• Meilė ir seksas
 • Grožis ir stilius
 • Sveikata ir dieta
 • Nėštumas ir vaikai
 • Namai ir maistas
 • Gyvenimo būdas
 • Žvaigždės
 • Pramogos
 • Naujienos
 • Konkursai
Remigijus Bimba
Asmeninis sporto treneris
Remigijus Bimba
Adresas: www.rbimba.lt
Telefonas: +370 610 23 144
Kultūrizmu užsiiminėju nuo 1991 m., esu Lietuvos kūno kultūros akademijos sporto magistras. Turiu keturiolikos metų asmeninio trenerio patirtį.

1995–1997 m. tapau Lietuvos jaunimo kultūrizmo pirmenybių nugalėtoju, 1997 m. – Lietuvos vyrų kultūrizmo čempionu. Esu IFBB ir EBFF tarptautinės kategorijos kultūrizmo ir fitneso teisėjas.

Kasdien treniruoju ir konsultuoju įvairaus amžiaus žmones – nuo paauglių iki senjorų. Žinau Jūsų poreikius ir išmanau Jūsų galimybes, todėl galiu Jus treniruoti ir suteikti profesionalias konsultacijas sveikatingumo klausimais. Galiu būti Jūsų sveikos gyvensenos mokytoju.

Pastaba. Į tokius pačius skaitytojų klausimus treneris neatsakinės, todėl persiskaitykite prieš tai visus klausimus-atsakymus.
Jei norite gauti tikslesnį atsakymą į jūsų užduodamą klausimą, nurodykite savo
 • svorį
 • ūgį
 • amžių
 • taip pat treniruočių stažą ir siekiamus tikslus.

Asus
Sveiki, reikėtų pagalbos kojoms. Lankiau krepšinį ir sunkiąją atletiką, kojų nestiprinau, nes maniau, kad per krepšinį pakankamai jos pavargsta. Bet reikėtų sužinot, ką daryt krepšininkams su kojom, kokius pratimus, staigius pritūpimus, leg press ir panašiai? Kokią techniką naudoti? Galbūt daugiau “sprogstamos” jėgos kojom?
Remigijus Bimba Labai svarbus pratimų atlikimo tempas. Atlikdami pratimus naudokite greitą koncentrinę (pakėlimo) fazę, kurio trukmė – 1 sekundė. Treniruoklių salėje atlikite bazinius pratimus( kuriuose dalyvauja daugiau nei vienas sąnarys). Treniruokite ne tik apatinę, bet ir viršutinę kūno dalį.
Nijole
Labas, man 56 m. sėdimas darbas, nesportuoju (kartais nedaug namie), pradėjo augti pilvas, nors valgau daug daržovių, nevalgau riebaus maisto visai. Visada turėjau gerą figūrą, bet dabar liemuo ir pilvas mane erzina. Kokius pratimus galiu daryti namų sąlygom, kad sumažėtų apimtys. Ačiū.
Remigijus Bimba Įsigykite funkcinį treniruoklį (dviratį, elipsinį ar kt.) ir atlikite tris kartus į savaitę aerobinę treniruotę. Trukmė – 20 min. Labai svarbu visos treniruotės metu kontroliuoti savo pulso dydį. Rekomenduotinas pulsas – 107-115 k/min. Pirmajam mėnesiui to ir užtenka. Vėliau reikėtų įtraukti į treniruočių programą ir pratimus su mankštos kamuoliu, elastinėmis gumomis. Jei nesate ankščiau sportavusi su mankštos kamuoliu ar elastinėmis gumomis, tai atvykite į sporto klubą ir paprašykite, kad treneris parodytų kai taisyklingai atlikti pratimus.
dianyta
Laba diena. Man 32 metai, 160 cm ir sveriu 66 kg. Prieš 4 metus pradėjau dirbti sėdimą darbą ir nuo tada priaugau 6 kg. Stengiuosi sveikiau maitintis, namuose kas antrą dieną sportuoju 20-30 min elipsiniu treniruokliu, bet jokių rezultatų nepajaučiau. Labai mėgstu saldumynus, bet laikas nuo laiko pasilepinu jais. Gal tai galėtų būti mano nesėkmės priežastis? Ačiū.
Remigijus Bimba Viena iš priežasčių kodėl negalite sulieknėti ir yra saldaus maisto vartojimas. Tačiau tai dar ne viskas, jei suvalgote daugiau kalorijų per dieną nei išeikvojate, tai svoris tikrai nemažės ir sportuodami to pertekliaus negalėsite „sudeginti“. Išeitis viena – suvartokite mažiau kalorijų per dieną. Taip pat rekomenduočiau atlikti 5-7 pratimus stambioms raumenų grupėms (pilvui, nugarai, sėdmenims, šlaunims) su mankštos kamuoliu kūno raumenų stiprinimui.
Tomas
Sveiki. Man 15 m., ūgis 1,81 m, sveriu 76 kg. Sportuoju 5-6 kartus į dieną. Darau pratimus bicepsui su svarmenimis, atsispaudimus ir atsilenkimus. Norėčiau paklausti, bicepso didinimui reikia su didesniu svoriu mažiau kartu daryti, ar atvirkščiai, ir kaip galima būtų išryškinti nugarą ir presą, kokius patartumėte pratimus daryti?
Remigijus Bimba Norint padidinti jėgą ar raumenų apimtis, turite atlikti pratimus su dideliu svoriu. Rekomenduotinas pakartojimų skaičius viršutiniai kūno daliai – 10 pakartojimų, apatiniai – 16. Priėjimų skaičius 2-3. Vienu metu neįmanoma „išryškinti“ raumenis ir juos padidinti. Turite apsispręsti dėl treniruočių tikslo, arba didinti raumenis, arba „deginti“ riebalus.
nierka
sveiki, norėčiau paklausti, kaip geriau daryti pratimus, kiekviena karta atejes i sale bėgu apšilimui apie 5-10 min, kokia eiles tvarka geriau daryt pratimus norint pasiekt reikiamus rezultatus, nes šiuo metu darau, pvz. vieną pratimą krūtinei kitai nugarai ir vėl krūtinei, nugarai ir taip valanda pusantros, ar gerai darau, o gal reik iš pradžių visus pratimus krūtinei, po to nugarai, neturiu galimybių pasikonsultuot su trenerių salėje.
Remigijus Bimba Treniruotės eiga priklauso nuo treniruočių tikslų ir jūsų fizinio pasirengimo lygio. Jei esate pradedantysis (jūsų treniruočių stažas iki 2 metų) treniruotės seka yra sekanti: pramankšta (3-5 min.), apšilimas (iki 10 min.), treniruotė su svoriais (40 min.), aerobinė treniruotė (20 min.), tempimo pratimai (10 min.).
darius
Sveiki, norėjau paklaust, ar maisto papildai, tarkim 17 m. vaikinui yra žalingi organizmui?
Remigijus Bimba Maisto papildai nėra žalingi nei suaugusiam, nei paaugliui. Paaugliams rekomenduočiau vartoti vitaminų ir mineralų kompleksą. Jie labai intensyviai sportuojate galima po treniruočių išgerti ir baltyminį proteiną su pienu arba su sultimis.
Deimante93
Sveiki, pradėjau sportuoti namie ir sugalvojau, jog norėčiau išryškinti užpakaliuką. Gal jūs žinote, kokius pratimus daryti, kad būtų stangresnis bei riestesnis?
Remigijus Bimba Rekomenduočiau atlikti šiuos pratimus kojų ir sėdmenų raumenims: pritūpimai, kojos plačiau nei pečių plotis; įtūpstai į priekį; vienos kojos kėlimas aukštyn (pradinė padėtis – keturiomis). Atlikite 2-3 serijas po 14-16 pakartojimų.
sandra
Sveiki, esu 170 ūgio, sveriu 57 kg, sportuoju namuose – jau greit bus du metai:) Turiu elipsinį treniruoklį, svarmenis po 1-2-3 kg, darau 8 min treniruotę, kurią radau internete pilvo presui. Taip pat darau rankoms treniruotę – irgi radau internete, pašokinėju šokdyne. Noriu raumenukų, ryškesnio pilvo preso ir gražiai raumeningų rankų. Ką galėtumėt patarti, gal kažko nedaryt ar kažką daryt kitaip? Ačiū labai:)
Remigijus Bimba Rekomenduočiau treniruotę atlikti sekančiai: pradžioje – apšilimas iki 10 min. su elipsiniu treniruokliu. Po to atlikite 8 pratimus stambioms raumenų grupėms (krūtinei, nugarai, nugaros apatinei daliai, pečių juostai, tricepsui, sėdmenims, šlaunims, pilvui). Su elipsiniu treniruokliu sportuokite 20-30 min. Labai svarbu sekti aeroninės treniruotės metu savo pulsą. Apskaičiuojamas pulsas pagal šią formulę: (220-amžius)x0.65-0.7. Po treniruotės atlikite tempimo pratimus.
Nepamirškite, kad vien tik treniruotėmis neįmanoma sumažinti riebalinio audinio. Turite suvartoti mažiau kcal per dieną nei organizmui reikia. Tik esant neigiamam kalorijų balansui, riebalai „sudega“.
Auste
Sveiki! Esu 168 cm, 21 m. mergina, svoris apie 53 kg (nors tiksliai nežinau). Norėčiau pasiteirauti, ar norint palaikyti gerą fizinę formą ir stangrų kūną (ypač pilvuką) tinka mano dabartinis fizinis aktyvumas: bėgimas ant takelio 7.5km/h 30min 3k/sav, taip pat dviratis arba elipsinis treniruoklis, jogos užsiėmimai (ne iš lengvesnių) 2k/sav 1.5h, na ir pastarąjį mėnesį 'iš reikalo' apie 7km kasdien pėsčiomis (ateinantį mėnesį tiek nebevaikščiosiu, pakeisiu aerobika ar pan.) Norėčiau vėl užsiimti plaukimu, tačiau dabar tam nėra galimybių. Saldumynų ir jokio cheminio maisto nevalgau, stengiuosi rinktis kuo natūralesnius produktus, savęs riboti dietomis nenorėčiau:) Dėkoju!
Remigijus Bimba Fizinio krūvio yra pakankamai. Labai svarbu kontroliuoti savo pulsą fizinio krūvio metu. Kiek suprantu pulso nekontroliuojate ir akcentuojate laiką, dažnuką ir kitus parametrus. Atminkite, kad jei per mažu pulsu treniruositės, tai treniruotumas negerės, jei per dideliu, kenksite savo kūnui, ypač širdies ir kraujagyslių sistemai. Taip pat rekomenduočiau du kartus į savaitę atlikti pratimus su svarmenimis arba treniruokliais. Tokių treniruočių dėka kūno raumenys įgaus norimas formas ir stangrumą.
Tomas
Sveiki, man 15 metų, esu 181 cm ūgio, sveriu 62 kg, turiu problemų su nugara, "suėję" diskai, priešišvaržinė būsena, bet daktarai leido sportuoti, tik liepė nedaryti didelių krūvių ir nekilnoti sunkiai, kol nesubręsiu. Labai norėčiau priaugti svorio bei padidinti rankų raumenis (tricepsas,bicepsas), taip pat norėčiau išryškinti krūtinės raumenis, preso. Gal galėtumėte ką patarti, būčiau labai dekingas :)
Remigijus Bimba Rekomenduočiau kreiptis į treniruoklių salės trenerį arba kineziterapeutą, kad susidaryti asmeninę treniruočių programą. Taip pat labai svarbu atlikti taisyklingai pratimus, kad nepakenti savo sveikatai. Būtina bent jau keletą treniruočių pasitreniruoti su specialisto priežiūra.
Giedre
Turiu klausimą. Suradau vienam tinklapyje, kad numesti svorį galima labai daug nedirbant, ta prasme, sportuoti nebūtina. Neva galima pasiekti norimą rezultatą tiesiog bemiegant :D Ar tai realu? Ar tai tik, kažkas neprotingo buvo parašyta? Šis tinklapis http://kaip-numesti-svorio.lt/
Remigijus Bimba Sumažinti kūno svorį galima ir nesportuojant, tai tiesa. Tereikia tik mažiau suvartoti kcal per dieną, o išnaudoti – daugiau. Kitaip tariant, turite turėti minusinį paros kalorijų balansą. Tačiau tokiu būdu neturėsite gražių kūno linijų, raumenų tonuso, oda bus suglebusi, kūno riebalų kiekis išliks tas pats arba sumažės nežymiai, svorio daugiau neteksite raumenų sąskaita. Nuolatos jausite stygių energijos ir prastą nuotaiką. Rekomenduojama į savaitę mankštintis du-tris kartus po 30-60 min.
Erika
Sveiki, norėčiau numesti svorio. Jei kasdien bėgiojant (su kelių minučių pertrauka) valandą laiko. Kiek maždaug galima svorio numesti per mėnesį? Nes jaučiuosi gana stamboka. Ir dar klausimas. Ar galima kojų apimtį pamažinti, kad kojos būtų plonesnės?
Remigijus Bimba Bėgiokite ne ilgiau nei 40 min. per treniruotę. Ilgesnės treniruotės gali kenkti Jūsų sąnariams, ypač kelių. Reguliariai mankštinantis ir sveikai maitinantis galima koreguoti netik kojų bet ir viso kūno linijas. Taip pat labai svarbu sportuoti tam tikroje pulso zonoje. Jei sportuosite per žemu pulsu, tai treniruotumas Jūsų negerės, o jei viršysite – kenksite savo organizmui. Rekomenduočiau, kad kreiptumėtės į trenerį, kad šis testo pagalba nustatytų optimalų pulsą, kuris „degintų“ riebalinį kiekį. Per savaitę turite sumažinti apie pusę kilogramo svorio. Jei svorio netenkate daugiau, yra tikimybė, kad mažėja ne riebalinis audinys, o raumenys.
ernestas
Sveiki, esu 23 m, ūgis 202 cm, svoris 120 kg. Norėjau pasiteiraut, kaip išryškint pilvo presą. Sportuoju 3 kartus savaitėje, darau kiekvienai kūno daliai po 1x10 . Gal galėtumėt patart kokią mitybą? Maitinuosi 3 kartus dienoje pusryčiai 9 h, pietus 12, vakarienė ir dažniausiai prieš treniruotę 18 h. Kokių maisto produktų reikėtų vengti? Ir gal padėtumėt sudaryti programą sportui, norėčiau daugiau orientuotis į raumens išryškinimą, nes jau masės manau užtenkamai priaugo ;-)
Remigijus Bimba Reguliarių treniruočių ir subalansuotos mitybos dėka galėsite sumažinti antsvorį. Treniruočių programoje atlikite ne 1x10, o viršutiniai kūno daliai – 2x10, apatiniai – 2x16. Venkite saldžių, riebių, aštrių ir sūrių maisto produktų. Geriausia, kad atvyktumėte į sporto klubą ir treneris ne tik sudarytų treniruočių programą, bet ir išmokytų taisyklingai sportuoti. Be to, Jus motyvuos ir kontroliuos Jūsų treniruočių procesą. O tai labai svarbu siekiant užsibrėžtų tikslų.
JOLITA
Labas, prašau padėkit man, turiu bėdą su antsvoriu. Man 25 metai, svoris 120 Kg, ūgis 167 cm. Į sporto salę eiti nėra galimybių. Kaip sportuoti namuose? Medžiagų apykaita yra greita. Laukiu atsakymo. Didelis ačiū.
Remigijus Bimba Įsigykite stacionarų dviratį, elipsinį ar kitą funkcinį treniruoklį. Galėsite sportuoti namuose. Rekomenduotina pradėti sportuoti tris kartus per savaitę po 20 min.
giedre
Sveiki. Mano ūgis 178 cm, dabartinis svoris 104 kg, anksčiau svėriau 75 kg (priaugau svorio per nėštumą). Amžius 21 metai. Auginu 2 mėnesiukų sūnelį ir neturiu per daug laiko sportui. Ką pasiūlytumėte daryti, kaip numesti priaugtą svorį? Stengiuosi reguliuot mitybą, valgau kas 4 valandas po truputį ir vakare jau stengiuosi nebevalgyti, geriu daug skysčių.
Remigijus Bimba Turite ne tik kontroliuoti suvartojamų kcal kiekį, bet ir pradėti sportuoti. Pirmuosius mėnesius užtektų mankštintis tris kartus per savaitę kas antrą dieną. Rekomenduojamas planas:
http://www.rbimba.lt/assets/files/Svorio%20metimas%20final.pdf
1 23 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus