• Meilė ir seksas
 • Grožis ir stilius
 • Sveikata ir dieta
 • Nėštumas ir vaikai
 • Namai ir maistas
 • Gyvenimo būdas
 • Žvaigždės
 • Pramogos
 • Naujienos
 • Konkursai
Remigijus Bimba
Asmeninis sporto treneris
Remigijus Bimba
Adresas: www.rbimba.lt
Telefonas: +370 610 23 144
Kultūrizmu užsiiminėju nuo 1991 m., esu Lietuvos kūno kultūros akademijos sporto magistras. Turiu keturiolikos metų asmeninio trenerio patirtį.

1995–1997 m. tapau Lietuvos jaunimo kultūrizmo pirmenybių nugalėtoju, 1997 m. – Lietuvos vyrų kultūrizmo čempionu. Esu IFBB ir EBFF tarptautinės kategorijos kultūrizmo ir fitneso teisėjas.

Kasdien treniruoju ir konsultuoju įvairaus amžiaus žmones – nuo paauglių iki senjorų. Žinau Jūsų poreikius ir išmanau Jūsų galimybes, todėl galiu Jus treniruoti ir suteikti profesionalias konsultacijas sveikatingumo klausimais. Galiu būti Jūsų sveikos gyvensenos mokytoju.

Pastaba. Į tokius pačius skaitytojų klausimus treneris neatsakinės, todėl persiskaitykite prieš tai visus klausimus-atsakymus.
Jei norite gauti tikslesnį atsakymą į jūsų užduodamą klausimą, nurodykite savo
 • svorį
 • ūgį
 • amžių
 • taip pat treniruočių stažą ir siekiamus tikslus.

Violeta
Ketinu pradėti lankyti sporto klubą. Noriu sustangrinti kūną. Esu liekna, bet kūnas suglebęs. Ir dar pilvukas per minkštas. Kokie pratimai man tiktų? Ačiū.
Remigijus Bimba Trys treniruotės per savaitę. Atlikite treniruotę su svoriais (krūtinės, nugaros, pilvo preso, nugaros apatinės dalies, šlaunų ir sėdmenų raumenims), po jos 20 min. aerobinę treniruotę ir tempimo pratimus.
Karolina
Laba diena, norėjau paklausti, kokie pratimai padėtų padaryti pilvuką plokščią? Sveriu apie 50 kg, mano ūgis apie 165-167 cm. Man 16 metų.
Iš anksto dėkui.
Remigijus Bimba Atlikite šiuos pratimus:
Susirietimai gulint ant kilimėlio 2-3x10-20
Sulenktų kojų kėlimai gulint ant kilimėlio 2-3x10-20.
Asta
Sveiki. Savo kūnu esu patenkinta, tik yra viena vieta, kurią norėčiau patobulinti - tai mano klubai ir užpakaliukas, bet ypač klubai. Kaip galėčiau sumažinti jų apimtį? Į sporto klubą neturiu laiko nueiti, nes esu studentė. Ačiū už atsakymą.
Remigijus Bimba Jei yra netoliese parkas ar stadionas, rekomenduočiau atlikti, kas antrą dieną po 20–30 min. aerobines treniruotes, t.y. bėgimą. Svarbu viso bėgimo metu sekti pulsą. Jis apskaičiuojamas pagal šią formulę:
(220-amžius) x 0,60-0,70.
Po bėgimo atlikite pratimus šlaunų ir sėdmenų raumenims. Pvz. Pritūpimai, įtūpstai į priekį ir kt.
Indre
Laba diena. Noriu Jūsų paklausti poros klausimų:
1. Kokio efektyvumo yra dietos ir aplamai mityba pagal kraujo grupes? Skaičiau, kad moksliškai tai neįrodyta. Mano grupė II, tai man vertingi vos keletas produktų, neutralių truputis daugiau, o visi pagrindiniai produktai -žalingi, auginantys svorį.
2. Kiek kcal reikia suvartoti per dieną mažiau, kad imtų svoris kristi. Pagal mano amžių, judėjimo intensyvumą, svorį ir ūgį aš turėčiau suvartoti apie 1900. Tai kad kristų svoris, ar pakaks 500 kcal mažiau suvartot į parą?
Dėkui už atsakymus.
Su pagarba,
Indre.
Remigijus Bimba 1. Aš nerekomenduoju laikytis kraujo grupės dietos.
2. Labai sunku rekomenduoti kcal kiekį per parą nežinant Jūsų amžiaus, svorio, fizinio aktyvumo. Patarimas būtų toks. Nesumažinkite kcal per parą mažiau nei 1200.
