• Meilė ir seksas
 • Grožis ir stilius
 • Sveikata ir dieta
 • Nėštumas ir vaikai
 • Namai ir maistas
 • Gyvenimo būdas
 • Žvaigždės
 • Pramogos
 • Naujienos
 • Konkursai
Remigijus Bimba
Asmeninis sporto treneris
Remigijus Bimba
Adresas: www.rbimba.lt
Telefonas: +370 610 23 144
Kultūrizmu užsiiminėju nuo 1991 m., esu Lietuvos kūno kultūros akademijos sporto magistras. Turiu keturiolikos metų asmeninio trenerio patirtį.

1995–1997 m. tapau Lietuvos jaunimo kultūrizmo pirmenybių nugalėtoju, 1997 m. – Lietuvos vyrų kultūrizmo čempionu. Esu IFBB ir EBFF tarptautinės kategorijos kultūrizmo ir fitneso teisėjas.

Kasdien treniruoju ir konsultuoju įvairaus amžiaus žmones – nuo paauglių iki senjorų. Žinau Jūsų poreikius ir išmanau Jūsų galimybes, todėl galiu Jus treniruoti ir suteikti profesionalias konsultacijas sveikatingumo klausimais. Galiu būti Jūsų sveikos gyvensenos mokytoju.

Pastaba. Į tokius pačius skaitytojų klausimus treneris neatsakinės, todėl persiskaitykite prieš tai visus klausimus-atsakymus.
Jei norite gauti tikslesnį atsakymą į jūsų užduodamą klausimą, nurodykite savo
 • svorį
 • ūgį
 • amžių
 • taip pat treniruočių stažą ir siekiamus tikslus.

vika
Laba diena, sportuoju sporto klube, metu svorį, 3-4 kartus per savaite lankausi, tris dienas darau treniruotę su svoriais plius kardio, o kas antrą dieną tik kardio 40-50 min. Taip sportuoju nuo sausio mėnesio, tačiau nukrito tik 6 kg. Manau, kad problemos yra su mityba. Norėčiau paklausti, kaip reikia tinkamai maitintis, kad svoris sportuojant geriau kristų?
Remigijus Bimba Priežasčių, kodėl nemažėja riebalinis audinys gali būti daug. Pvz. poilsio stoka, netinkama treniruočių programa, suvartojama per daug kilokalorijų per parą ir t.t.
Jums reikėtų stebėti ne kilogramus, o apimtis ir riebalinį audinį. Galite svorio ir nedaug prarasti, bet ženkliai sumažinti riebalinį audinį ir apimtis. Todėl šis Jūsų rezultatas gali būti ir labai geras. Gaila, kad nepateikėte antropometrinių duomenų prieš pradedant sportuoti ir dabar.
Visų pirma, turite žinoti, kiek Jums reikia kilokalorijų suvartoti per dieną. Tiksliausiai pagrindinė medžiagų apykaita (PMA), matuojama specialiu aparatu, kuris pagal sunaudojamo deguonies kiekį parodo, kiek kilokalorijų išeikvojama gyvybinėms funkcijoms užtikrinti. Apskaičiavus individualią PMA suskaičiuojama fizinio aktyvumo palaikymui reikalinga energija pagal koeficientus. Rekomenduotina valgyti kuo mažiau perdirbtą maistą. Subalansuotos mitybos proporcijos turintiems antsvorį: baltymų – 30%, riebalų – 20%, angliavandenių – 50%. Tada belieka tik pasirinkti natūralius maisto produktus ir jų kiekius. Apskaičiuotas kilokalorijas paskirstykite į 5–6 kartus per dieną. Jei valgote 5 kartus, tai pusryčiams – 30%, priešpiečiams – 10%, pietums – 30%, pavakariams – 10%, vakarienei – 20%. Jei valgote 6 kartus, atitinkamai – 20, 10, 30, 10, 20 ir 10%.
Vilma
Kiek kartų per savaitę ir laiko (min.) galima važiuoti treniruokliu - dviračiu, kad pasiektum kokių nors rezultatų metant svorį? Ir per kiek laiko atsiranda pastovus noras judėti? (nenoriu trumpalaikio, noriu, kad tai taptų mano įpročiu judėti). Man 36 m., ūgis 1,73cm, svoris 92-95 kg.
Remigijus Bimba Rekomenduojama atlikti 3–5 aerobines treniruotes per savaitę, po 20–40 min. Visos treniruotės metu treniruokitės tokiu fiziniu krūviu, kad Jūsų pulsas būtų šiose ribose – 120-129 kartai per minutę.
Būtina laikytis subalansuotos mitybos principų, nes vien tik aerobinės treniruotės dėka „nesudeginsite“ kilokalorijų.
Reikėtų atlikti apie 6-8 pratimus su treniruokliais ar gumomis stambioms raumenų grupėms (krūtinei, nugarai, pilvo presui, nugaros apatinei daliai, šlaunims, sėdmenims).
Sunku tik pradėti sportuoti, bet jei turite tikslą, ir norite jo siekti, tai atsiranda ir noras.
Viktorija
Sveiki, man 17 metų, mano ūgis 176 cm sveriu 69 kg. Norėčiau sverti 59 kg ir padaryti pilvuką stangrų. Kiek atsilenkimų turėčiau padaryti per dieną ir ką dar galėtumėt patarti? Ačiū.
Remigijus Bimba Jei norite mažesnio kūno svorio ir stangraus pilvuko:
- Atlikite aerobinius pratimus (pvz. bėgimas, plaukimas, važiavimas dviračiu ir kt.);
- Valgykite natūralų maistą, kuo mažiau perdirbtą, ir maitinkitės mažomis porcijomis po 4–6 kartus per dieną;
- Pilvo preso raumenų treniruotė. Svarbiausia yra ne atsilenkimų kiekis per dieną, o – kokybė. Nebūtina pilvo preso raumenų treniruoti kiekvieną dieną. Rekomenduoju ne daugiau nei tris treniruotes per savaitę skirti pilvo preso raumenims, po du pratimus – viršutinei (susirietimai gulint ant kilimėlio 2–3x10–20) ir apatinei (sulenktų kojų kėlimai gulint ant kilimėlio 2–3x10–20) daliai.
Agne
Sveiki, man 28, esu 169 cm ūgio ir sveriu 70 kg. Kaip manote, kas sudegina daugiau kalorijų: valanda bėgimo ar 3 valandos vaikščiojimo? Bėgu ir vaikščioju normaliu, pogreičiu tempu, tikrai ne `koja už kojos`. Tiesiog bėgioti kartais tingiu, tai smagiau būna tiesiog eiti greitu tempu.
Dėkoju
Remigijus Bimba Atlikite tą fizinę veiklą, kuri teikia Jums malonumą, o ne tą, kuri yra kančia. Viskas priklauso kokiu intensyvumu sportuojate. Jei norite „sudeginti“ riebalinį audinį turite atkreipti dėmesį ne į fizinio krūvio pobūdį, o į trukmę ir pulsą.
Trukmė – rekomenduojama ne trumpiau nei 20 min. ir ne ilgiau nei 40 min. Tokių treniruočių dažnumas į savaitę galėtų būti 3–5 kartai.
Pulsas: svarbu – aerobinės treniruotės metu sekti pulsą, apskaičiuojamas pagal formulę (220–amžius) x 0,65–0,70.
Karolina
Sveiki. Mano ūgis 163cm, o svoris 77kg. Mano fizinis aktyvumas mažas, nes daug laiko turiu praleisti prie kompiuterio. Man 22 metai. Norėčiau patarimo. Kokius įpročius turiu keisti maisto ar fizinio aktyvumo, kad mano svoris būtų mažesnis. Ačiū.
Remigijus Bimba Visų pirma, pasirinkite natūralius maisto produktus, sekite kiek per dieną suvartojate kilokalorijų ir maitinkitės 3–5 kartus per dieną. Antra, pradėkite sportuoti. Nebūtina iškarto bėgti į sporto klubą kilnoti svorių ar į aerobikos užsiėmimus, juk galima pasirinkti ir kitus alternatyvius fizinio pobūdžio pratimus. Galite bėgioti, važinėti dviračiu, plaukioti, atlikti tempimo pratimus. Svarbu, kad reguliariai sportuotumėte ir palaipsniui didintumėte fizinį krūvį.
laura
Laba diena, man 19 metų, mano ūgis 1,79 m, o svoris 80 kg. Visi sako, kad esu stambi, net jau stresuoju ir nežinau, ką daryti?
Remigijus Bimba Turite viršsvorį, nes Jūsų KMI – 25. Toks svoris didina širdies ligų, cukrinio diabeto ir tam tikrų vėžio formų išsivystymo pavojų. Optimalus svoris, kai KMI – 18.8–23,8. Rekomenduoju ne stresuoti, o pakeisti savo gyvenimo būdą.

Sėkmės raktas – reguliarios treniruotės, subalansuota mityba ir poilsis. Atlikite tris treniruotes per savaitę: aerobinę treniruotę, treniruotę su svoriais ir tempimo pratimus.
Agne
Laba diena, man 18 m., esu 168 cm ūgio, sveriu 53 kg. Judu vidutiniškai. Kiek kcal per dieną turėčiau suvartoti, kad palaikyčiau esamą svorį? Ačiū už atsakymą.
Remigijus Bimba Jums per parą reikėtų suvartoti apie 1800 kcal.
Tiksliausiai pagrindinė medžiagų apykaita (PMA – energijos kiekis, kuris reikalingas gyvybei palaikyti: kvėpavimui, širdies darbui, kepenų, inkstų veiklai, bet kuriai organizme vykstančiai reakcijai užtikrinti) apskaičiuojama, kai matuojama specialiu aparatu, kuris pagal sunaudojamo deguonies kiekį parodo, kiek kilokalorijų išeikvojama gyvybinėms funkcijoms užtikrinti. PMA dažniausiai būna pastovi, todėl padauginus ją iš fizinio aktyvumo koeficiento, galima nustatyti energijos sueikvojimą per parą, t.y. kiek Jums reikia suvartoti kilokalorijų, kad palaikyti esamą kūno svorį.
Agne
Sveiki, man 20 metų, sveriu 56 kg, esu 163 cm ūgio. Neseniai pradėjau truputį sportuoti, bėgioti. Viso to tikslas - įgauti truputį daugiau ištvermės ir, aišku, truputį padailinti kūną. Mano problema tokia: esu gana smulki, tačiau turiu didelę krūtinę, kuri sukelia įvairių problemų, pradedant tuo, kad sunku rast tinkamų rūbų, baigiant tuo, kad iškraipo visą figūrą ir negražiai atrodo. Ar įmanoma atliekant kokius nors pratimus ją sumažinti?
Remigijus Bimba Fizinio krūvio ir mažo kaloringumo dietos dėka sumažinsite riebalinį audinį, tuo pačiu ir krūtinės apimtis.
Rekomenduočiau atlikti 3–5 kartus per savaitę aerobinį krūvį po 20 min. (pulsu 130–140 tvinksnių per minutę). Tokiu būdu „deginsite“ riebalinį audinį.
Kas antrą dieną reikėtų atlikti pratimus su svoriais ar gumomis ne tik krūtinės raumenims, bet ir nugarai, pilvo presui, sėdmenims, šlaunims. Treniruotė krūtinės raumenims galėtų būti tokia: štangos arba svarmenų spaudimas sėdint ant suoliuko, kurio kampas 30 laipsnių 3x12; svarmenų „plėšimai“ gulint ant suoliuko 3x12. Šie pratimai sustiprins raumenis ir pagražins jų linijas.
Jei laikysitės nurodytų rekomendacijų, Jūsų krūtinės forma pakis ir neturėsite problemų apie kurias rašote.
Lina
Sveiki, likus iki vasaros 3 mėnesiams aš pradėjau laikytis dietos (negaliu valgyti po 18 valandos). Mano draugai sako, kad tai matosi ir kad man nebereikia daugiau laikytis šios dietos. Aš irgi matau skirtumą, bet ties pilvo sritimi aš dar turiu riebalų sluoksnį (atsisėdus gaunasi "gelbėjimosi rato" efektas), o kietos vietos (šlaunys, užpakaliukas) viskas su jomis gerai. Ką daryti, gal galite patarti kitas dietas kurios sukoncentruoja pilvo riebalų metimą? Beje, aš darau ir atsilenkimus.
Remigijus Bimba Juk nebūtina kankinti organizmo, galima valgyti ir po 18 val., jei norisi. Svarbu, ką valgote ir kokie kiekiai (kcal). Atlikite aerobinius, pilvo preso ir nugaros apatinės dalies raumenims pratimus. Tokiu būdu Jūs sumažinsite riebalinį audinį ir sustiprinsite liemens raumenis. Rekomenduojami pratimai pilvo presui – susirietimai ant Fitball kamuolio ir dubens kėlimas gulint ant kilimėlio 3x10–20, o nugaros apatinės dalies raumenims – atsilenkimai gulint ant (pilvo) Fitball kamuolio 3x10–20.

Lina
Mano ūgis 1,75 m, sveriu 105 kg, esu 19 m. Labai greit priaugau svorio, vartodama vaistus ir nežinau, ką daryti?
Remigijus Bimba Labai sunku patarti, nenurodėte kokius vaistus vartojate. Rekomenduočiau kreiptis į savo gydytoją ir pasikonsultuoti su juo. Arba galite parašyti asmeniškai man (el. pašto adresas: info@rbimba.lt) ir tiksliau apibūdinti situacija, kad galėčiau Jums patarti.
Osvaldas
Aš noriu pradėti intensyviai sportuoti. Ar man galima naudoti kokių maisto papildų, jei galima tai kokių? Ką turėčiau valgyti? Man 14 metų, ūgis 1,7m svoris 54 kg.
Remigijus Bimba Jei jau nusprendėte sportuoti, tai pradėkite tai daryti su trenerio priežiūra.
Paaugliams rekomenduotini tik vitaminai ir mineralai.
Valgykite 5-6 kartus per dieną. Pagrindinis maistas – angliavandeniai (pvz. ryžių, grikių, avižinių dribsnių, makaronų, juodos rupios duonos ir kt.) ir pieno produktai (pvz. pienas, varškė, sūris ir kt.). Taip pat valgykite daržoves, vaisius, bei baltyminį maistą (mėsą, kiaušinius, žuvį).
EgliuX
Sveiki, dar kartą,
Vaikinai prieš ryškinant raumenis, truputį paaugina masę. Tuomet geria kažkokius miltelius arba tabletes valgo, kad tas raumuo ryškėtų. O panelėms tokių dalykų - kad ryškėtų greičiau raumuo - nėra?

Remigijus Bimba Tiek vyrams, tiek moterims rekomenduotina vartoti lipotropinius ir/ar termogeninius (mažinantys riebalinį audinį) maisto papildus.
Anonimas
Mano ūgis 173 cm, svoris 62 kg, man 18. Mano kojų raumenis labai stiprūs, nes jau 7 metus intensyviai žaidžiu futbolą, bet neturiu gražaus pilvo preso. Taigi, kaip man greit išryškinti pilvo presą?
Remigijus Bimba Greitai niekas nesidaro. Turite nuosekliai ir reguliariai sportuoti (atlikti stambioms raumenų grupėms pratimus su svoriais ir aerobinį krūvį), laikytis subalansuotos mitybos principų, kad raumenys taptų reljefingi.
GINTARE
Sveiki. Pagimdžiau prieš tris savaites. Per nėštumą priaugau 26 kg, tačiau jau 15 kg numečiau, pilvas atrodo labai baisiai, nudribęs ir strijuotas. Taigi norėjau paklausti, kokie pratimai tiktų jį naikinant, nes gal numetus pilvuką ir tos strijos ne taip baisiai atrodytų. Juk gražus kūnas - treniruotas kūnas:)

Remigijus Bimba Jei Jūsų gydytojas leidžia sportuoti, tai pirmąjį mėnesį rekomenduočiau tik aerobinį krūvį (plaukimas arba treniruotė su funkciniu treniruokliu – dviračiu, elipsiniu, irklavimo treniruokliu ir kt.). Atlikite tris kartus per savaitę po 20-30 minučių. Tokios treniruotės metu pulsas apskaičiuojamas pagal šią formulę: (220-amžius)x0,60-0,70.

alvyda
Man 24, prieš gimdymą svėriau 55 kg, dabar gal kokį 70. Niekas beveik nepasikeitė, tik liko šioks toks pilvukas. Ką daryti ir kaip jo atsikratyti? Niekas nepadeda: nuo sportavimo kojos raumeningos pasidarė, rankos taip pat, o pilvas vis tiek yra. Ką darau ne taip? Nenoriu raumenų, noriu tik atsikratyti pilvuko.
Remigijus Bimba Sekite savo mitybą. Arba Jūs suvartojate per daug kcal, arba per mažai. Pirmu atveju, Jūs nesugebate „išdeginti“ kalorijų pertekliaus, o antru atveju – sulėtėja medžiagų apykaita ir riebalinis audinys nemažėja.
Taip pat rekomeduočiau atlikti aerobinį krūvį. Tris kartus per savaitę po 20-30 min. Raumenų tonusui atlikite pratimus su svoriais. Atlikite daugiau serijų ir daugiau pakartojimų (Pvz. 4x20 – apatinei daliai ir 4x12 viršutinei daliai su mažais svoriais).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1112 13

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus