• Meilė ir seksas
 • Grožis ir stilius
 • Sveikata ir dieta
 • Nėštumas ir vaikai
 • Namai ir maistas
 • Gyvenimo būdas
 • Žvaigždės
 • Pramogos
 • Naujienos
 • Konkursai
Remigijus Bimba
Asmeninis sporto treneris
Remigijus Bimba
Adresas: www.rbimba.lt
Telefonas: +370 610 23 144
Kultūrizmu užsiiminėju nuo 1991 m., esu Lietuvos kūno kultūros akademijos sporto magistras. Turiu keturiolikos metų asmeninio trenerio patirtį.

1995–1997 m. tapau Lietuvos jaunimo kultūrizmo pirmenybių nugalėtoju, 1997 m. – Lietuvos vyrų kultūrizmo čempionu. Esu IFBB ir EBFF tarptautinės kategorijos kultūrizmo ir fitneso teisėjas.

Kasdien treniruoju ir konsultuoju įvairaus amžiaus žmones – nuo paauglių iki senjorų. Žinau Jūsų poreikius ir išmanau Jūsų galimybes, todėl galiu Jus treniruoti ir suteikti profesionalias konsultacijas sveikatingumo klausimais. Galiu būti Jūsų sveikos gyvensenos mokytoju.

Pastaba. Į tokius pačius skaitytojų klausimus treneris neatsakinės, todėl persiskaitykite prieš tai visus klausimus-atsakymus.
Jei norite gauti tikslesnį atsakymą į jūsų užduodamą klausimą, nurodykite savo
 • svorį
 • ūgį
 • amžių
 • taip pat treniruočių stažą ir siekiamus tikslus.

Aiste
Sveiki. Mano ūgis 167cm, o svoris 44 kg. Atrodo, sveriu nedaug, turėčiau būti liekna, bet visi riebalai kaupiasi ant šlaunų, ypač priekinėj ir vidinėj dalį, taip pat labai negraži yra dalis virš kelių. Gal galėtumėte pasiūlyti kokių nors konkrečių pratimų? Dėkoju.
Remigijus Bimba Jums trūksta svorio, nes KMI – 15,8. Normalus svoris, kai KMI – 18,5–24,9. Manau, Jums reikia priaugti keletą kilogramų, todėl rekomenduočiau treniruotis su svoriais ir padidinti kcal kiekį per dieną.
Dėl reguliarių treniruočių, keisis Jūsų kūno kompozicija. Riebalų sankaupos sumažės.
Apatinės kūno dalies treniruotė galėtų būti tokia:
Svorio spaudimas kojomis sėdint treniruoklyje 2-3x12
Įtūpstai į priekį pakaitomis 2-3x8-12
Kojų lenkimas gulint treniruoklyje 2-3x12
Aušra
Laba diena. Man problemas kelia apatinė kūno dalis, t.y. norėčiau ją sumažinti. Treniruojuosi 5 kartus per savaitę, t.y. pakaitomis važiavimas dviračiu (10 km) ir greitas ėjimas (5 km). Taip pat stengiuosi mažinti suvartojamo maisto kiekį. Taip sportuoju jau 2 mėnesius, tačiau rezultato beveik nėra. Gal kažką darau ne taip? Ačiū.
Remigijus Bimba Pirma, sekite pulsą aerobinio darbo metu ((220-amžius) x 0,60-0,70) ir ne kilometrais skaičiuokite krūvį, o minutėmis. Rekomenduoju atlikti 3-5 treniruotes per savaitę po 20-30 min.
Antra, turite treniruotis ir su sunkmenomis arba gumomis. Jei treniruosite stambias raumenų grupes, tai pasieksite greičiau norimo rezultato.
Avūte
Laba diena. Numečiau nemažai svorio, bandau po truputį judėti ir toliau. Ūgis ~167. svoris - ~64-63. 17 metų. Kasdien sportuoju, tačiau savaitgaliais ne taip intensyviai. Stengiuosi kuo sveikiau maitintis. Tačiau yra problema - maždaug kas savaitę rimtai persivalgau. Truputį išsigąstu, kadangi suprantu, jog tai negerai, bet vis tiek kišu viską iš eilės.