Laima
Kartais kyla didelis persivalgymas ir tikrai skrandis būna perkimštas,ar galima kitą dieną daryti iškrovos dieną: tarkim gerti daug skysčių ir valgyti vien įvairius vaisius ir taip sunormalizuoti mitybą.
Remigijus Bimba Geriausia būtų, jei Jums ne tik nekiltų noras persivalgyti, bet ir nepersivalgytumėte. Organizmui tokie kraštutinumai (persivalgymas, o po to iškrovos dienos) nereikalingi, tokiu būdu jį tik alinate. Valgykite dažnai per dieną, bet mažomis porcijomis. Rekomenduoju laikytis subalansuotos mitybos principų.
AM
Laba diena,
Mano darbo dienos laikas chaotiškas, todėl tai kenkia mitybai. Ji tapo labai nereguliari. Pusryčius galiu pavalgyti (tai dažniausiai būna avižinė košė), pietų neinu valgyti, o ką nors rimtesnio suvalgyti neleidžia darbo vieta, nes įsivaizduoju, kaip nemalonu darbo vietoje dar penkiems žmonėms užuosti ir girdėti, kaip aš kramsnoju mėsytę ir kopūstų salotas. Todėl pietums dažniausiai valgau vaisius, jogurtus. Vakarienė būna labai soti- sriuba, mėsa, salotos. Norėjau paklausti, ar toks pietų ir vakarienės maišymas nėra blogai, ar nepakenks mano svoriui?
Remigijus Bimba Žinoma, kad gali pakenkti Jūsų sveikatai. Optimalu, kai maitinatės penkis kartus per dieną: trys pagrindiniai valgiai (pusryčiai, pietūs, vakarienė) ir du užkandžiai tarp jų. Tokiu atveju maisto kaloringumas turėtų būti išdėliotas tokia tvarka: pusryčiai - 30%, priešpiečiai – 10% , pietūs - 30%, pavakariai - 10%, vakarienė - 20%.
Kristina
Mano ūgis 150 cm, o sveriu 55 kg. Norėčiau sverti 49 kg. Gal kokia dieta pasiūlytumėt?
Remigijus Bimba Jūsų kūno masės indeksas (tai ūgio ir svorio santykio rodiklis, leidžiantis įvertinti ar žmogaus svoris normalus ar yra antsvoris bei nutukimas) yra 24,4. Optimalus KMI moterims, kai 18,8-23,8. Patariu sveikai maitintis ir būti fiziškai aktyviai. Jei norite sumažinti riebalinį audinį valgykite mažiau maisto, kuris turi angliavandenių.
Sonata
Kokie efektyvus pratimai mažinti „gelbėjimosi rata“ namų sąlygomis? Ir ar įmanoma pastangrinti krūtinę, kai metant svorį išsitampė oda? Kokiais pratimais? Ačiū.
Remigijus Bimba Visų pirma, treniruotės turėtų būti reguliarios, kas antrą dieną. Antra, reikėtų įsigyti minimalų sporto inventorių (pvz., fitball kamuolį, kilimėlį, specialias gumas). Turėtumėte 20-40 min. atlikti aerobinį krūvį (pvz., bėgimas, važiavimas dviračiu). Po to atlikti po vieną pratimą stambioms raumenų grupėms (pilvo presui, nugaros apatinei daliai, krūtinei, nugarai, šlaunims, sėdmenims) su fitball kamuoliu ir gumomis.
Arvydas
Koks sportas labiausiai didina rankų raumenis? Gal net koks maistas ?
Kaip vertinate maisto papildų vartojimą raumenų masei didinti? Ačiū.
Remigijus Bimba Jei norite ne tik padidinti rankų apimtis, bet ir turėti gerai išvystytus raumenis, tai galėsite pasiekti, jei sportuosite treniruoklių salėje. Be abejo, jei maitinsitės netinkamai, rezultatų nepasieksite. Jūsų mityboje turėtų būti pakankamas kiekis baltymų, angliavandenių, riebalų. Kad raumenys greičiau atsistatytų po fizinio krūvio, rekomenduojama vartoti maisto papildus.
Laura
Sveiki, man 22 metai, mano ūgis 1,67 cm, šiuo metu svoris – 66 kg. Esu moteriško tipo mergina, t.y. platūs klubai, storos kojos. Anksčiau svėriau 70 kg, bet nukrito svoris daugiausia nuo užpakalio. Kojos tebėra stambios. Beje, mano mamos klubai ir kojos taip pat stori. Patarkit, kaip numesti svorio nuo kojų. Labai ačiū.
Remigijus Bimba Neįmanoma sumažinti riebalinio audinio vien tik nuo kojų. Jei pradeda “degti“ riebalai, tai tolygiai nuo viso kūno. Patarimas - pradėkite sportuoti. Rekomenduočiau aerobinį krūvį derinti su treniruotėmis treniruoklių salėje. Taip pat siūlyčiau laikytis subalansuotos mitybos principų.
dzordana
Man 21 m. Esu 1,71m ūgio, sveriu 53 kg. Noriu sustangrinti kūną, ypač krūtinę, pilvą ir užpakaliuką. Sporto klube apsilankyti nėra laiko, nes turiu dukrytę. Kokie pratimai tinkamiausi ir efektyviausi namų sąlygomis?
Remigijus Bimba Rekomenduočiau įsigyti tokį inventorių:
• gumas,
• fitball kamuolį,
• kilimėlį.
Šios sporto įrangos Jums pilnai užteks, tobulinti savo kūno linijas. Atlikite pratimus stambioms raumenų grupėms: pilvo presui (susirietimai ant fitball kamuolio ir sulenktų kojų kėlimai gulint ant kilimėlio), nugaros apatinei daliai (atsilenkimai ant fitball kamuolio), šlaunims (pritūpimai), sėdmenims (padėtis keturiomis, užkabinkite gumą ant pėdos arba užsiriskite pasunkinimą ant kojos čiurnos ir kelkite sulenktą koją per kelią aukštyn), krūtinei (gumą užkabinkite už durų rankenos, atsisukite nugara ir sulenktomis rankomis darykite ovalų judesį į priekį, tol kol delnai pasieks vienas kitą), nugarai (gumą užkabinkite už durų rankenos, atsistokite veidu į duris ir traukite gumas link pilvo šonų).
Kiekvieną pratimą kartokite 2-3 kartus. Viršutinės kūno dalies raumenims atlikite 12, o apatinės – 16 pakartojimų.
lina
Kokius pratimus geriausiai daryti namuose, kad sustangrėtų užpakalis. Šiaip kasdien darau pritūpimus - ar tai padeda? Ačiū.
Remigijus Bimba Atliekant pritūpimus, Jūs treniruojate šlaunų ir sėdmenų raumenis. Tik nereikia atlikti kiekvieną dieną. Sportuokite kas antrą dieną, nes organizmui reikia atsistatyti po fizinio krūvio.
Pratimai, kuriuos rekomenduočiau atlikti namuose:
• Pritūpimai, kojos pečių plotyje, rankos už galvos (jei lengva galima atlikti su svarmenimis, tada rankos nuleistos žemyn) 3x12-20
• Įtūpstai į priekį po vieną koja pakaitomis (jei lengva galima atlikti su svarmenimis) 3x12-20
• Padėtis keturiomis, užkabinkite gumą ant pėdos arba užsiriskite pasunkinimą ant kojos čiurnos ir kelkite sulenktą koją per kelią aukštyn 3x12-20
Ema
Sveiki, norėjau pasiteirauti, jei aš pradėčiau bėgioti rytais ar vakarais ir po kokio pusmečio nutraukčiau bėgiojimą, ar numestas svoris sugrįžtų atgal su kaupu?
Remigijus Bimba Jei pradėsite bėgioti, tai nereiškia, kad sumažinsite riebalinį audinį. Privalėsite ne tik sportuoti, bet ir laikytis subalansuotos mitybos principų.
Kūno svorio pastovumas, jo didėjimas arba mažėjimas yra glaudžiai susijęs su energijos balansu. Kai kalorijų sunaudojimas yra lygus kalorijų išeikvojimui, žmogaus svoris nesikeičia. Svoris kinta esant disbalansui tarp energijos suvartojimo ir jos sunaudojimo.
Nustojus sportuoti, kalorijų kiekį reikėtų sumažinti arba bent jau nepadidinti, nes priešingu atveju galite priaugti nereikalingų kilogramų.
lina
Sveiki, norėjau paklausti, kaip numesti papildomus 10 kg, nes aš sveriu 70 kg, o mano ūgis tik 1,58cm, ir visas svoris likęs po gimdymo ant pilvo ir šlaunų. Labai noriu numesti tuos papildomus kilogramus, gal galite patarti kaip?
Remigijus Bimba Pakeiskite savo gyvenimo būdą. Sėkmės raktas – reguliarios treniruotės, subalansuota mityba ir poilsis. Atlikite tris treniruotes per savaitę: aerobinę treniruotę, treniruotę su svoriais ir tempimo pratimus.
Optimalus laikas, per kurį turėtumėte sumažinti 10 kg riebalinį audinį ir nepakenkti savo organizmui – ne mažiau nei trys mėnesiai. Turite žinoti, jei po to nustosite sportuoti ir „pradėsite“ valgyti, tai Jūsų kūno svoris padidės su kaupu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus