodžiu, su vadovu niekaip nepavyko susikalbėti, jis labai nemandagus ir grubus. Kitą kartą grįžau su pažyma iš gydytojos, kad tikrai negalėjau sportuoti, taip bandydama parodyti, kad man vis tik priklauso mėnesio paslaugos už kurias mokėjau, be to, norėjau pareikalauti, kad man būtų gražinti pinigai, nes dėl nemandagaus vadovo elgesio su manimi, aš nebenorinti ten lankytis. Jis vėl mane užsipuolė, grasino suplėšyti mano pažymą ir mane išvaryti, neleido nei parašyti skundo dėl tokio elgesio su klientu, nei prašymo atgauti mano pinigus už paslaugas, kurių negavau. Eilinį kartą išėjau nieko nepasiekusi, nes vadovas manęs net neišklauso, tik šaukia, grasina ir net nebando rasti kompromiso.
Patarkit man, kaip elgtis tokioje situacijoje. Man jau ne tiek gaila tų 110LT, kiek esu įžeista dėl tokio elgesio su klientu, kuris jiems sumoka pinigus o tada su manimi kalbama kaip su kokia šiukšle.
Aš išsiunčiau į sporto klubą registruotą laišką su paaiškinimu situacijos ir prašymu man grąžinti pinigus, bet atsakymo niekaip nesulaukiu. Parašiau atsiliepimą, bet jie pasirodo atsiliepimus atsirenka tik teigiamus ir mano atsiliepimas tinklapyje nepasirodė.
Kaip man save apginti? Iš anksto dėkoju už atsakymą.
Giedrė Gabrielė Burbienė Sunku atsakyti Jums į klausimą nemačius sporto klubo taisyklių, su kuriomis pirkdama abonementą, greičiausiai pažymėjote, kad esate supažindinta.
Siūlau reikšti sporto klubui pakartotinę pretenziją, kad paslaugų teikimo laikas būtų pratęstas, nes trauma įvyko pačiame sporto klube ir ne dėl Jūsų kaltės, taip pat reikšti pretenziją dėl netinkamo vadovo elgesio, o jeigu tai nepadeda, kreipkitės į vartotojų teisių apsaugos tarnybą.
rasuole
Laba diena, vyras prieš metus išėjo iš namų ir kiek man žinoma išvažiavo dirbti į Angliją. Mes su juo nebendraujam, aš moku už jį mokesčius (už telefoną, nors jis juo nenaudojasi, už šiukšles, už žemę), nes bijau, kad anstoliai neareštuotų mano sąskaitų už jo įsiskolinimus. Turime nepilnametį sūnų, pinigų jis taip pat neduoda vaiko išlaikymui. Ar aš galiu išsiskirti jam nedalyvaujant?
Giedrė Gabrielė Burbienė Tokiose bylose sprendimas už akių pagal įstatymą yra negalimas, tačiau pasitaiko ir išimčių. Galite bandyti prašyti teismo, kad leistų apie santuokos nutraukimą paskelbti viešai laikraštyje arba įteikti dokumentus jo tėvams ar kt. artimoms giminėms.
12

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus