• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Kai nepaliaujamai didėja apetitas...  1 

Autorius: Parengė Gerda Morozovienė
2012-04-13 09:36:00

Kai nepaliaujamai didėja apetitas...
freedigitalphotos.net
Vos papietavai ir vėl nori valgyti? Negali nė pusvalandžio iškęsti be saldumynų ir kitų kaloringų užkandžių? Šią opią situaciją, kurios pasėkmės – per maži džinsai ir keli balionai ant pilvo gali padėti išspręsti tinkamai pasirinkta mityba.

KUO DAUGIAU VARTOK:


Vandens! Vanduo yra tas gėrimas, kuris kuo puikiausiai apgauna skrandį ir smegenis – jame nėra kalorijų, jis nesukelia noro valgyti (kaip kiti saldieji gėrimai, kupini cukraus ir kitų saldiklių), taip pat vandeniu prisipildantis skrandis suteikia sotumo jausmą. 


Vaisių! Švieži obuoliai, kriaušės, arbūzai, melionai ir kiti vaisiai ne tik puikiai valo ir gaivina odą, suteikia jai rausvą atspalvį, bet organizmui suteikia ir sotumo jausmo. Vaisiai visai nekaloringi, o jei ir pasirinksi kaloringesnių vaisių, tikrai nesuklysi – vaisiai visokeriopai naudingi.


Šokolado! Rinkis kartųjį šokoladą, kuriame yra ne mažiau nei 70% kakavos. Toks šokoladas su puodeliu žaliosios arbatos ar kavos (be cukraus) ne tik paskatins smegenis imliau įsisavinti gaunamą medžiagą, bet ir sumažins apetitą.


KUO MAŽIAU VARTOK:


Padažų! Juose gausu visai nereikalingų kalorijų ir kitų priedų, kurie tik dirgina skrandį, sukelia žarnyno ligas.


Druskos! Druska ir prieskoniai – greitoji mirtis. Kuo daugiau valgysi druskos ir kitų prieskonių, tuo greičiau imsi justi organizmo apsunkimą, nemalonius dieglius skrandyje ir net širdyje. 


Riebalų! Kuo įmanoma daugiau valgyk to maisto, kuris yra gaminamas garuose, verdamas arba troškinamas. Patiekalai, gaminami aliejaus ar kitokių riebalų pagrindų yra nesveiki, sukelia žarnyno ligas ir infekcijas. O ką jau kalbėti apie kelis kartus pavartotą aliejų. Padidėjęs cholesterolio kiekis ir iš to išplaukiančios ligos – garantuotos!

Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
apie vandeni
2012-04-13 13:11:47
O man jis priesinga efekta turi - privercia taip urgzt skrandi, kad geda tyloj sedet prie koelgu, o alki sukelia zveriska tiesiog. Dar nuo studiju laiku zinau, kad pries koki egza geriau sokolada sukrimst, bet jokiu budu negert vandens, nes gurges pilvas ir bus nejauku.