• Meilė ir seksas
  • Grožis ir stilius
  • Sveikata ir dieta
  • Nėštumas ir vaikai
  • Namai ir maistas
  • Gyvenimo būdas
  • Žvaigždės
  • Pramogos
  • Naujienos
  • Konkursai

Apie parodontozę  1 

Autorius: Eli.lt
2010-01-30 08:00:00

Apie parodontozę
flickr.com nuotr.
Parodontoze yra vadinami parodonto uždegimų grupės susirgimai, iš kurių pagrindiniai - giginvitai, parodontitai ir pati parodontozė.


Parodontozė sąlygoja tai, kad sveiki dantys per tam tikrą laiką tampa paslankūs arba iš vis iškrenta dėl dantenų ligos. Esant šiam susirgimui, infekcija patenka į tarpus tarp dantenų ir danties ir pažeidžia sąryšį tarp kaulo ir danties šaknies.


Manoma, kad parodontozės priežastis yra nepakankamas dantenų aprūpinimas krauju. Ypač sunkiais atvejais tai sukelia atrofiją ir dėl to iškrenta dantys. Deja, efektyvaus parodontozės gydymo šiandien nėra, bet šiuolaikinės technologijos leidžia dalinai atstatyti dantenas. Esant parodontozei, kraujotaka gerinama masažuojant dantenas. Esant padidėjusiam dantų jautrumui, taikomas gydymas, kuris pašalina maudžiantį skausmą.


Gingivitus (dantenų uždegimus) sukelia bakterijos, kurių yra maisto likučiuose, dantų apnašose. Gydant susirgimus, atliekamas profesionalus ultragarsinis dantų valymas. Tokiu būdu pašalinamos dantų apnašos, kurios sukelia uždegimus. Dantenos plaunamos stipriais antiseptikais. Taigi uždegimas praeina, dantenos nustoja kraujuoti ir sumažėja tarpai.


Parodontai – labiausiai paplitę parodonto susirgimai – sąlygoja taip vadinamų dantenų "kišenių" atsiradimą. Parodonto atsiradimo priežastys – elementarios burnos higienos nesilaikymas, netaisyklingas sąkandis, paveldėtos biologinės organizmo savybės. Gydant parodontą, priešuždegiminėmis medžiagomis apdorojamos dantenų kišenės, o ypač sunkiais atvejais taikomi chirurginiai gydymo metodai (labiausiai pažeistų dantų pašalinimas). Taip pat naudojami preparatai, kurie sustiprina dantų audinį ir sudaro sąlygas jų atstatymui.


Paprastai dažniausiai turima reikalų su vidutinės stadijos parodontoze, kai dantenos jau smarkiai kraujuoja, atsiranda nedidelis dantų judrumas ir nemalonus kvapas iš burnos. Tik tada dauguma žmonių kreipiasi į odontologijos klinikas norėdami gauti profesionalią pagalbą.

2 psl.
Puslapis 1 iš 2Kitas
Asmeniškai TAU dietologo sudarytas valgiaraštis
​​​


Rušiavimas:

Rašyti komentarą:

Vardas*
El. paštas
Komentaras*
* žymi privalomus laukus
Serganti
2010-07-21 12:05:54
Pas mane si liga toli pazengusi.Poliklinikos stomatologas nieko padeti negali,nukreipe i Vilniu(Zirmunuose esanti stomotologine klinika).Cia padarius rentgeno nuotrauka,gydytojas patvirtino tai ligai esant,patare israuti visus klibancius ir istatyti dantis(zinoma privacioje klinikoje).Bet juk tai problemos neissprendzia-liga atsinaujins vel ir vel reikes rauti ir istatyneti,o ir dantenu kaulas atrofuojasi.Noreciau suzinoti,kur suteikiamas gydymas,apie kuri kalbama straipsnyje.Sergu labai seniai,nesigydau del pinigu stokos,nes pinigai cia skaiciuojami desimtimis tukstanciu.Lietuvoje narkomanai,prostitutes,sergancios venerinimis ligomis gauna valstybes parama ir net kvieciami,raginami gydytis,o paradontoze sergantis zmogus nevertas valstybes demesio ,jis turi pats uz savo lesas gydytis,o nera pakankamai turtingas,tai su skausmu ir savo beda lieka vienas.Skauda!Liudna ir baisu,kai civilizuotoje valstybeje zmogus nesulaukia elementarios pagalbos.Manyciau,as tokia ne viena.