Girdėjau, jog prie anoreksijos ir bulimijos yra priskiriama dar viena liga - persivalgymas. Kaip manot, ar aš šia liga nesergu? Ir kur reikėtų kreiptis?
Remigijus Bimba Jei tai būtų pastovus persivalgymas – tai valgymo sutrikimas, apibūdinamas nuolatiniais persivalgymo priepuoliais, be reguliaraus pasipriešinimo jiems bei neturintis kompensacinio elgesio. Svarbiausias pastovaus persivalgymo požymis – kontrolės praradimo jausmas. Šis požymis pirmiausia skiria pastovų persivalgymą nuo paprasto persivalgymo ar piktnaudžiavimo maistu. Rekomenduočiau pasikonsultuoti su psichoterapeutu ir/arba dietologu, susidaryti valgiaraštį ir save kontroliuoti!
Dovile
Sveiki, norėjau paklausti, kokio svorio svarmenis kelti rankoms, kad neaugtų raumenys, o tik išryškėtų, nes keliu po 4 kg ir matau pokyčius rankų apimtyje, o raumeningų rankų nenoriu.
Remigijus Bimba Juk sveikatingumo treniruotėse nebūtina treniruoti rankų raumenis. Treniruokite jas, kai ruošitės dalyvauti fitneso ar kultūrizmo varžybose. Atminkite, jei atliekate pratimus nugaros raumenims yra treniruojami dvigalvio, jei krūtinės – trigalvio žasto raumenys. To pilnai pakanka, kad rankų raumenys būtų gražūs ir stiprūs.
Jei norite turėti ryškius raumenis, rekomenduočiau laikytis subalansuotos mitybos principų ir atlikti aerobinį krūvį.
Deimantė
Sveiki, man greit 16, mano ūgis 168-169m, sveriu apie 58 kg, svoris normalus, bet mano storokos šlaunys, daug riebalų susikaupę pilvo srityje, rankos stambokos, lankau šokius 3 k. per savaitę, 2k. per savaitę (ne visada) užsiėmimai per kūno kultūros pamokas (šiuo metu dažniausiai bėgiojam), bet visa tai man nepadeda. Gal galėtumėte patarti, kokius pratimus galėčiau daryti papildomai? Esu nelabai aktyvi. Ar darbas su svoriais nekenkia ūgio augimui?
Remigijus Bimba Fizinio krūvio tikrai pakanka, ką šiuo metu atliekate. Manau svarbiausia sumažinti saldžių, sūrių ir aštrių patiekalų suvartojimą. Valgykite 4-5 kartus per dieną, mažomis porcijomis ir tik natūralų maistą, kuo mažiau perdirbtą. Pvz., nevartokite gazuotų gėrimų, marinuotų maisto produktų ir kt. Ir tada pamatysite, kad kūno apimtys mažėja.
Rekomenduočiau atlikti pratimus su gumomis ir/arba su treniruokliais stambioms raumenų grupėms. Venkite pratimų, kurie tiesiogiai apkrauna stuburą!
ruta
Kaip priaugti svorio? Sveriu 57-58 kg, esu 1,75 ūgio, man 33 m. Bet norėčiau sverti apie 62-64 kg. Nėštumo metu buvau priaugusi iki 80 kg. Ėmiau intensyviai sportuoti namuose. Dabar matau, kad be reikalo, nes mano medžiagų apykaita daro savo - pats svoris krenta labai greitai ir manau, ar neteks grįžti prie buvusių 54, o gal ir dar mažiau. Valgau labai normaliai ir daug - visi medikai teigia, kad mano greita medžiagų apykaita, bet manęs tai netenkina. Ką daryti?
Remigijus Bimba Manau, Jūs suvartojate per mažą kcal kiekį per dieną, todėl svoris mažėja arba laikosi vienodas. Valgykite 5–6 kartu per dieną. Padidinkite kcal kiekį angliavandenių sąskaita. Jei pastebite, kad sunku tiek kartų valgyti ar organizmas nespėja suvirškinti maisto, galite gerti vieną ar du Weigh gainer (angliavandeninius-baltyminius) kokteilius su pienu vietoje maitinimosi.
Egle
Laba diena,
Esu 23, ūgis 1,67 m, svoris 53 kg.
Sportuoju salėje 3 kartus į savaitę + 2 kartus į savaitę šoku rumbą.
Jaučiuosi puikiai, svorio mesti nenoriu, tik mane neramina vienas dalykas: kaip išryškinti apatinius pilvuko raumenis? Viršutiniai jau lyg ir normaliai matosi, bet aš norėčiau „six packo“. Kokius pratimus atlikti? Ir apskritai, ar įmanoma merginoms tokių rezultatų pasiekti?
Remigijus Bimba Be abejo, įmanoma. Rekomenduočiau atlikti pratimus pilvo preso apatinei daliai:
Sulenktų kojų kėlimai gulint ant kilimėlio 3x10-20
Susirietimai gulint ant kilimėlio, kojos pakeltos 3x10-20
Asta
Sveiki. Man 23 m., ūgis 1, 75 m., svoris- 62 kg. Norėjau paklausti, kaip padidinti ir pagražinti sėdmenis. Kokius pratimus atlikti? Nesu itin liesa, sėdmenys tvirti, bet mano figūra šiek tiek vyriška (trikampio formos).
Remigijus Bimba Atlikite šiuos pratimus:
Įtūpstai į priekį po vieną koją pakaitomis 3x10-20
Mirties trauka su štanga arba svarmenimis sulenktomis kojomis 3x16
Lijana
Sveiki, turiu problemų su savo svoriu, mano ūgis 1,60 sveriu 90kg, žinau, kad tai jau antro laipsnio nutukimas, taip atrodydama tikrai jaučiuosi nekaip, kompleksuoju ir pačiai jau darosi neramu dėl savo sveikatos. Laikausis savo susikurtos dietos - valgau viską, tik mažesnėmis porcijomis, į savo valgiaraštį stengiuosi daugiau įtraukti daržoves ir vaisius, atsisakiau nemažai riebių ir nesveikų maisto produktų (kiauliena, saldumynai, saldžių miltinių patiekalų, čipsai ir pan.). Svoris po truputį krinta, bet žinau, kad vien to neužtenka, noriu pradėti sportuoti, bet nežinau kokie pratimai geriausiai tiktų. Bėgioti negaliu dėl širdies sutrikimų, kadangi pradedu dusti. Mažai judu, kadangi darbas mano sėdimas, kai turiu laisvesnio laiko stengiuosi ištrūkti į gamtą su dviračiu. Tačiau vien to neužtenka, norisi dar daugiau numesti svorio ir sustangrinti savo kūną raumenukais, bet ir nenoriu per daug jų "pripumpuoti". Labiausiai norėčiau sumažinti savo pilvuko, šlaunų ir kojų apimtis, kokius galėtumėte pasiūlyti pratimus? Beto stengiuosi kiekvieną dieną sukti lanką bent jau valandą laiko.
Maloniai lauksiu Jūsų atsakymo
Remigijus Bimba Rekomenduočiau atlikti 3-5 aerobines (pvz., plaukimas, važiavimas dviračiu, irklavimo treniruoklis ir kt.) treniruotes per savaitę. Treniruotės metu pulsas apskaičiuojamas pagal šią formulę:
(220-amžius)x0,60-0,70
cd
Laba diena, mano svoris 56, ūgis 171, neseniai tai pasiekiau, ir nenoriu nei priaugti, nei numesti. Mano fizinis aktyvumas vidutinis. Kiek kalorijų patartumėte suvartoti?
Remigijus Bimba Rekomenduočiau suvartoti apie 1500 kcal. per parą. Negaliu tiksliai apskaičiuoti, nes ne visus savo duomenis nurodėte (pvz. trūksta Jūsų metų ir t.t.).
Aistė
Sveiki,
Kokius konkrečius pratimus reikėtų atlikti, norint sudeginti riebalus nuo pilvo? Kaip dažnai turėtų vykti treniruotės?
Remigijus Bimba Atminkite, labai svarbi yra mityba, jei norite sudeginti riebalinį audinį.
Sportuokite tris kartus per savaitę. Atlikite aerobinius pratimus (pvz. bėgimas, važiavimas dviračiu ir kt.) ir pratimus su svoriais stambioms raumenų grupėms. Orientacinė programa galėtų būti tokia:
Pilvo presas. Sulenktų kojų kėlimas gulint ant kilimėlio 2-3x10-20
Susirietimai gulint ant kilimėlio 2-3x10-20
Nugaros apatinė dalis. Atsilenkimai atgal sėdint treniruoklyje 2-3x16
Krūtinė. Svorio spaudimas pirmyn treniruoklyje 2-3x12
Nugara.Vertikalaus lyno traukimas prie smakro sėdint 2-3x12
Šlaunų keturgalvis. Svorio spaudimas kojomis kampu treniruoklyje 2-3x16
Šlaunų dvigalvis. Kojų lenkimas gulint treniruoklyje 2-3x16
Karolina
Laba diena, norėjau paklausti, ar sportuojant treniruoklių salėje reikia daryti tempimo patimus? Lankiausi 4 sporto klubuose ir 2 iš jų treneriai parodė tempimo pratimus ir juos darydavau po kiekvieno treniruoklio, o kituose 2 man aiškino, kad tempimo tikrai nereikia. Sportavimo tikslas - numesti nemažą antsvorį.
Remigijus Bimba Aš rekomenduoju po treniruotės atlikti tempimo pratimus. Nes tempimo treniruotė yra neatsiejama treniruotės dalis sveikatingumo programoje. Nepriklausomai, ar Jūs “deginate” riebalinį audinį, ar auginate raumenis.
Zivile
Sveiki, mano ūgis 172,5 cm, svoris 63-65 kg (jis pastoviai kinta), mano figūra obuoliuko formos, tad didžiausia problema – mano pilvukas. Esu dažnai sportuojanti, tačiau nereguliariai. Norėčiau išryškinti savo pilvuką ir sureguliuoti savo mitybą. Ką galėtumėte patarti? Ačiū.
Remigijus Bimba Pasiūlymas būtų toks – keiskite gyvenimo būdą. Jei norite pasiekti norimą rezultatą, būtina sportuoti reguliariai, tris kartus per savaitę.
Jolita
Labas,
Mano ūgis 186cm, svoris 49 kg, labai norėčiau sverti nors 55 kg, nes atrodau kaip šakaliukas. Norėjau paklausti, ar sportas padėtų priaugti svorio ir koks tai sportas turėtų būti?
Ačiū už atsakymą.
Remigijus Bimba Sportuodami priaugtumėte raumenų, t.y. padidėtų Jūsų svoris, jei padidintumėte kcal kiekį per parą, priešingu atveju svoris tik mažės. Rekomenduočiau pradėti lankyti treniruoklių salę. Sportuokite tris kartus per savaitę, porinėmis arba neporinėmis savaitės dienomis. Atlikite 6–8 pratimus su svoriais, stambioms raumenų grupėms po 2-3 serijas, viršutinei daliai – 8, o apatiniai – 12 pakartojimų.
Rasa
Laba diena Remigijau,
Turiu klausimėlį jums: mano ūgis 172 cm, svoris 65 kg.Viršutinei kūno daliai neturiu priekaištų, deja, mano klubai ir kojos yra didesni nei norėčiau. 6m. sportavau labai intensyviai, todėl mano kojų raumo greitai išryškėja, jei dirbu daug su jom. Mano tikslas - ne raumenis didinti, bet klubus sumažinti. Jei daug sportuoju, tai pas ne tik raumuo išryškėja, bet ir kojos atrodo kaip kaladės. Mąstau, kad vienintelis būdas – riebalų nusiurbimas, kadangi noriu išbandyti viską prieš einant tokį žingsnį, klausiu jūsų patarimo, kokia fizinė mankšta gali man padėti sumažinti apimtis, o neryškinti raumenis?
Remigijus Bimba Riebalų “nusiurbimas” nėra vienintelis kelias. Rekomenduočiau atlikti pratimus su svoriais, naudojant didesnį pakartojimų skaičių ir mažą svorį. Pvz. 4-5 x 16-20. Taip pat po treniruotės su svoriais atlikite aerobinę treniruotę su funkciniu treniruokliu (pvz. laipyne).
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 1213

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus