• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai
Rita Karavaitienė
Darbo rinkos specialistė
Rita Karavaitienė
Adresas: www.cvonline.lt
UAB "CV Online LT" Marketingo vadovė
Renatas
Sveiki, norėčiau jūsų paklausti, gal galite rekomenduoti kokią nors firmą, įdarbinančią užsienyje? Nes internete jų apstu, bet ten dauguma jų
aferistai: paima pinigus iš žmonių ir nieko nepadaro. Nors pagal įstatymus jie negali imti pinigų, tai jie ima už popierių vertimą ir dokumentų tvarkymą ir t.t.
Rita Karavaitienė Visus atsakymus ir patarimus šia tema rasite čia http://www.socmin.lt/index.php?924594456
Ernesta
Laba diena. Norėčiau dirbti namuose. Internete ieškojau pasiūlymų ir jų tikrai nemažai, bet kaip išsirinkti darbą už kurį tikrai sumokės? Gal žinote kokių darbų internetu?
Rita Karavaitienė Laba diena, Ernesta,
Jei esate programuotoja/testuoja galite dirbti namuose, tik tokius darbo pasiūlymus teikia rimtos Informacinių technologijų įmonės. Nepasikliaukite skelbimais, kuriuose žadamas atlyginimas, pvz. už reklamų peržiūrą. Taip pat niekada nereikėtų rimtai žiūrėti į tokius nerimtus pasiūlymus kaip “lengvi pinigai internetu”, “lengvas uždarbis internetu” jus greičiausiai apgaus. “Lengvų pinigų” nebūna, norint uždirbti reikia iš tikro dirbti, o ne užsiiminėti neaiškia veikla.
Siūlyčiau pagalvoti apie kitas darbo namuose galimybes, nesiorientuojant vien tik į internetą. Ir dar, klausimas jums – o kodėl norite dirbti tik namuose? Gal geriau paieškoti darbo ne namuose?
Sėkmės
Ernesta
Laba diena. Aš antrakursė, studijuoju higieninę ir dekoratyvinę kosmetologiją. Gal galite pasakyti, ar įmanoma susirasti darbą šioje srityje? Ačiū.
Rita Karavaitienė Laba diena,
Šaunu, kad apie darbo paiešką galvojate dabar, o ne baigusi studijas. Jei įsidarbinsite studijų metu, bus lengviau vėliau. Įgysite patirties, kontaktų, “prisijaukinsite” pastovių klientų ir pan. Jūsų specialybė yra gan patraukli ir paklausi rinkoje. Bėda tame, kad šios srities darbo pasiūlymų viešoje erdvėje nėra daug. Dažniausiai grožio centrai, kosmetologijos centrai/kabinetai darbuotojų ieško naudodami pažintis arba darbo pasiūlymus talpina ne itin populiariuose skelbimų tinklapiuose. Galite pabandyti google paieškoje įrašyti “reikalinga kosmetologė” ir jums bus pateiktas nemenkas sąrašas tinklapių, kuriuose yra tokių darbo skelbimų.
Sėkmės
Zina
Ar savanorystės įforminimas, kaip darbo patirtis, svarstoma Lietuvoje? Kodėl darbdaviai nėra net girdėję apie savanoriškas darbo sutartis ir juo labiau savanoriui nenori duoti jokio parašo? Gal yra sutarčių pavyzdžių internete?
Rita Karavaitienė Vienos iš šalių pageidavimu su savanoriais gali būti sudaroma rašytinė savanoriškų darbų atlikimo sutartis. Nėra standartų kaip turi atrodyti tokia sutartis.Sutartyje gali būti susitariama dėl išlaidų, patirtų dirbant šiuos darbus, kompensavimo, nustatomos įstaigų ir organizacijų vidaus tvarkos, saugos ir sveikatos darbe taisyklių taikymo sąlygos ir atsakomybė. Savanoriškų darbų atlikimo sutartyje gali būti numatyta, kad savanoris draudimo įmonėse draudžiamas savanorišku draudimu nuo nelaimingų atsitikimų darbe ir sveikatos draudimu. Kaip atrodys sutartis ir kokie punktai joje bus įtraukti priklauso nuo abiejų pusių susitarimo.
Selina
Laba diena, turiu keblią situaciją: šiais metais turėjau baigti kolegiją, tačiau man labai nepasisekė per gynimą ir nebaigiau šiais metais studijų. Tačiau esu baigusi vakarinius makiažo kursus. Kaip tokiu atveju geriau rašyti CV: ką geriau nurodyti reikėtų, kad darbdaviai atkreiptų dėmesį?
Rita Karavaitienė Laba diena, Selina,
Išsilavinimo skyriuje galite įrašyti – nebaigtas neuniversitetinis aukštasis išsilavinimas. Parašykite kokioje kolegijoje ką studijavote ir kiek kursų baigėte. Na ir žinoma, pabandykite patobulinti savo baigiamąjį darbą ir jį apsiginti.

Ar verta rašyti vakarinius makiažo kursus priklauso nuo to į kokias pareigas pretenduojate, jei ketinate įsidarbinti grožio salone, tai šis išsilavinimas jums bus pliusas, jei ketinate ieškoti darbo nesusijusio su grožio industrija šiuos kursus galite ir nutylėti.

Sėkmės.

laura
Laba diena,
Šiuo metu ieškau pardavėjos darbo. Jau buvau 10 kartų pokalbiuose, bet niekas man taip ir nepaskambino. Turiu ir patirties prekyboje, baigusi ir aukštąjį –buhalteriją. Jau nežinau, kaip ir kur ieškoti. Visur siunčiu cv, Gal ką patartumėte? Ačiū.Rita Karavaitienė Galima pasidžiaugti, kad esate kviečiama į pokalbius dėl darbo. Galima spręsti, kad CV esate parašius tikrai gerai ir siunčiate į jūsų kvalifikaciją atitinkančias pozicijas. Sunku spręsti kodėl negaunate darbo. Gal per pokalbį dėl darbo darote kokias nors klaidas, dėl kurių darbdaviai jūsų nepasirenka. Pokalbio dėl darbo metu svarbu ne tik kaip atrodote, bet ir kaip elgiatės, ką ir kaip kalbate. Pokalbio dėl darbo metu stenkitės save „parduoti“. Permąstykite buvusius pokalbius dėl darbo, tai gali būti atsakymas į klausimą kodėl negavote darbo. Prieš vykdama į pokalbį dėl darbo apgalvokite kaip atsakysite į tipinius klausimus (juk jau turite patirties ko dažniausiai klausia), kad susidomėtų būtent jumis.

Dar viena priežastis gali būti, kad esate per stipri kandidatė ir darbdavys jūsų gali tiesiog neįpirkti. Kai turite nemažai darbinės patirties, aukštąjį išsilavinimą galite pakelti savo kartelę ir pabandyti siųsti savo CV į šiek tiek aukštesnes pozicijas, pretenduoti ne tik į pardavėjos poziciją.Sėkmės

Lina
Laba diena, esu 22 metų paskutinio trečio kurso studentė. Studijuoju kolegijoje Turizmo vadybą. Kokios perspektyvos po kolegijos yra susirasti darbą šioje srityje? Taip pat kiek ieškau darbo skelbimų, visi reikalauja universitetinio išsilavinimo. Nesuprantu kodėl studentai, baigę kolegiją yra taip nuvertinami, juk teorinės žinios yra tos pačios, mus moko tie patys dėstytojai iš universitetų, o be to kolegiją baigę studentai turi daugiau praktikos. Todėl niekaip nesuprantu kodėl darbdaviai "kreivai" žiūri į statusą kolegija, o ne universitetas?
Rita Karavaitienė Laba diena,
Siūlyčiau jau dabar, nelaukiant kol baigsite studijas, pradėti ieškotis darbo arba bent jau praktikos vietos. Taip, turizmo srityje situacija šiuo metu nėra palanki ieškant darbo, bet turizmo/kelionių agentūros/organizatoriai organizuoja keliones, vykdo veiklą. Apsilankykite kelionių agentūrų internetiniuose tinklapiuose - karjeros skyriuose ir pasidomėkite, gal jie šiuo metu ieško darbuotojų. Manau, kad ieškančių naujų darbuotojų kelionių agentūrų tikrai yra.
O dėl išsilavinimo, tai galiu pasakyti, kad darbdaviai dažniausiai reikalauja tiesiog aukštojo išsilavinimo ir nedetalizuoja - universitetinio ar neuniversitetinio. Kolegijos paruošia tikrai gerus specialistus ir darbdaviai tai žino.

Sėkmės
Joana
Laba diena, aš vis dar mokausi mokykloje, 11 klasėje, tačiau man jau 18 metų. Planavau ieškoti darbo vasarai, bet girdėjau, kad moksleiviams bus nebegalima dirbti dėl didelio bedarbių skaičiaus ir todėl, kad mažai darbo vietų. Tad norėjau paklausti nejaugi tai tiesa? Nes tuo tikėti nesinori..
Rita Karavaitienė Seku darbo rinkos naujienas, todėl galiu nuraminti, kad tokio nutarimo
(negalima dirbti moksleiviams) nėra. Seime netgi pateikta iniciatyva
skatinti įmones įdarbinti jaunimą vasaros atostogų metu - atleidžiant
įmones nuo SODROS mokesčių (už įdarbintą jaunimą). Ar patvirtino šį
pasiūlymą nežinau, bet bent jau neuždraudė jaunimui vasarą dirbti.

Sėkmės
Laimis
Bendrovėje išdirbau pusantrų metų, tačiau gresia atleidimas, nes nebėra darbo. Darbdavys siekia, kad aš rašyčiau pareiškimą, o ne kad jis atleistų. Norėčiau Jūsų paklausti, jei tarkim aš savo noru išeinu, tai ar užsiregistravęs SODROJE gaučiau išmokas? Ar mane turi atleisti? Nes šiuo metu Šiauliuose automobilių remonto paslaugos praktiškai sustojusios ir darbo šioje sferoje nebėra. Ačiū už atsakymą.
Rita Karavaitienė Sveiki,
Siūlyčiau pasidomėti savo teisėmis, pasiskaityti ir pasigilinti į Lietuvos Respublikos Darbo Kodeksą http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=169334
Svarbiausia dalis yra Ketvirtas skirsnis – Darbo sutarties pasibaigimas, pradedant 124 straipsniu.

Linkiu sėkmingai rasti kompromisą su darbdaviu.
Lina
Ieškau pirmojo darbo savo gyvenime. Taip jau susiklostė, kad pagal amžių turėčiau būti dirbusi kokius 5 metus. Ieškau darbo susijusio su mano specialybę, bet neatmetu ir kitokių pasiūlymų. Nežinau kodėl, bet niekur nepraeinu po pirmojo pokalbio. Jau buvau nuėjusi į 7 pokalbius ir niekas man nebepaskambino. Pastebėjau, kad kai darbinuosi pagal specialybę niekas nelaiko privalumu mano teorinių žinių. (Esu baigusi keletą giminingų specialybių). Pastebėjau, kad kai kurie darbdaviai tai net nelaiko privalumu. Per vieną pokalbį manes paklausė, kodėl aš taip mėčiausi, t.y. mokiausi 2 panašias specialybes. Bet galiausiai prisikabina prie kokiu antraeilių dalykų, kuriuos galima greit išmokti pradėjus dirbti ir nieko nesigauna. Netgi tose srityse kur aš visai "žalia" darbdaviai man turi mažiau reikalavimų. Ar gali būti taip, kad aš esu pernelyg išsilavinusi ir manęs bijo?
Rita Karavaitienė Taip, darbdaviai dažniausiai teikia pirmenybę darbinei patirčiai, o ne teorinėms žinioms, teks su tuo susitaikyti. Galit būti baigus, kad ir keturis aukštuosius, vis tiek greičiausiai bus priimtas žmogus turintis kelių metų darbo patirties. Ką daryti šioje situacijoje? Neakcentuokite savo kelių aukštųjų kaip pagrindinio jūsų privalumo, o labiau pabrėžkite būsimam darbui tinkamas jūsų asmenines savybes, naudingus įgūdžius (užsienio kalbų mokėjimas, darbo kompiuteriu įgūdžiai) ir pan. Gal ir pati esate pastebėjus, kad darbdaviai iš kandidatų nereikalauja kelių aukštųjų, arba dar kitaip pasakius – darbdavys be aukštojo iš būsimo darbuotojo tikisi dar ir kitų dalykų. Įsigilinkite į siūlomos pozicijos specifiką, darbo pobūdį, reikalavimus kandidatui ir pan. Geras kandidatas tai visus ar didesnę dalį darbdavio reikalavimų atitinkantis kandidatas, todėl pagalvokite kuo, be aukštojo, galėtumėt būti puiki bei naudinga įmonei darbuotoja.

Sėkmės!
Diana
Esu profesinės mokyklos, apskaitos - kasininkės specialybės, moksleivė. Esu dirbusi kasoje. Žinau keletą užsienio kalbų. Kokios perspektyvos man yra šiuo metu? Ar galėčiau susirasti darbą?
Rita Karavaitienė Prekybos srityje visa dar yra nemažai darbo pasiūlymų. Juos galite pasižiūrėti čia http://www.cvonline.lt/darbo/prekyba/ Pasižiūrėkite keliamus reikalavimus kandidatams – įvertinsite savo galimybes įsidarbinti.
Gedas
Man 35 metai. Dėl ligos netekau tikrai mielo darbo. Dabar sėdžiu namie ir net nežinau ko griebtis. Turiu internetą ir daug laisvo laiko. Norėčiau sužinoti kur būtų galima rasti rimto darbo kompiuteriu namuose? Paieškos internete kol kas bevaisės, o laikas eina. Ačiū
Rita Karavaitienė Nenurodėte kokį darbą dirbote prieš ligą, gal šį darbą (arba bent dalį buvusio darbo užduočių) galima dirbti namie. Jei manote, kad sau mielą darbą galite dirbti ir namuose, pasikalbėkite su buvusiu darbdaviu, gal jį sudomins jūsų apsisprendimas.
Kokį darbą galite dirbti namuose priklauso nuo jūsų gabumų, įgūdžių ir noro bei galimybių. Gal esate puikus programuotojas, vertėjas, tekstų kūrėjas, kalbos redaktorius, dizaineris, tekstų rinkėjas ir pan. Pagalvokite kokiai įmonei gali būti reikalingos jūsų paslaugos ir kreipkitės į juos tiesiogiai, nelaukdami, kol jie paskelbs apie naują darbo vietą.
Mindaugas
Ką galite pasiūlyti buvusiam kariškiui, 16 metų LT KA. Dabar nebeturiu jokios įdomios informacijos. Ačiū.
Rita Karavaitienė Sunku kalbėti apie Jūsų karjeros perspektyvas, nežinant Jūsų tikslų (norų) ir galimybių.
Yra begalės veiklos sričių, reikėtų tik apsispręsti koks darbas jums būtų įdomus, bei kurioje srityje galėtumėt atskleisti visas savo gerąsias savybes, sukauptas žinias bei įgūdžius.
Lilija
Paskutinė mano darbovietė buvo pardavėja-konsultantė. Ar įmanoma dabar rasti kažką panašaus? Kokios perspektyvos ieškant šiuo metu tokio pobūdžio darbo? Dar studijuoju turizmą ir administravimą.
Rita Karavaitienė Prekybos srityje vis dar yra nemažai darbo pasiūlymų. Taip, įmanoma susirasti darbą šioje srityje, nes ji ne taip ženkliai nukentėjo palyginus su nekilnojamo turto, statybų ar transporto sritimis.
Taip pat nežymiai pasikeitė darbo pasiūlymų skaičius pardavimų srityje. Pardavimų vadybininkai yra labai pageidaujami. Administravimo srities darbo pasiūlymų yra labai mažai.
Bella
Norėjau paklausti, kokios šiuo metu specialybės yra paklausios? Kokių daugiausiai ieško darbdaviai?
Rita Karavaitienė Vis dar didžiausias poreikis jaučiamas vadybos srities specialistams,
pradedant pardavimo vadybininkais ir baigiant vadovais. Kita populiari
sritis - prekybininkai. Nors ir sumažėjo IT specialistų poreikis, bet geri
specialistai šios srities vis dar yra labai paklausūs. Taip pat ir
finansų/apskaitos srities specialistai
12

Klausti specialisto:

Vardas*
El. paštas
Klausimas*
* žymi privalomus laukus